Pasaulio čempionato ritmu: B grupės apžvalga (FOTO, VIDEO)

Jau birželio 14-ąją dieną prasideda laukiamiausias metų sporto renginys – 2018-ųjų metų pasaulio čempionatas. Rusijoje daugiau nei mėnesį 32 stipriausios planetos komandos kovos dėl pagrindinio turnyro trofėjaus - auksinės taurės.

Šiose pirmenybėse daugiausiai atstovų turi europiečiai – 14 šalies rinktinių. Po penkias turi kiti trys žemynai – Afrika, Pietų Amerika ir Azija. Šiaurės ir Centrinė Amerika turi tris atstovus – Kostą Riką, Meksiką bei Panamą.

Iš viso 32 komandos yra suskirstytos į aštuonias grupes – pradedant nuo A iki H. Kaip visada, grupėje kiekviena komanda sužaidžia viena su kita, o vėliau prasideda atkrintamosios varžybos – nuo aštuntfinalio iki finalo.

Pasaulio čempionatas bus išsibarstęs po visą Rusiją – rungtynės įvyks 11-oje skirtingų miestų. Atidarymo rungtynės bus žaidžiamos 81 tūkstantį žiūrovų talpinančiame Maskvos „Luzhniki“ stadione. Jame įvyks ir svarbiausios turnyro rungtynės – kova dėl čempionų titulo.

Populiariausias šalies futbolo naujienų portalas „EuroFootball.lt“ viso čempionato metu savo lankytojams taip pat pateiks įdomiausias ir karčiausias naujienas iš Rusijos. Iki čempionato pabaigos likus jau visai nebedaug, pristatome B grupės apžvalgą, kurioje varžysis Portugalija, Ispanija, Marokas ir Iranas.


Portugalija

Vizitinė kortelė:

Konfederacija: UEFA (Europa)
Treneris: Fernando Santosas (portugalas)
Kapitonas: Cristiano Ronaldo („Real Madrid“)
Rezultatyviausias žaidėjas: Cristiano Ronaldo (82)
Daugiausiai rungtynių sužaidęs: Cristiano Ronaldo (149)
FIFA reitingas: 4
Aukščiausi pasiekimai PČ: trečia vieta (1966 m.)

Komandos kelias iki pasaulio čempionato: Portugalijos rinktinės kelias iki Rusijos nebuvo lengvas. Nepaisant to, kad jie savo atrankos grupėje užėmė pirmąją vietą ir iškart gavo tiesioginį kelialapį į pasaulio čempionatą, juos ilgą laiką lenkė šveicarai, kurie pirmąją poziciją prarado tik paskutiniame ture. Portugalai ir šveicarai žaidė itin užtikrintai šioje grupėje – abi komandos pasiekė devynias pergales ir patyrė po vieną pralaimėjimą.

Komandos žvaigždė: Cristiano Ronaldo yra neabejotinas lyderis tiek savo klube, tiek rinktinėje. Portugalo žaidimas atrankoje vedė į priekį komandą – jis pelnė net 15 įvarčių ir atliko tris rezultatyvius perdavimus. C. Ronaldo neturėjo įspūdingiausio sezono savo karjeroje, tačiau antroje jo pusėje puolėjas demonstravo tik geresnius rezultatus ir sezoną užbaigė aukščiausia nata.

C. Ronaldo tai bus jau ketvirtas pasaulio čempionatas. Jis gali įsirašyti į futbolą istoriją ir tapti vienu iš nedaugelio žaidėjų, kuriems pavyko pasižymėti keturiuose čempionatuose. Puolėjas jau savo laimėjimą su Portugalija pasiekė Europos čempionate, tačiau Rusijoje darys viską, kad pakartotų dar vieną stebuklą.

Komandos patirtis: Nepaisant to, kad C. Ronaldo yra ir labiausiai patyręs šios komandos žaidėjas, nemažą atsakomybę ant savo pečių metų neša Pepe. Ilgametis C. Ronaldo komandos draugas tiek šalies rinktinėje, tiek klube yra emocinis lyderis komandos rūbinėje. Jo šaltakraujiškumo ypatingai reikės gynyboje – portugalai kito Pepe lygio centro gynėjo neturi, todėl portugalas turės iš savęs išspausti maksimumą.

Komandos treneris: Fernando Santosas jau yra įsirašęs į šalies futbolo istorijos puslapius. Jis tapo pirmuoju rinktinės treneriu, ją atvedusia į tarptautinį pripažinimą. Patyręs strategas puikiai vadovavo Europos čempionate – jo disciplinuotas žaidimas, taktinė orientacija ir sukurta darni atmosfera komandos rūbinėje leido portugalams tapti stipriausiais Europoje.

Portugalijos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Anthony Lopesas („Lyon“), Beto („Goztepe“), Rui Patricio („Sporting“);

Gynėjai: Bruno Alvesas („Rangers“), Cedricas Soaresas („Southampton“), Jose Fonte („Dalian Yifang“), Mario Rui („Napoli“), Pepe („Besiktas“), Raphaelis Guerreiro (Dortmundo „Borussia“), Ricardo Pereira („Porto“), Rubenas Diasas („Benfica“);

Saugai: Adrienas Silva („Leicester“), Bruno Fernandesas („Sporting“), Joao Mario („West Ham“), Joao Moutinho („Monaco“), Manuelis Fernandesas (Maskvos „Lokomotiv“), Williamas Carvalho („Sporting“);

Puolėjai: Andre Silva („Milan“), Bernardo Silva („Manchester City“), Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“), Gelsonas Martinsas („Sporting“), Goncalo Guedesas („Valencia“), Ricardo Quaresma („Besiktas“).


Ispanija

Vizitinė kortelė:

Konfederacija: UEFA (Europa)
Treneris: Julenas Lopetegui (ispanas)
Kapitonas: Sergio Ramosas („Real Madrid“)
Rezultatyviausias žaidėjas: Davidas Villa (59)
Daugiausiai rungtynių sužaidęs: Ikeras Casillasas (167)
FIFA reitingas: 8
Aukščiausi pasiekimai PČ: nugalėtojas (2010 m.)

Komandos kelias iki pasaulio čempionato: Ispanija atrankoje į Rusiją buvo beveik nepriekaištinga – šešių komandų grupėje jie iškovojo devynias pergales, sykį sužaidė lygiosiomis, nepatyrė nei vieno pralaimėjimo ir užėmė pirmąją vietą.

Komandos žvaigždė: Andresui Iniestai tai bus paskutinis pasaulio čempionatas ir, greičiausiai, atsisveikinimas su nacionaline komanda. 34-erių metų saugas yra kol kas svarbiausio Ispanijos futbolo istorijos įvarčio autorius – jo įvartis 2010 metų finale į Nyderlandų vartus atnešė pirmąjį pasaulio čempionų titulą. Nepaisant savo amžiaus, A. iniesta ir šiame čempionate atliks svarbų vaidmenį bei bus itin svarbi aikštės persona.

Komandos patirtis: 32-ejų metų Sergio Ramosas yra emocinis lyderis ir savo klube, ir rinktinėje. Ne pačiu „švelniausiu“ savo būdu aikštėje garsėjantis S. Ramosas pagal sužaistas rungtynes rinktinėje nusileidžia tik Europos rekordininkui Ikerui Casillasui. Iš gynėjo šiame čempionate galima tikėtis visko – įvarčių, gero žaidimo gynyboje, daug sportinio pykčio, kortelių ir ne pačių gražiausių epizodų. Tačiau S. Ramosas kartu su A. Iniesta yra pagrindinės figūros šioje komandoje.

Komandos treneris: Julenas Lopetegui iš Vicentes Del Bosque trenerio vairą perėmė 2016 metais. Strategas puikiai sustygavo savo komandą – joje yra jaunų ir patyrusių žaidėjų balansas. Ispanijos rinktinė prie J. Lopetegui demonstruoja ne tik gražų žaidimą, bet ir rezultatus – per paskutines 19 rungtynių nebuvo patirtas nė vienas pralaimėjimas.

Ispanijos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Davidas de Gea („Manchester United“), Pepe Reina („Napoli“), Kepa Arrizabalaga (Bilbao „Athletic“);

Gynėjai: Jordi Alba („Barcelona“), Nacho Monrealis (Londono „Arsenal“), Alvaro Odriozola („Real Sociedad“), Nacho Fernandezas, Dani Carvajalis (abu – Madrido „Real“), Gerardas Pique („Barcelona“), Sergio Ramosas (Madrido „Real“) Cesaris Azpilicueta (Londono „Chelsea“);

Saugai: Sergio Busquetsas („Barcelona“), Isco (Madrido „Real“), Thiago Alcantara (Miucheno „Bayern“), Davidas Silva („Manchester City“), Andresas Iniesta („Barcelona“), Saulis Niguezas (Madrido „Atletico“), Koke (Madrido „Atletico“);

Puolėjai: Marco Asensio (Madrido „Real“) Iago Aspasas (Vigo „Celta“), Diego Costa (Madrido „Atletico“), Rodrigo Moreno („Valencia“), Lucasas Vazquezas (Madrido „Real“).


Marokas

Vizitinė kortelė:

Konfederacija: CAF (Afrika)
Treneris: Herve Renardas (prancūzas)
Kapitonas: Medhi Benatia („Juventus“)
Rezultatyviausias žaidėjas: Ahmedas Faras (42)
Daugiausiai rungtynių sužaidęs: Abdelmajidas Dolmy (142)
FIFA reitingas: 42
Aukščiausi pasiekimai PČ: aštuntfinalis (1986 m.)

Komandos kelias iki pasaulio čempionato: Marokos atrankoje į planetos pirmenybes su varžovais savo grupėje tvarkėsi gana užtikrintai – jie pasiekė tris pergales ir tiek pat kartų sužaidė lygiosiomis. Marokas nuo artimiausių varžovų buvo atsiplėšęs keturiais taškais ir užtikrintai liko pirmoje vietoje.

Komandos žvaigždė: Dabartinė Maroko futbolo žvaigždė yra 25-erių metų Amsterdamo „Ajax“ saugas Hakimas Ziyechas. Išskirtine kamuolio kontrole pasižymintis marokietis Nyderlandų futbolo pirmenybėse yra vienas kūrybiškiausių atakuojančių saugų – jo perdavimų kultūra yra ypač aukštame lygyje. H. Ziyechas šalies rinktinėje spėjo sužaisti 17 rungtynių ir būti vienu iš rezultatyviausių žaidėjų – aštuoni įvarčiai.

Neseniai pasibaigusiame Nyderlandų futbolo sezono atakuojantis saugas sužaidė 34 rungtynes, pelnė devynis įvarčius ir atliko 17 rezultatyvių perdavimų.

Komandos patirtis: Didžiausią patirtį iš dabartinės komandos yra sukaupęs centro gynėjas Medhi Benatia – Turino „Juventus“ klube rungtyniaujantis marokietis nacionalinėje komandoje jau sužaidė 56 rungtynes. Jis šį sezoną buvo vienas kertinių „senosios senjoros“ žaidėjų gynybos širdyje, todėl Maroko futbolo aistruoliai pasaulio čempionate tikisi pamatyti kapitoną, suvienijusį komandą ir siekiančią aukščiausių rezultatų.

Komandos treneris: Maroko komandai vadovauja Europoje mažiau žinomas 49-erių metų prancūzas Herve Renardas. Šalies federacijos stratego darbas nenusivylė – Marokas po 20 metų grįžta į pasaulio čempionatą. Praeityje jis dirbo įvairiose Prancūzijos klubuose, o Maroko rinktinės darbą perėmė 2016 metais. Strategas sukūrė gerai organizuotą ir puikiai iš gynybos į ataką pereinančią komandą, kuri bandys pakišti pagalius į Ispanijos ir Portugalijos ratus.

Maroko rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Mouniras El Kajoui („Numancia“), Yassine Bounou („Girona“), Ahmadas Reda Tagnaouti („Ittihad Tanger“);

Gynėjai: Mehdi Benatia („Juventus“), Romainas Saissas („Wolves“), Manuelis Da Costa („Basaksehir“), Nabilas Diraras („Fenerbahce“), Achrafas Hakimi (Madrido „Real“), Hamza Mendyl („Lille“);

Saugai: M'barekas Boussoufa („Al Jazira“), Karimas El Ahmadi („Feyenoord“), Youssefas Aitas Bennasseras („Caen“), Sofyanas Amrabatas („Feyenoord“), Younesas Belhanda („Galatasaray“), Faycalas Fajras („Getafe“), Amine Haritas („Schalke“), Hakimas Ziyechas („Ajax“);

Puolėjai: Khalidas Boutaibas („Malatyaspor“), Azizas Bouhaddouzas („St. Pauli“), Ayoub asEl Kaabi („Renaissance Berkane“), Nordinas Amrabatas („Leganes“), Mehdi Carcela („Standard de Liege“), Youssefas En Nesyri („Malaga“).


Iranas

Vizitinė kortelė:

Konfederacija: AFC (Azija)
Treneris: Carlosas Queirozas (portugalas)
Kapitonas: Masoudas Shojaei (Atėnų AEK)
Rezultatyviausias žaidėjas: Ali Daei (109)
Daugiausiai rungtynių sužaidęs: Javadas Nekounamas (151)
FIFA reitingas: 36
Aukščiausi pasiekimai PČ: 14 vieta (1978 m.)

Komandos kelias iki pasaulio čempionato: Iranas pirmajame atrankos etape savo grupėje susitvarkė užtikrintai – laimėjo šešias rungtynes ir išvengė pralaimėjimo skonio. Trečiajame etape, kuriame 12 Azijos komandų yra suskirstytos po šešias į dvi grupes, Iranas A grupėje taip pat buvo pranašesnis už visus kitus – šešios pergalės, nei vieno pralaimėjimo pirma vieta ir bilietas į Rusiją.

Komandos žvaigždė: Iranas viltis deda į 23-ejų metų Kazanės „Rubin“ puolėją Sardarą Azmouną. Puolėjas, kuris turi patirtį žaisdamas įvairiose Rusijoje stadionuose, rinktinėje demonstruoja įspūdingus rezultatus – per 32 rungtynes pelnyti net 23 įvarčiai. Jis buvo vienas iš faktorių, lėmusių Irano patekimą  į pasaulio čempionatą.

Sezonas Rusijoje šiam žaidėjui nebuvo toks pat sėkmingas, koks buvo žaidimas rinktinėje – jis per 28 rungtynes pelnė tik penkis įvarčius. Visgi jis neabejotinai bus pagrindinė puolimo figūra Irano rinktinėje.

Komandos patirtis: Irano rinktinės kapitonas Masoudas Shojaei neabejotinai bus Irano lyderis už aikštės ribų. 73 rungtynes nacionalinėje komandoje sužaidęs saugas yra vienas Irano komandos aikštės generolų ir jo svarba tiek rūbinėje, tiek aikštėje yra nepamatuojama.

Komandos treneris: Iranas savo gretose turi itin patyrusį strategą – 65-erių metų portugalą Carlosą Queirozą, vadovavusį Portugalijos rinktinei 2010 metų pasaulio čempionate. Futbolo specialistas pasižymi gynybinio stiliaus futbolu, tačiau jame gausu greitų kontratakų. Tokio pačio žaidimo plano Iranas turėtų laikytis ir pasaulio čempionate, kuriame yra laikomi savo grupės autsaideriais.

Irano rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Alirezas Beyranvandas („Persepolis“), Rashidas Mazaheri („Zob Ahan“), Amiras Abedzadehas („Maritimo“);

Gynėjai: Majidas Hosseini („Esteghlal“), Raminas Rezaeianas („Ostende“), Mohammadas Reza Khanzadehas („Padideh“), Morteza Pouraliganji („Alsaad“), Pejmanas Montazeri („Esteghlal“), Miladas Mohammadi („Akhmat Grozny“), Roozbehas Cheshmi („Esteghlal“), Ehsanas Hajsafi („Olympiacos“);

Saugai: Saeidas Ezatollahi („Amkar Perm“), Masoudas Shojaei (Atėnų AEK), Mehdi Torabi („Saipa“), Omidas Ebrahimi („Esteghlal“), Karimas Ansarifardas („Olympiacos“);

Puolėjai: Alireza Jahanbakhshas („Alkmaar“), Mahdi Taremi („Al Gharafa“), Sardaras Azmounas („Rubin Kazan“), Reza Ghoochannejhadas („Heerenveen“), Samanas Ghoddosas („Ostersunds“), Ashkanas Dejagahas („Nottingham Forest“), Vahidas Amiri („Persepolis“).

B grupės tvarkaraštis:

Marokas – Iranas (2018-06-15) 18 val.
Portugalija – Ispanija (2018-06-15) 21 val.
Portugalija – Marokas (2018-06-20) 15 val.
Iranas – Ispanija (2018-06-20) 21 val.
Iranas – Portugalija (2018-06-25) 21 val.
Ispanija – Marokas (2018-06-25) 21 val.