Jau penktadienį prasidės itin ilgai lauktas Europos futbolo čempionatas, kurio kovos vyks net 11-oje skirtingų Europos miestų, o pirmasis teisėjo švilpukas nuaidės Romos olimpiniame stadione.
Portalas Eurofootball.lt kviečia pažvelgti į didžiausias intrigas, kurios mūsų laukia artėjantį mėnesį karaliausiančioje futbolo fiestoje.
1. Kaip atrodys Europos čempionai portugalai?
Pripažinkime, 2016 metais Portugalijos rinktinė buvo ganėtinai silpna, ypatingai palyginus su šiais metais. Prieš penkerius metus jie neturėjo geriausio „Premier“ lygos žaidėjo, gynybą cementuojančio Rubeno Diaso bei „Manchester United“ lyderio Bruno Fernandeso. Reikia nepamiršti ir Andre Silvos, Diogo Jotos ar Joao Felixo. Europos čempionų sudėtis atrodo gerokai solidžiau nei 2016 metais, tačiau ar pavyks Cristiano Ronaldo vedamai komandai pademonstruoti kažką panašaus ir nukeliauti bent jau iki finalo?
2. Ar prancūzai pateisins favoritų etiketę?
Tokiame čempionate sunku išskirtu ryškų favoritą, tačiau visi bukmekeriai geriausiai vertina Prancūzijos rinktinės šansus ir tai neturėtų stebinti. Pasaulio čempionai nuo 2018 metų savo sudėties beveik nepakeitė.
EURO 2020 jų startiniame vienuoliktuke, palyginus su 2018 metais, turėtų būtų tik 3 pasikeitimai: Umtiti pakeis Kimpembe, Giroud pakeis į rinktinę grįžtantis Benzema, o vietoj Matuidi turėtų žaist Corentinas Tolisso.
Branduolys išlaikytas ir netgi sustiprėjęs. Mbappe, Pogba, Pavardas, Hernandezas – visi žaidėjai tapo dar geresni nuo 2018-ųjų, o kur dar vienas iš favoritų į „Ballon d‘Or“ – N‘Golo Kante. Sudėtis labai stipri ir šansų laimėti Europos čempionatą po 21 metų pertraukos prancūzai turi nemažai. Jų grupė sunki, tačiau tokią komandą sustabdyti gali tik nedidelė dalis ekipų.
3. Turėsime jauniausią įvarčio autorių Europos čempionatų istorijoje?
Ar žinote, kas yra jauniausias įvarčio autorius per visą Europos čempionatų istoriją? Tai šveicaras Johanas Vonlanthenas, kuris 2004 metų čempionate pelnė įvartį sulaukęs 18 metų ir 141 dienos.
Ganėtinai keista, kad šis rekordas nėra pagerintas jau beveik du dešimtmečius, tačiau šiais metais turime net du realius pretendentus, galinčius įsirašyti į Europos čempionatų istoriją.
Bene pagrindiniu favoritu pasikėsinti į šį rekordą turėtų būti laikomas Anglijos talentas Jude'as Bellinghamas, kuriam 18 metų sukaks tik birželio 29 dieną. Tai reiškia, kad net jei šis futbolininkas savo pirmąjį įvartį pelnytų, pavyzdžiui, turnyro finale, jis vis tiek taptų jauniausiu futbolininku, pasižymėjusiu Europos čempionatų istorijoje.
Į šį rekordą realiai kėsintis gali ir lenkas Kacperas Kozlowskis, kuris yra net jaunesnis už J. Bellinghamą.
4. Kas taps rezultatyviausiu futbolininku?
Šiame Europos čempionate netrūks aukščiausio rango puolėjų: Cristiano Ronaldo, Harry Kane'as, Karimas Benzema, Robertas Lewandowskis, Romelu Lukaku ir čia toli gražu ne viskas.
Vis tik kovojant dėl rezultatyviausio žaidėjo titulo tokiuose turnyruose daug ką lemia grupės varžybos, kurios dalis komandų sutinka ir žemesnio rango ekipų. Būtent dėl palankios grupės portalas Eurofootball.lt rezultatyviausio žaidėjo titulą prieš prasidedant čempionatui prognozuoja Belgijos rinktinės puolimo žvaigždei R. Lukaku.
„Inter“ puolėjas grupės etape turės galimybę išbandyti Rusijos, Suomijos bei Danijos rinktinių gynybą. Akivaizdu, kad belgai čia yra favoritai, o R. Lukaku jau čia galės pabėgti kovoje dėl rezultatyviausio žaidėjo apdovanojimo.
Lažybininkai taip pat neblogai vertina R. Lukaku šansus, tačiau jie daugiau galimybių suteikia Anglijos žvaigždei Harry Kane'ui.
5. Ar bus pagerintas M. Platini rekordas?
Michelis Platini 1984 metų Europos čempionate kamuolį į vartų tinklą pasiuntė net devynis kartus ir kol kas niekam nepavyko pakartoti kažko panašaus. Daug ką pasako faktas, kad arčiausiai šio rekordo buvo Antoine'as Griezmannas, 2016 metais pelnęs šešis įvarčius.
Vis tik panašu, kad šįkart Europos čempionatas bus kiek silpnesnis ir grupių etape turime daugiau komandų, kurios potencialiai gali tapti patrankų mėsa. Būtent tai leidžia tikėtis, kad kažkam pavyks bent labiau priartėti prie M. Platini rekordo.
6. Ar COVID-19 nesutrukdys čempionato tvarkaraščiui?
Deja, bet ši tema vis dar opi. Koronavirusu jau užsikrėtė Ispanijos rinktinės žaidėjai Sergio Busquetsas bei Diego Llorente ir jie pirmuosius grupės mačus turės praleis. Būtų gerai, jei daugiau tokiu atveju nebūtų, bet to garantuoti negali niekas. Tiesa, visi futbolininkai gyvens vadinamuose burbuluose, tačiau jau ne kartą matėme, kad net ir tokios priemonės ne visada apsaugo nuo COVID-19. Bus įdomu pamatyti, kaip būtų koreguojamas jau ir taip įtemptas čempionato tvarkaraštis.
7. Ar gali Vengrija mirtininkų grupėje iškovoti bent vieną tašką?
Vengrijos rinktinė nepavydėtinoje situacijoje, kadangi pateko į vieną grupę su Europos čempionais, Pasaulio taurės čempionais bei su buvusiais Pasaulio taurės čempionais arba trumpiau tariant: Portugalija, Prancūzija bei Vokietija. Ir visos tos rinktinės sau išsikėlusios tik aukščiausios tikslus, tad vengrų laukia labai sunki užduotis. Tiesa, spaudimo jie visiškai nejaučia ir gal tai padės pateikti bent vieną staigmeną. Vis tik tiek portugalams, tiek prancūzams, tiek vokiečiams mačai su vengrai bus žvėriškai svarbūs, norint užsitikrinti vietą bent jau tarp keturių geriausių trečiųjų vietų grupių etape.
8. Kaip atrodys rinktinės, kurios į EURO 2020 pateko per Tautų Lygą?
Tautų Lyga sukėlė daug aistrų tarp futbolo sirgalių. „Kam ji buvo reikalinga?“, „Kodėl rinktinės ten žaidžia?“, „Koks to tikslas?“. Visi sakydavo panašiai ir mažai kas būdavo patenkinti šiuo turnyru. Tiesa, keturios komandos būtent šio turnyro dėka pravėrė Europos čempionato duris, tai – Šiaurės Makedonija, Škotija, Vengrija bei Slovakija.
Tai tikrai nėra prestižiniai vardai Europos futbolo padangėje, todėl bus labai įdomu pamatyti, kaip šioms komandoms seksis pakovoti dėl vietų atkrintamosiose.
9. Ar namų pranašumas bus didelis faktorius rinktinėms, kurios savo rungtynes žais namie?
Savo rungtynes grupių etape namuose žais šios rinktinės: Italija (3), Danija (3), Rusija (2), Olandija (3), Škotija (2), Anglija (3), Ispanija (3), Vokietija (3), Vengrija (2). Namų faktorius gali būt gan svarbus, kadangi futbolo sirgaliai galės pagaliau susirinkt į stadionus, kai kur mažiau, kai kur daugiau, bet jų bus. Ypatingai tai gali pakylėt silpnesnes rinktines, kaip Škotija ar Vengrija. Bus įdomu stebėti, kaip seksis namuose žaidžiančioms komandoms.
10. Ar bus rinktinių, nepelniusių nė vieno įvarčio?
Jau minėjome, kad šiais metais Europos čempionate matome tokias komandas kaip Šiaurės Makedonija, Suomija ar Vengrija, kurios toli gražu nėra Europos futbolo elitas. Natūraliai kyla klausimas: ar gali šios rinktinės likti be įvarčių? Tokia tikimybė visuomet yra, tačiau jei reikėtų spėti, tokiais nelaimėliais gali tapti vengrai, kurių laukia nežmoniškai sudėtinga grupė.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą