15 turas: "Bayern" lygiosios leido varžovams priartėti © Eurofootball.lt
Šeštadienį Vokietijoje prasidėjo penkioliktasis nacionalinių pirmenybių turas. Kaip ir prieš savaitę, vietoj planuotų septynių susitikimų įvyko tik šeši, kadangi varžybos tarp "Kaiserslautern" ir "Eintracht" buvo atidėtos dėl prastos stadiono būklės. Pagal paskirtą naująją datą šis mačas turėtų įvykti gruodžio 14-ąją dieną, 19 valandą, tuo tarpu praėjusiame ture neįvykusios varžybos tarp "Duisburg" ir "Koln" bus žaidžiamos tuo pačiu laiku gruodžio 6-ąją dieną.

Šiandien vykęs turas nebuvo itin sėkmingas "Bayern" klubui, kuris svečiuose sužaidė nulinėmis lygiosiomis su šiame sezone banguotai rungtyniaujančia "Stuttgart" ekipa, nutraukė savo penkių pergalių seriją ir tuo pačiu leido priartėti visiems savo aršiausiems konkurentams. Verta paminėti, jog mačą titulą ginantis Miuncheno klubas baigė dešimtyje, kadangi dar pirmojo kėlinio pabaigoje už spyrį varžovui iš aikštės buvo pašalintas S.Deisleris.

Savo artimiausių varžovų kluptelėjimą maksimaliai išnaudojo "Hamburger" ekipa, namuose 3-1 įveikusi "Koln" ir sumažinusi atsilikimą nuo "Bayern" klubo jau iki keturių taškų. Varžybos šeimininkams prasidėjo neitin sėkmingai - nuo pirmųjų mačo minučių "Koln" ekipa turėjo iniciatyvą, o situacija šeimininkams dar labiau pablogėjo, kai sužaidus apie 17 minučių aikštę dėl kulkšnies traumos buvo priverstas palikti vienas "Hamburger" lyderių R.van der Vaartas.

Vis dėlto uostamiesčio futbolininkai sugebėjo atsitiesti - pačioje kėlinio pabaigoje T.Atouba pelnė pirmąjį rungtynių įvartį ir išvedė "Hamburger" į priekį. Verta paminėti, jog tai buvo pirmasis žaidėjo įmuštas įvartis rungtyniaujant "Hamburger" ekipos gretose. Šiame mače nebuvo išvengta ir incidentų - po teisėjo švilpuko, paskelbusio pirmojo kėlinio pabaigą, žaidėjams einant į persirengimo kambarius kilo susistumdymas, kuriame dalyvavo ir "Koln" gynėjas turkas Alpay`us. Įdomu tai, jog santykius už aikštės ribų mėgstantis aiškintis futbolininkas visai neseniai jau buvo įsivėlęs į didelį skandalą sukėlusias muštynes, kurios įvyko po atrankinių pasaulio čempionato varžybų tarp Turkijos ir Šveicarijos rinktinių.

Netrukus po pertraukos "AOL" stadione susirinkusius 55 tūkstančius fanų dar kartą nudžiugino B.Lauthas, padidinęs savo klubo persvarą iki 2-0. Tačiau iškart po to ir vėl buvo neišvengta neramumų - po antrojo įvarčio į aikštę iš "Koln" fanų tribūnos pradėjo skrieti įvairūs daiktai ir vienas iš jų, deja, pataikė "Hamburger" saugui A.Laasui į galvą. Kraujuojantis futbolininkas buvo priverstas palikti aikštę, tačiau gavęs pirmąją pagalbą iš ekipos medikų, vis dėlto sugebėjo tęsti varžybas.

Sužaidus apie valandą svečiams iš Kiolno pavyko sušvelninti skirtumą, po to, kai buvęs "Hamburger" futbolininkas B.Schlicke galva pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus. Sušvelninę santykį "Koln" stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau gynėjo klaida "palaidojo" visas svečių viltis kovoti dėl taškų - jau anksčiau minėtas turkas Alpay`us niekieno nespaudžiamas perdavė kamuolį "Hamburger" saugui S.Beinlichui, pastarasis perimtą kamuolį pasiuntė į "Koln" baudos aikštelę, o pirmasis prie jo suskubęs S.Barbarezas įmušė dar vieną įvartį ir padėjo savo ekipai iškovoti pergalę, kuri buvo jau 600-oji per visą Bundesligos istoriją. Tuo tarpu "Koln" stovykloje vien tik liūdnos žinios - patyręs septintąją nesėkmę per pastaruosius devynis mačus "Koln" nukrito jau tik į šešioliktąją lygos poziciją. Paskutinį kartą pergalę Bundesligoje lygos naujokai šventė dar rugsėjo viduryje.

Antrąjį laimėjimą iš eilės pasiekė "Schalke" klubas, išvykoje minimaliu rezultatu palaužęs "Arminia". Vienintelį susitikimo įvartį 51-ąją minutę pelnė C.Poulsenas. Tokiu pačiu rezultatu baigėsi ir mačas tarp "Gladbach" ir "Nurnberg" vienuolikių. Dėka vienintelio M.Niklo įvarčio "Nurnberg" iškovojo trečiąją sezono pergalę ir bent trumpam šoktelėjo į išlikimą lygoje garantuojančią penkioliktąją vietą.

Į pergalių kelią po nesėkmės praėjusiame lygos turė vėl sugrįžo "Werder" ekipa - Brėmeno klubas savo gerbėjų akivaizdoje 2-0 įveikė "Duisburg". Abu įvarčius "Werder" pelnė po pertraukos, o pasižymėjo N.Valdezas ir T.Borowskis. Tai buvo jau dešimtoji "Werder" futbolininkų pergalė šiame sezone, po kurios jie atsilikimą nuo pirmaujančių "Bayern" futbolininkų sumažino iki šešių taškų.

Šeštadienio statistika

"%c00027" 0 - 0 "%c00001"

42` Sebastian Deisler ("Bayern") pašalintas iš aikštės

"%c00210" 0 - 1 "%c00015"
51` [0 - 1] Christian Poulsen

"%c00016" 2 - 0 "%c00258"
64` [1 - 0] Nelson Valdez
73` [2 - 0] Tim Borowski

"%c00103" 0 - 1 "%c00208"
62` [0 - 1] Marek Nikl

90` Bartosz Bosacki ("Nurnberg") pašalintas iš aikštės

"%c00024" 3 - 1 "%c00256"
43` [1 - 0] Thimothee Atouba
54` [2 - 0] Benjamin Lauth
58` [2 - 1] Björn Schlicke
73` [3 - 1] Sergej Barbarez

"%c00100" 0 - 2 "%c00088"
16` [0 - 1] Steven Cherundolo
85` [0 - 2] Christoph Dabrowski