20 turas: Milano klubai mažina atsilikimą © Eurofootball.lt
Italijos "Serie A" pirmenybėse trečiadienio vakare sužaistos visos 20-ojo turo rungtynės. Du taškus prarado čempionato lyderis Turino "Juventus", išvykoje nesugebėjęs įveikti Veronos "Chievo". Tokiu suklupimu pasinaudojo abu besivejantys Milano klubai, iškovoję pergales minimalia persvara ir sumažinę atsilikimą, tuo tarpu "Fiorentina" turėjo pripažinti "Sampdoria" ekipos pranašumą.

Viena sezono staigmenų "Chievo" komanda buvo pralaimėjusi paskutinius devynis susitikimus su "Juventus", ir šį kartą ekipos treneris Giuseppe Pilonas pažadėjo pergalės prieš šalies čempioną bei įtikinamą lygos lyderį atveju net nusiskusti savo ūsus.

Nors svečiuose žaidusi "Juve" dominavo rungtynių pradžioje, į priekį po kontratakos išsiveržė aikštės šeimininkai - Franco Semioli prasiveržė dešiniuoju kraštu ir atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur buvęs Daniele Franceschini vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartus.

Tiesa "Chievo" persvara truko vos dešimt minučių, nes sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po Mauro Camoranesi baudos smūgio galva varžovų vartininką nuginklavo Patrickas Vieira. Antrajame kėlinyje abi komandos turėjo galimybių pasižymėti, bet rezultatas nepasikeitė - šeimininkai netikėtai iškovojo lygiąsias.

Ne itin lengvai išvykoje sekėsi ir Milano "Inter" klubui, kuris pilnutėliame "Omobono Tenni" stadione susikovė su lygos naujoku "Treviso". "Inter" išsiveržė į priekį 23 minutę, kai po Nicolas Burdisso perdavimo galva kamuolį į vartus pasiuntė Julio Cruzas. Nepaisant to, šeimininkai nepasidavė ir stengėsi niekuo nusileisti garsiems varžovams, tačiau kėlinio viduryje po Andre Pinga atlikto baudos smūgio kamuolys pataikė į skersinio ir virpsto sandūrą.

Netrukus iš aštraus kampo smūgiavęs svečių puolėjas Adriano taip pat pataikė į virpstą, o vėliau komandoms sukurti pavojingesnių progų nepavyko. Likus dešimt rungtynių pabaigos "Treviso" ekipoje dar debiutavo buvęs "Anderlecht" žaidėjas Walteris Baseggio, bet ir jis jau nebepakeitė rungtynių eigos, tad "Inter" nugalėjo ir dabar nuo "Juventus" klubo atsilieka aštuoniais taškais.

Tuo tarpu namuose prieš "Ascoli" žaidęs "Milan" jau ketvirtą minutę išsiveržė į priekį, kai pasižymėjo Fillipo Inzaghi, tačiau pastaruoju metu nesėkmingai rungtyniaujantys Italijos čempionai nesugebėjo padidinti savo persvaros ir nepaisant pergalės net buvo nušvilpti "San Siro" stadione susirinkusių žiūrovų.

Trimis taškais nuo "Milan" jau atsilieka ketvirtoje vietoje esanti "Fiorentina", išvykoje nusileidusi Genujos "Sampdoria" ekipai. Nors 11 minutę Angelo Palombo smūgiu per save pelnytą įvartį įmušdamas galva "panaikino" rezultatyviausias čempionato žaidėjas Luca Toni, pirmajame kėlinyje "Sampdoria" pasižymėjo dar du kartus ir vėliau vartininko Francesco Antonioli puikaus žaidimo dėka išlaikė persvarą bei iškovojo pergalę.

Penktą vietą užimančio "Livorno" susitikime su "Lecce" abi komandos neįmušė po vieną 11 metrų baudinį ir mačas baigėsi be įvarčių, tuo tarpu atsigavusi "Roma" savo aikštėje rezultatu 3-1 nugalėjo "Reggina" ekipą ir šoktelėjo į šeštą poziciją. Du įvarčius sostinės klubui pelnė komandos kapitonas Francesco Totti.

Vienas gražiausių dienos susitikimų vyko Sicilijoje, kur "Palermo" permainingose varžybose įveikė "Parma" ekipą. Svečiai du kartus pirmavo po Fabio Simplicio ir Paolo Cannavaro tikslių smūgių, bet antrajame kėlinyje per dešimt minučių praleido net tris įvarčius ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Pergalę dviem gražiais įvarčiais Palermo komandai nulėmė joje debiutavęs puolėjas Davidas Di Michele.

Kitose rungtynėse iš turnyrinės lentelės dugno po truputį kylantis "Cagliari" antrą mačą iš eilės išplėšė pergalę paskutinėmis rungtynių akimirkomis - šį kartą lemiamą įvartį per ketvirtą pridėtinio laiko minutę po vartininko klaidos įmušė Davidas Suazo, tuo tarpu "Empoli" ir "Udinese" bei "Messina" ir "Lazio" tarpusavio mačai baigėsi vienodomis lygiosiomis 1-1.

20 turo rezultatai

"%c00085" 1 - 1 "%c00063"
52` [1 - 0] Francesco Tavano
54` [1 - 1] Felipe

"%c00263" 0 - 1 "%c00037"
21` [0 - 1] Julio Ricardo Cruz

"%c00070" 3 - 1 "%c00143"
11` [1 - 0] Angelo Palombo
14` [1 - 1] Luca Toni
24` [2 - 1] Max Tonetto
34` [3 - 1] Francesco Flachi

"%c00028" 3 - 1 "%c00081"
4` [1 - 0] Francesco Totti
65` [2 - 0] Francesco Totti
90` [2 - 1] Ivan Franceschini
90` [3 - 1] Alessandro Mancini

"%c00200" 4 - 2 "%c00029"
23` [0 - 1] Fabio Simplicio
27` [1 - 1] Eugenio Corini
38` [1 - 2] Paolo Cannavaro
50` [2 - 2] Andrea Barzagli
52` [3 - 2] David Di Michele
60` [4 - 2] David Di Michele

"%c00061" 0 - 0 "%c00213"

87` Cristian Daniel Ledesma ("Lecce") pašalintas iš aikštės

"%c00214" 1 - 1 "%c00019"
22` [1 - 0] Rafael
78` [1 - 1] Christian Manfredini

"%c00062" 1 - 0 "%c00262"
5` [1 - 0] Filippo Inzaghi

"%c00216" 1 - 0 "%c00080"
90` [1 - 0] David Suazo

"%c00068" 1 - 1 "%c00038"
21` [1 - 0] Daniele Franceschini
31` [1 - 1] Patrick Vieira