21 turas: "Krylja Sovetov" ir toliau buksuoja © Eurofootball.lt
Šeštadienį Rusijos “Premier” lygos čempionate buvo sužaistos ketverios 21-ojo turo rungtynės. Romenskojės „Saturn“ namuose sužaidė lygiosiomis su Maskvos CSKA, „Amkar“ sutriuškino ir toliau krizėje esant Permės „Amkar“ sutriuškino ir krizėje esantį Samaros „Krylja Sovetov“, Maskvos „Dinamo“ minimaliu rezultatu įveikė Vladivostoko „Luch-Energia“, o „Spartak Nalchik“ ir „Khimki“ mačas baigėsi lygiosiomis.

Vienos įdomiausių rungtynių įvyko Maskvos priemiestyje, kur šeimininkai „Saturn“ surėmė ginklus su čempionų titulą ginančiu Maskvos CSKA klubu. Pirmasis kėlinys prabėgo nepastebimai. Abi komandos demonstravo greitą futbolą. Sužaidus 15 minučių „Saturn“ saugas Aleksejus Igoninas iš 8 metrų mušė pro šalį.

Po dviejų minučių CSKA vartininkas Venjaminas Mandrykinas išgelbėjo savo komandą atlaikęs Aleksejaus Jeremenkos smūgį. Vėliau po šeimininkų gynėjo Iliasu Šilla smūgio keliu kamuolys pralėkė šalia vartų. Po to „Saturn“ saugas Ruslanas Nachuševas iš patogios pozicijos galva smūgiavo virš vartų.

Daugiau atakavę šeimininkai sugebėjo išsiveržti į priekį 27-ąją minutę, kai po aštraus Aleksejaus Ivanovo perdavimo ir CSKA vartų sargo kamuolį įvartus pasiuntė Andrejus Kariaka. Greitai I.Šilla galėjo padvigubinti rezultatą, bet galva mušė netiksliai.

Vis dėlto 31-ąją minutę CSKA saugas Jurijus Žyrkovas išvengęs nuošalės pinklių išėjo vienas prieš „Saturn“ vartininką Antoniną Kinskį, ir pastarasis pralaimėjęs dvikovą griebė jam už kojų. Teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį stipriu smūgiu į dešinįjį viršutinį vartų kampą įmušė brazilas Vagneris Love`as.

Išlyginę rezultatą „armiečiai“ įgavo antrąjį kvėpavimą, bet buvo priversti kapituliuoti 41-ąją minutę. „Saturn“ saugas A.Ivanovas suklaidinęs du CSKA gynėjus atidavė kamuolį Dmitrijui Kirčenko, kuris kulniuku perdavė jį laisvam buvusiam A.Kariakai, ir šiam neliko nieko kito kaip galingu smūgiu „sušaudyti“ V.Mandrykiną.

Tačiau šeimininkai pirmavo neilgai. Iš karto puikų šansą išlyginti turėjo V.Love`as, bet gynėjas I.Šilla ir vartininkas A.Kinskis bendromis pastangomis išsaugojo savo vartus sausus. Bet po minutės abu šie žaidėjai suklydo, ir V.Love`as efektingai „išmaudęs“ I.Šilla nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į kairįjį apatinį vartų kampą.

Po pertraukos CSKA futbolininkai rodė daugiau noro laimėti šias rungtynes, bet įvarčių susirinkę žiūrovai daugiau neišvydo. Po šių lygiųjų Valerijaus Gazajevo auklėtiniai dar labiau atitolo nuo galimybės apginti Rusijos čempionų vardus.

Permėje vietos „Amkar“ susikovė su krizę išgyvenančiu samaros „Krylja Sovetov“ klubu, kuriam pirmą kartą vadovavo naujasis treneris, buvęs Vilniaus „Vėtros“ strategas Aleksandras Tarchanovas.

Šio trenerio debiutas nebuvo sėkmingas, kadangi komanda pralaimėjo triuškinančiu rezultatu 1-4. 14-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė Andrejus Lavrikas, o sužaidus beveik pusvalandį rezultatą padvigubino Martinas Kuševas.

31-ąją minutę įvartį iš 11 metrų žymos pelnęs Antonas Babioras kiek sušvelnino rezultatą, bet po pertraukos „Amkar“ sugebėjo įtvirtinti savo pranašumą. 69-ąją minutę pasižymėjo Georgijus Pejevas, o tašką mače 81 minutę padėjo dublį šiame mače atlikęs M.Kuševas.

Maskvos „Dinamo“ namuose minimaliu rezultatu 1-0 šventė pergalę prieš Vladivostoko „Luch-Energia“. Vienintelį susitikimo įvartį 18 minutę pelnė Kirilas Kombarovas.

Tuo tarpu „Spartak Nalchik“ ir „Khimki“ mačas baigėsi lygiosiomis 1-1. 11-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė brazilas Ricardo, bet paskutinį žodį mače tarė „Khimki“ žaidėjas Draganas Blatnjakas, kurio taiklaus smūgio dėka 51-ąją minutę komanda iškovojo svarbų tašką.

Šeštadienio 21 turo rezultatai:

„Saturn“ 2 – 2 CSKA
27‘ [1 – 0] Andrei Karyaka
31‘ [1 – 1] Vagner Love (11 m.)
41‘ [2 – 1] Andrei Karyaka
43‘ [2 – 2] Vagner Love

E.Česnauskis („Saturn“) žaidė nuo 46 minutės, R.Džiaukštas („Saturn“) rungtynėms registruotas nebuvo