21 turas: Neįtikėtina "Lokomotiv" pergalė © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį buvo sužaistos eilinio 21-ojo Rusijos "Premier" lygos turo rungtynės, kuriose šalies čempionas "Lokomotiv" dramatiškame ir permainingame mače sugebėjo neįtikėtinai atsitiesti po trijų įvarčių deficito. Vienerios šio turo varžybos buvo įvykusios rugpjūčio 10 dieną Maskvoje, kai "Torpedo" rezultatu 0-2 pralaimėjo prieš "CSKA".

Šeštadienio rungtynes vieni iš pirmųjų pradėjo Maskvos "Spartak" bei Vladikaukazo "Alania" futbolininkai. Jau pasibaigiant pirmajam kėliniui rezultatas buvo 3-0 "Spartak" naudai. Antrajame kėlinyje tarp abiejų komandų futbolininkų buvo įsiplieskęs konfliktas, tačiau tai nepakeitė šių rungtynių nugalėtojo. Rezultatu 5-1 nugalėjo "Spartak" futbolininkai.

Jaroslavlyje susitiko vietos "Shinnik" bei lygos debiutantas Tomsko "Tom". Reikia paminėti, jog nuo pirmųjų minučių "Tom" sudėtyje pasirodė Lietuvos rinktinės gynėjas A.Skerla, o štai A. Gedgaudas aikštėje nepasirodė, nors ir buvo įtrauktas į komandos sudėtį. Rungtynėse visuomet dominavo "Shinnik", tačiau jam nepavyko įrodyti savo pranašumo ir teko tenkintis lygiosiomis bei vienu uždirbtu tašku.

Naujasis R. Džiaukšto klubas, Ramenskojės "Saturn", nutraukė penkių iš eilės nelaimėtų mačų seriją nugalėdamas Grozno "Terek". Šiose rungtynėse "Saturn" futbolininkai turėjo du kartu vytis "Terek", tačiau ne tik pasivijo, bet ir nugalėjo rezultatu 3-2.

Maskvoje šeštadienį susitiko dvi vietos komandos – "Moskva" bei "Dinamo". Pirmame kėlinyje dominavo "Moskva" futbolininkai, kurie įmušė du įvarčius ir atrodė, kad šeimininkai jau nugalėjo, tačiau su tuo nenorėjo sutikti "Dinamo" strategas. Pertraukoje tarp kėlinių pakeitęs žaidėjus I.Vortmanas suaktyvino savo žaidėjų veiksmus. Antrajame kėlinyje "Moskva" jau tenkinosi tik retomis kontratakomis, bet "Dinamo" sugebėjo įmušti tik vieną įvartį ir pralaimėjo rezultatu 2-1.

Paskutinis šeštadienio mačas vyko Rostove. Kur susitiko vietos "Rostov" bei Kazanės "Rubin". Rungtynių metu vyko aštri kova ir galėjo pasižymėti tai vienos, tai kitos komandos futbolininkai, tačiau labiau pasisekė svečiams.
Likus žaisti apie 13 minučių Latvijos rinktinės kapitonas V.Astafjevas pelnė pergalingąjį įvartį ir išplešia pergalę "Rubin" komandai.

Sekmadienį įvyko dvejos 21-ojo turo rungtynės. Pirmosiose žaidė Permės "Amkar" bei dabartinis Rusijos čempionas Maskvos "Lokomotiv", neseniai visiems metams netekęs savo atakų lyderio D.Syčevo. Neįtikėtinas mačas pasižymėjo įvarčių gausa, permainingumu ir pretenzijomis pagrindiniam rungtynių teisėjui. "Lokomotiv" mačą pradėjo aktyviai, tačiau pirmieji pasižymėjo "Amkar" futbolininkai. 19-ąją minutę "Amkar" naujokas M.Kuševas prasiveržė centru ir smūgiu į "devyniukę" pelnė pirmąjį įvartį.

43-ią minutę teisėjas skyrė abejotiną 11 m baudinį į "Lokomotiv" vartus, ir nors maskviečiai emocingai priešinosi šiam sprendimui, tačiau arbitras nepakeitė nuomonės ir "Amkar" žaidėjas V.Leončenko realizavo paskirtą baudinį. Pasibaigiant pirmajam kėliniui "Lokomotiv" nesėkmingai kurdami dirbtinę nuošalę praleido šeimininkų puolėją M.Kuševą, kuris pelnė trečiąjį komandos įvartį, ir, kaip tada atrodė, galutinai palaidoje svečių viltis - po pirmojo kėlinio atrodė, kad tai bus antras gėdingas Rusijos čempiono pralaimėjimas iš eilės.

Tačiau po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Daugiau atakuoti ir aikštėje dominuoti pradėjo "Lokomotiv" futbolininkai. Ir tai davė savo vaisių, nes 52-ąją rungtynių minutę už žaidimą ranka baudos aikštelėje į "Amkar" vartus buvo skirtas 11 m. baudinys, kurį puikiai realizavo vienas didžiausių Rusijos talentų D.Bilyaledinovas.

Po šešių minučių skiriamas dar vienas 11 m baudinys į "Amkar" vartus, kurį vėl realizavo D. Bilyaledinovas. Antro kėlinio viduryje "Amkar" išlygino žaidimą ir vėl pradėjo grasinti "Lokomotiv" vartams, bet 75-ąją minutę praleido trečiąjį įvartį į savo vartus ir kaip tik šiuo laiku iš aikštės pašalinamas "Amkar" puolėjas S.Volkovas.

Atrodė, kad rungtynės baigsis lygiosiomis, tačiau likus kelioms minutėms iki mačo pabaigos su tuo nenorėjo sutikti "Lokomotiv" futbolininkai, kurie per pridėtinį laiką pelnė ketvirtąjį įvartį ir regis jau pralaimėtose rungtynėse pelnė tris taškus ir įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Paskutinis turo mačas vyko Sankt Peterburge, kur susitiko du UEFA taurės dalyviai – "Zenit" bei Samaros "Krylja Sovetov". "Zenit" rungtynes pradėjo agresyviai ir jau po pirmojo kėlinio pirmavo dviejų įvarčiu skirtumu, o antrajame kėlinyje užbaigė pradėta darbą ir rezultatu 4-1 nugalėjo savo varžovus.

Turnyrinė lentelė

21 turo statistika

"%c00114" 5 – 1 "%c00117"
12' [1 - 0] Radoslav Kovac
20' [2 - 0] Sergey Kovalchuk
44' [3 - 0] Vladimir Bystrov
51' [4 - 0] Radoslav Kovac
54' [4 - 1] Dzhambulat Bazayev (11 m.)
72' [5 - 1] Fernando Cavenaghi

25' D. Kvirkvelija ("Alania") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės

I.Dedura ("Spartak") žaidė visas rungtynes; D. Žutautas ("Alania") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00076" 0 – 0 "%c00221"

A.Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes; A.Gedgaudas ("Tom") registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00111" 3 – 2 "%c00152"
17' [0 - 1] Roman Adamov
29' [1 - 1] Winston Parks
52' [1 - 2] Roman Adamov (11 m)
71' [2 - 2] Fredi Bareiro (11 m)
86' [3 - 2] Nikola Jolovic

R.Džiaukštas ("Saturn") žaidė visas rungtynes.

"%c00118" 2 – 1 "%c00110"
32' [1 - 0] Dmitriy Kirichenko
37' [2 - 0] Dmitriy Kirichenko (11 m)
58' [2 - 1] Jorge Ribeiro

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00115" 0 – 1 "%c00074"
77' [0 - 1] Vitaliy Astafjev

O.Buitkus ("Rubin") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00120" 3 – 4 "%c00075"
19' [1 - 0] Martin Kushev
43' [2 - 0] Vladimir Leonchenko
45' [3 - 0] Martin Kushev
52' [3 - 1] Diniyar Bilyaledinov (11 m.)
58' [3 - 2] Diniyar Bilyaledinov (11 m.)
75' [3 - 3] Marat Izmailov
90' [3 - 4] Igor Lebedenko

75' S. Volkov ("Amkar") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės

A.Jankauskas ("Amkar") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00073" 4 – 1 "%c00113"
8' [1 - 0] Aleksandr Anyukov
31' [2 - 0] Igor Denisov
55' [3 - 0] Aleksandr Spivak (11 m.)
70' [3 - 1] Baba Adamu (11 m.)
88' [4 - 1] Velice Shumilikoski

R.Poškus ("Zenit") žaidė nuo 58-osios minutės; N. Barasa ("Krylja Sovetov") aikštėje pasirodė nuo antrojo kėlinio pradžios, bet 62-ą minutę dėl traumos buvo pakeistas. E.Majus ("Zenit") ir E. Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruoti nebuvo.