23 turas: Ketvirtoji "Hearts" nesėkmė Škotijoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį eilinio 23-ojo Škotijos čempionato turo rungtynėse ketvirtąją sezono nesėkmę patyrė lietuviškasis Edinburgo "Hearts" klubas, išvykoje grubiame mače turėjęs pripažinti minimalią "Kilmarnock" persvarą. Šiuo suklupimu pasinaudojo pergales iškovoję ir atsilikimą nuo antrosios vietos sumažinusios "Hibernian" bei "Rangers" ekipos.

"Hearts" šias rungtynes pradėjo gerokai praretėjusia sudėtimi - komandai dėl diskvalifikacijos negalėjo padėti kapitonas Stevenas Pressley, rezultatyviausias žaidėjas Rudi Škacelis, taip pat traumas besigydantis pagrindiniai puolėjai Edgaras Jankauskas ir Romanas Bednaras.

Rungtynių pirmasis kėlinys tarsi atitiko "Rugby Park" stadiono pavadinimą - vyko daug kieto, grubaus žaidimo, ir nei viena komanda nesukūrė itin pavojingų progų, o kėlinio viduryje dėl traumos aikštę dar turėjo palikti po septynių metų pertraukos "Hearts" ekipoje debiutavęs N.McCannas.

Per pertrauką Edinburgo ekipos strategas nelabai sėkmingai rungtyniavusį Saulių Mikoliūną pakeitė jo tėvynainiu Nerijumi Barasa, tačiau jau pirmąją kėlinio minutę į priekį išsiveržė "Kilmarnock", kai po Colino Nisho bandymo smūgiuoti kamuolys atšoko Danny Invincibile`ui ir šis iš maždaug 7-ių metrų nuginklavo vartininką Craigą Gordoną.

"Kilmarnock" atsitraukė į gynybą ir "Hearts" vėl teko įsivelti į kietą futbolą bei daug kovos aikštės viduryje. 59 minutę po baudos smūgio iš krašto rezultato vos neišlygino Calumas Elliotas, bet jo bandymas įmušti galva buvo šiek tiek netikslus.

72 minutę į aikštę pakeitęs Takį Fyssą išbėgo ir Deividas Česnauskis. Lietuvis pagyvino savo komandos žaidimą puolime ir neužilgo po jo perdavimo kamuolio visiškai šalia vartų vos nepasiekė N.Barasa, kuris kaip visada rungtyniavo itin kovingai ir buvo vienas aktyviausių savo ekipoje.

Pačioje susitikimo pabaigoje "Kilmarnock" dar vos nepadvigubino rezultato kurioziškos atakos metu - mačo arbitras kažkodėl nefiksavo nei pražangos prieš svečių gynėją Robbie Neilsoną, nei pastarojo akivaizdaus žaidimo ranka, ir šeimininkų atakai tęsiantis vienas prieš tuščius vartus atsidūręs C.Nishas sugebėjo iš visiškai arti pataikyti į virpstą. Visgi rungtynių rezultatui tai įtakos nebeturėjo - "Kilmarnock" atmušė "Hearts" atakas ir įsirašė į savo sąskaita tris taškus.

Šešiais taškais nuo "Hearts" atsilieka miesto kaimynas "Hibernian", namuose rezultatu 3-1 nugalėjęs "Dunfermline" ekipą, o iki septynių taškų atsilikimą sumažino Glazgo "Rangers", 4-1 laimėjęs prieš autsaiderį "Livingston". Po du įvarčius Škotijos čempionų gretose pelnė puolėjai Krisas Boydas ir Dado Pršo.

"Inverness" tokiu pačiu rezultatu išvykoje šventė pergalę prieš "Falkirk", tuo tarpu turnyrinės lentelės kaimynų "Dundee United" ir "Aberdeen" susitikimas baigėsi lygiosiomis 1-1. Sekmadienį paskutinėse turo rungtynėse pirmenybių lyderis Glazgo "Celtic" svečiuose žais su "Motherwell" komanda.

23 turo rezultatai

"%c00228" 1 - 0 "%c00219"
46` [1 - 0] Danny Invincibile

"%c00192" 3 - 1 "%c00151"
17` [1 - 0] Derek Riordan
35` [1 - 1] Simon Donnelly
71` [2 - 1] Derek Riordan
89` [3 - 1] Steven Fletcher

"%c00121" 4 - 1 "%c00229"
8` [1 - 0] Kris Boyd
56` [2 - 0] Kris Boyd
52` [2 - 1] Gabor Vincze
89` [3 - 1] Dado Prso
90` [4 - 1] Dado Prso

"%c00259" 1 - 4 "%c00227"
3` [0 - 1] Barry Wilson
11` [1 - 1] Craig Ireland
18` [1 - 2] Dennis Wyness
38` [1 - 3] Craig Dargo (11m.)
56` [1 - 4] Ross Tokely

"%c00226" 1 - 1 "%c00224"
49` [0 - 1] Darren Mackie
53` [1 - 1] Alan Archibald