25 turas: "Juventus" pergalė Italijos derbyje © Eurofootball.lt
Italijos čempionate savaitgalį vyko 25-ojo turo varžybos. Svarbų žingsnį "Serie A" čempionų titulo link žengė jį ginantis Turino "Juventus" klubas, kuris vadinamajame Italijos derbyje po įnirtingos kovos laimėjo prieš Milano "Inter" ekipą. Pastarąją komandą turnyrinėje lentelėje prisivijo "Milan", tuo tarpu pergalių seriją pratęsusi "Roma" sumažino atsilikimą nuo nesėkmę patyrusio "Fiorentina" klubo.

Prieš susitikimą "Juventus" ir "Inter" klubus turnyrinėje lentelėje skyre 9 taškai, tad mačo svarba buvo nemaža - pergalė Italijos čempionams galėjo reikšti dar labiau padidėjusį pranašumą prieš varžovus, o namuose žaidusi Milano ekipa tikėjosi atsilikimą sumažinti.

Rungtynės prasidėjo atvirai ir "Inter" puolėjo Obafemi Martinso spurtą paskutiniu momentu sustabdė Giorgio Chiellini, o Zlatano Ibrahimovičiaus smūgį, kuris vis tiek būtų nesiskaitęs dėl pražangos, puikiai atmušė šeimininkų vartininkas Julio Cesaras.

Netrukus darbo turėjo ir jo oponentas kitoje aikštės pusėje Gianluigi Buffonas, kuris po Luišo Figo reido krašte ir tikslaus perdavimo atlaikė Estebano Cambiasso bandymą. "Juve" vėl atsakė savo atakomis ir J.Cesaras atmušė Emersono smūgį, o Mauro Camoranesi muštas kamuolys atšoko nuo Walterio Samuelio ir praskriejo šalia virpsto.

"Inter" po truputį perimė iniciatyvą ir neišnaudojo kelių galimybių įmušti, o 32 minutę Milano klubas neteko dėl traumos rungtynių tęsti negalėjusio Juano Sebastiano Verono. Kėlinio pabaigoje šeimininkai dar įmušė įvartį, tačiau jis buvo neįskaitytas, nes kamuolį į vartus Adriano pasiuntė iš laisvo smūgio.

Po pertraukos "Juventus" ekipą vėl gelbėjo tik gynėjų, ypač Liliano Thuramo, desperatiškos pastangos, tačiau 63 minutę į priekį išsiveržė būtent svečiai - M.Camoranesi perduotas kamuolys pasiekė prie tolimojo virpsto buvusį Z.Ibrahimovičių ir šiam smūgiu iš arti pavyko pelnyti pirmąjį įvartį.

"Inter" tęsė spaudimą ir galų gale jis atsipirko, kai pakėlus kampinį Walteris Samuelis smūgiu galva nuginklavo G.Buffoną. Vis dėlto iki mačo pabaigos likus penkioms minutėms "Juventus" naudai buvo skirtas abejotinas baudos smūgis, ir į aikštę po keitimo išbėgęs komandos kapitonas Alessandro Del Piero puikiu smūgiu atstatė svečių pranašumą.

Šeimininkai iš paskutiniųjų stengėsi išlyginti rezultatą, bet Alvaro Recobos bandymui atsakyti įvarčių iš baudos smūgio sukliudė virpstas, o prie kamuolio pirmas suskubęs Nicolasas Burdisso smūgiavo pro šalį. Nervingoje pabaigoje "Juve" atsilaikė ir šventė labai svarbią pergalę.

Savo miesto kaimynų nesėkme pasinaudojo "Milan", išvykoje sutriuškinęs "Reggina" ekipą. Tiesa, Italijos vicečempionai po 10-ą minutę pelnyto Carloso Paredeso įvarčio atsilikinėjo, tačiau vėliau tarsi atsibudo ir trijų Filippo Inzaghi bei vieno Alberto Gilardino įvarčio dėka išsivežė tris taškus.

Antrą turą iš eilės sėkmė lydėjo "Roma" klubą - sostinės ekipa išvykoje laimėjo prieš "Siena" vienuolikę, tačiau svečius du kartus gelbėjo virpstas ir Enrico Chiesa neįmuštas 11 metrų baudinys. Devintąjį iš eilės laimėjimą, po kurio "Roma" priartėjo prie visų laikų "Serie A" rekordo, rungtynėms artėjant į pabaigą komandai nulėmė saugų Daniele De Rossi ir Amantino Mancini įvarčiai.

Vos dviem taškais daugiau už "Roma" turi "Fiorentina" ekipa, išvykoje turėjusi pripažinti "Livorno" pranašumą - abu įvarčius nugalėtojams antrajame kėlinyje pelnė komandos atakų lyderis Cristiano Lucarelli. Pergalę namuose dviejų įvarčių pranašumu iškovojo ir Genujos "Sampdoria", rezultatu 4-2 įveikusi "Messina" ekipą ir išlaikiusi minimalų atsilikimą nuo Veronos "Chievo", kuris išvykoje laimėjo prieš "Treviso".

"Palermo" pratęsė savo atsigavimą paskutinę minutę išplėšęs pergalę prieš "Empoli", o turnyrinės lentelės apačioje esančių "Cagliari" ir "Lecce" bei "Parma" ir "Ascoli" klubų tarpusavio susitikimai baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

25 turo statistika

"%c00263" 1 - 2 "%c00068"
39` [0 - 1] Simone Tiribocchi
47` [0 - 2] Simone Tiribocchi
77` [1 - 2] Marco Borriello

"%c00019" 1 - 1 "%c00063"
20` [1 - 0] Tommaso Rocchi
26` [1 - 1] Vincenzo Iaquinta (11m.)

"%c00085" 0 - 1 "%c00200"
90` [0 - 1] Andrea Barzagli

75` Paul Constantin Codrea ("Palermo") pašalintas iš aikštės

"%c00080" 0 - 2 "%c00028"
70` [0 - 1] Daniele De Rossi
90` [0 - 2] Alessandro Mancini

"%c00081" 1 - 4 "%c00062"
10` [1 - 0] Carlos Humberto Paredes
14` [1 - 1] Filippo Inzaghi
37` [1 - 2] Alberto Gilardino
52` [1 - 3] Filippo Inzaghi
90` [1 - 4] Filippo Inzaghi

"%c00070" 4 - 2 "%c00214"
17` [0 - 1] Zlatan Muslimovic
19` [1 - 1] Marcello Castellini
69` [2 - 1] Sergio Volpi (11m.)
80` [3 - 1] Max Tonetto
89` [3 - 2] Arturo Di Napoli (11m.)
90` [4 - 2] Salvatore Foti

65` Marco Storari ("Messina") pašalintas iš aikštės

"%c00216" 0 - 0 "%c00061"

81` Alfonso Camorani ("Lecce") pašalintas iš aikštės

"%c00213" 2 - 0 "%c00143"
67` [1 - 0] Cristiano Lucarelli (11m.)
76` [2 - 0] Cristiano Lucarelli

"%c00029" 0 - 0 "%c00262"

"%c00037" 1 - 2 "%c00038"
63` [0 - 1] Zlatan Ibrahimovic
74` [1 - 1] Walter Samuel
85` [1 - 2] Alessandro Del Piero