25 turas: Suklupo "Barcelona" persekiotojai © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaidus likusias Ispanijos čempionato ("La Liga") 25-o turo dvikovas buvo užfiksuoti net keli netikėti rezultatai. Madrido "Real" klubas svečiuose pralaimėjo autsaideriams "Mallorca", o antroje vietoje žengianti "Valencia" turėjo tenkintis lygiosiomis su Madrido "Getafe".

Maljorkoje vykusios rungtynės prasidėjo pagal palankų "Real" scenarijų, kai pirmojo kėlinio viduryje po D.Beckhamo pakelto baudos smūgio galva iš baudos aikštelės vidurio pasižymėjo gynėjas Sergio Ramosas. Tačiau neseniai trenerį pakeitę "Mallorca" futbolininkai atkakliai kovėsi su Karališkojo klubo žvaigždėmis ir antrojo kėlinio pradžioje jų pastangos davė vaisių - baudos aikštelėje prieš Tunį prasižengus Sergio Ramosui skirtą vienuolikos metrų baudinį sėkmingai realizavo Pisculichi.

Nepaisant "Real" turėtos teritorinės persvaros (37%-63%), šiose rungtynėse daugiau atakavo "Mallorca" futbolininkai, 83-ią minutę įmušę pergalingu tapusį įvartį: iš Thomaso Graveseno kamuolį aikštės viduryje atėmęs Graikijos rinktinės saugas Angelos Basinas atliko puikų perdavimą atakos smaigalyje atsidūrusiam Juanui Arango, kuris įveikęs Ikerą Casillasą pasiuntė kamuolį į vartus, taip nutraukęs "Real" šešių pergalių iš eilės seriją Ispanijos čempionate.

Nepaisant turėtos teritorinės persvaros (65%-35%), žaidybinio dominavimo bei to fakto, kad nuo 65 minutės žaidė prieš dešimt priešininkų, pergalės iškovoti nepavyko antroje vietoje žengiančiai "Valencia" vienuolikei. Kartą sudrebinę skersinį bei privertę smarkiai paplušėti priešininkų vartininką, tačiau į priekį išsiveržę tik 78 minutę, kai smūgiu galva iš labai arti po Mario Regueiro perdavimo galva pasižymėjo gynėjas Davidas Navarro, šeimininkai nesugebėjo išsaugoti persvaros ir po šešių minučių išlyginamąjį įvartį iš dešiniojo baudos aikštelės krašto pasinaudojęs per silpnu Davido Navarro perdavimu atgalįmušė Nano.

Vis tik šią "Real" nesėkme pasinaudoti nesugebėjo ketvirtą vietą užimantys Pamplonos "Osasuna" futbolininkai, namuose 1-2 nusileidę La Korunijos "Deportivo" futbolininkams. Šeimininkai pirmavo, kai pirmojo kėlinio pabaigoje po Davido Lopezo perdavimo iš krašto pasižymėjo Bernardo Romeo, tačiau antrajame kėlinyje Sergio ir Diego Tristanas padėjo "Deportivo" iškovoti svarbią pergalę.

Itin skaudų pralaimėjimą svečiuose patyrė UEFA Taurės aštuntfinalyje žaisiantys "Sevilla" futbolininkai, net 5-0 sutriuškinti Barselonos "Espanyol" vienuolikės. Įdomu yra tai, kad pastarieji praėjusiame ture buvo 4-0 sutriuškinti "Villarreal" futbolininkų. "Hat-trick`ą" šių rungtynių antrajame kėlinyje įmušė atakuojančio saugo bei puolėjo pozicijose žaidžiantis ispanas Luisas Garcia.

Apmaudžiomis lygiosiomis 1-1 su UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje žaidžiančia "Villarreal" vienuolike turėjo tenkintis iš turnyrinės lentelės dugno kopti bandantis Bilbao "Athletic". Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą į priekį po jaunojo Aritzo Adurizo įvarčio išsiveržę šeimininkai jau po trijų minučių prarado persvarą, tačiau ketvirtą pridėtinio laiko minutę vienuolikos metrų baudinio realizuoti nesugebėjo patyręs Pablo Orbaizas - jo bandymą atsaugojo Sebastianas Viera.

Svarbią pergalę namuose iškovojo Sevilijos "Betis", 2-0 įveikę San Sebastiano "Real Sociedad" vienuolikę ir pakilę į keturioliktą vietą.

25 turo sekmadienio rungtynių statistika

"%c00004" 1 - 1 Madrido "%c00212"
78` [1 - 0] David Navarro
85` [1 - 1] Nano

65` iš aikštės pašalintas Anibal Matellan ("Getafe")

Sevilijos "%c00097" 2 - 0 San Sebastiano "%c00091"
32` [1 - 0] Dani
89` [2 - 0] Robert

Vigo "%c00020" 2 - 0 "%c00253"
37` [1 - 0] Pedro Contreras
73` [2 - 0] Silva

Barselonos "%c00102" 5 - 0 "%c00107"
5` [1 - 0] Fredson
48` [2 - 0] Zabaleta
53` [3 - 0] Luis Garcia
57` [4 - 0] Luis Garcia
76` [5 - 0] Luis Garcia (11 m.)

55` iš aikštės pašalintas Javi Navarro ("Sevilla")

"%c00039" 1 - 1 "%c00086"
41` [1 - 0] Aritz Aduriz
44` [1 - 1] Diego Forlan

Vitorijos "%c00252" 2 - 2 "%c00005"
19` [1 - 0] Nene
26` [1 - 1] Pinilla (11 m.)
34` [2 - 1] John Aloisi
72` [2 - 2] Wilfried Dalmat

"%c00021" 2 - 1 Madrido "%c00003"
30` [0 - 1] Sergio Ramos
51` [1 - 1] Pisculichi (11 m.)
83` [2 - 1] Juan Arango

Pamplonos "%c00018" 1 - 2 La Korunijos "%c00089"
42` [1 - 0] Bernardo Romeo
51` [1 - 1] Sergio
72` [1 - 2] Diego Tristan