28 turas: "Roma" pergalių seriją nutraukė "Inter" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate buvo sužaistos likusios 28 turo rungtynės. Į ketvirtają vietą, pasinaudojusi "Roma" lygiosiomis su "Inter" ir sostinė klubo nutraukta rekordine pergalių serija, pakilo Tuskanijos derbyje pergalę paskutinėmis minutėmis išplėšusi "Fiorentina" ekipa.

Daugiausiai dėmėsio susilaukusiose turo rungtynėse "Roma" namuose sužaidė lygiosiomis 1-1 su "Inter" klubu. Milano klubas nuo pralaimėjimo išsigelbėjo dėka rungtynių pabaigoje Marco Materazzi pelnyto įvarčio.

Rungtynės prasidėjo pavojingu "Inter" išpuoliu, tačiau Alvaro Recoba smūgiuotas kamuolys tikslo nepasiekė. Netrukus kitame aikštės gale Rodrigo Taddei baudos smūgio metu spirtą kamuolį atsaugojo Francesco Toldo. Tačiau "Inter" vartininkas po kelių minučių buvo bejėgis, kadangi tas pats Rodrigo Taddei gavo kamuolį visiškai laisvas prie vartų ir išvedė savo komandą į priekį.

Antroji kėlinio dalis prasidėjo "Inter" gynėjo Ivano ordoba priekaištais teisėjui dėl jam už marškinėlių šeimininkų baudos aikštelėje laikiusio "Roma" gynėjo Philippe Mexes, tačiau teisėjas 11 metrų baudinio neskyrė. Kėlinio pabaigoje pavojingai į vartus smūgiavo "Inter" saugas Esteban Cambiasso, tačiau patikimai sužaidė "Roma" vartininkas.

Antrasis kėlinys prasidėjo Alvaro Recobos bandymais išlyginti rezultatą, tačiau "Roma" gynyba žaidė patikimai. Šeimininkų gynėjas vienos atakos metu apsigynęs pasiuntė ilgą perdavimą į priekį ir kamuolys atsidūrė pas brazilą Amantino Mancini, tačiau šio smūgis skriejo šiek tiek virš skersinio.

67 minutę "Inter" turėjo geriausiai iki tol rungtynėse progą, kuomet Obafemi Martinso galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos išmušė "Roma" gynėjas. Svečiai paskutinę rungtynių atkarpą pradėjo aktyviai atakuoti varžovų vartus ir bėgant paskutinėms rungtynių minutėms buvo apdovanoti - po Luišo Figo skersuoto kamuolio įvartį galva pelnė aukštasis "Inter" gynėjas Marco Materazzi.

"Fiorentina" ekipa namuose per paskutines rungtynių akimirkas tuskanų derbyje sugebėjo palaužti "Siena" klubą - rungtynės baigėsi rezultatu 2-1.

Suitikimas prasidėjo šeimininkų įvarčiu. Stefano Fiore apsivarė svečių gynėją ir jo skersuotą kamuolį į vartus pasiuntė rezultatyviausias "Serie A" žaidėjas Luca Toni. Visgi po dvylikos minučių "Siena" atsakė taipogi rezultatyvia ataka - svečių puolėjas Enrico Chiesa, pasinaudojęs varžovų komandos gynėjo klaida, smūgiavo į vartus, ir nors "Fiorentina" vartininkas smūgį atrėmė, kamuolys atsidūrė pas kitą "Siena" puolėją Simone Vergassola,kuriam teliko pasiųsti kamuolį į niekieno neprižiūrimus vartus.

Vis dėlto Florencijos ekipai pergalę nulėmė jau per pridėtinį rungtynių laiką pelnytas įvartis. Baudos smūgio metu "Fiorentina" žaidėjai kelis kartus smūgiavo į vartus, visus bandymus sėkmingai atrėmė svečių vartininkas, tačiau tik iki tol kol kamuolys neatsidūrė pas Giampaolo Pazzini, kuris sėkmingai nuginklavo vartininką ir išplėšė svarbią pergalę.

Kitose rungtynėse Veronoje tarp turnyrinės lentelės kaimynų "Chievo" ir "Lazio" užfiksuotos rezultatyvios lygiosios 2-2. 32 minutę į priekį išsiveržė "Lazio" ekipa, kuomet po Luciano Zauri skersuoto kamuolio įvartį galva pelnė Stefano Mauri. Tačiau šeimininkai dar pirmajame kėlinyje apvertė rungtynes aukštyn kojom. Du įvarčius pelnė Simone Tiribocchi ir "Chievo" išsiveržė į priekį. Visgi 67 minutę baudos aikštelėje buvo pargriautas "Lazio" puolėjas Igli Tare ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus - jį sėkmingai realizavo "Lazio" gynėjas Massimo Oddo.

Viltį kovoti dėl išlikimo lygoje atgavo "Lecce", namuose netikėtai įveikusi "Palermo" klubą 2-0. Šeimininkų pergalę nulėme du antrajame kėlinyje pelnyti įvarčiai, kuriuos įmušė Mirko Vučiničius bei Guillermo Giacomazzi.

"Udinese" klubas neįtikėtinai iššvaistė galimybę laimėti rungtynėse namie prieš "Ascoli". Šeimininkai nuo 77 minutės pirmavo ir po šešių minučių raudoną kortelę gavo "Ascoli" žaidėjas Roberto Guana, tačiau šeimininkai savo baudos aikštelėje pargriovė svečių puolėją Maurizio Domizzi ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį relizavo pats M.Domizzi ir rezultatas tapo lygus.

Kitos trejos šio turo rungtynės baigėsi minimaliomis svečių pergalėmis rezultatu 1-0. "Cagliari" įveikė "Livorno" ekipą, "Parma" įveikė "Messina" klubą, o "Reggina" šventė pergalę prieš "Treviso".

Sekmadienio rungtynių statistika:

"%c00028" 1 - 1 "%c00037"
9` [1 - 0] Rodrigo Taddei
89` [1 - 1] Marco Materazzi

"%c00143" 2 - 1 "%c00080"
3` [1 - 0] Luca Toni
15` [1 - 1] Simone Vergassola
90` [2 - 1] Giampaolo Pazzini

"%c00068" 2 - 2 "%c00019"
32` [0 - 1] Stefano Mauri
42` [1 - 1] Simone Tiribocchi
45` [2 - 1] Simone Tiribocchi
67` [2 - 2] Massimo Oddo (11m.)

"%c00061" 2 - 0 "%c00200"
63` [1 - 0] Mirko Vucinic
71` [2 - 0] Guillermo Giacomazzi

"%c00063" 1 - 1 "%c00262"
77` [1 - 0] Antonio Di Natale
85` [1 - 1] Maurizio Domizzi (11m.)

83` iš aikštės pašalintas Roberto Guana ("Ascoli")

"%c00213" 0 - 1 "%c00216"
77` [0 - 1] David Suazo

"%c00214" 0 - 1 "%c00029"
84` [0 - 1] Mark Bresciano

"%c00263" 0 - 1 "%c00081"
90` [0 - 1] Nicola Amoruso