29 turas: "Metz" kyla iš paskutinės vietos © Eurofootball.lt
Savaitgalį Prancūzijos "Ligue 1" čempionate buvo žaidžiami 29-ojo turo susitikimai. Iš paskutiniosios turnyrinės lentelės vietos pagaliau pakilo ilgą laiką absoliučiu autsaideriu buvęs, tačiau pastaruoju metu ypač sėkmingai rungtyniaujantis "Metz" klubas.

"Metz" futbolininkai namuose po atkaklios kovos 2-1 sugebėjo palaužti ir toliau labai nesėkmingai žaidžiantį "Monaco" klubą. Kunigaikštystės ekipa pirmojo išsiveržė į priekį dar pirmajame kėlinyje, kuomet įvartį pelnė italas Marcas Di Vaio, tačiau antroje rungtynių pusėje "Monaco" legionierius iš Čekijos Jeroslavas Plasilas pasiuntė kamuolį į savo vartus, o pergalingą įvartį "Metz" ekipai 80-ąją minutę perlnė Herve Tunas.

Į paskutinę turnyrinės lentelės vietą po šio turo nukrito "Ajaccio" klubas, namuose nesugebėjęs rimčiau pasipriešinti čempionato lyderiui "Lyon" ir pralaimėjęs šiam 1-3.

Dar vieną pergalę iškovojo ir pastaruoju metu sėkmingai žaidžiantis, praėjusiame ture "Lyon" sutriuškinęs "Rennes" klubas, namuose minimaliu skirtumu 2-1 įveikęs kitą autsaiderį "Strasbourg". Įvarčius nugalėtojų gretose pelnė Kimas Kallstromas ir Jimmy Briandas. Po šios pergalės "Rennes" iš 11-sios vietos pakilo į 9-ąją.

Dar du taškus prarado Paryžiaus "P.S.G" klubas, namuose nesugebėjęs įveikti antrąja sudėtimi rungtyniavusios "Marseille" ekipos. Sprendimą į Paryžių siųsti dublerių komandą Marselio klubo vadovybė priėmė po to, kai "P.S.G" nesugebėjo užtikrinti ekipos fanų saugumo šių rungtynių metu. "Marseille" prezidentas taip pat dar paragino ir ekipos gerbėjus negaišti savo brangaus laiko ir nerizikuoti sveikata vykstant į Paryžių.

Trečioje vietoje ir toliau žengia "Lille" klubas. Šį kartą Lilio futbolininkai namuose nepaliko jokių vilčių antrąjį pralaimėjimą iš eilės patyrusiam "Le Mans" klubui. Po šių rungtynių "Lille" atakų lyderis Jeanas Makounas prasitarė, jog Anglijos "Manchester United" klubas yra pasirengęs jį įsigyti ir tai turėtų padaryti jau šią vasarą.

Lyderių tempo atrodo vis labiau neišlaiko "Auxerre" vienuolikė. Šį kartą Osero futbolininkai išvykoje sugebėjo sužaisti vos lygiosiomis 1-1 su "Troyes" klubu. "Troyes" pirmavo po 39-ąją minutę Georges Ba pelnyto įvarčio, tačiau antrajame kėlinyje rezultatą išlygino puikią formą pastaruoju metu demonstruojantis danas Thomas Kahlenbergas.

29-ojo turo rezultatai:

"%c00094" 4 - 0 "%c00098"
15` [1 - 0] Peter Odemwingie
37` [2 - 0] Mathieu Bodmer (iš 11m.)
55` [3 - 0] Rafael Schmitz
77` [4 - 0] Kevin Mirallas

"%c00092" 1 - 1 "%c00254"
68` [0 - 1] Adrian Sarkissian
75` [1 - 1] Achille Emana

"%c00067" 2 - 1 "%c00034"
62` [1 - 0] Kim Kallstrom
67` [2 - 0] Jimmy Briand
80` [2 - 1] Cedric Kante

"%c00096 2 - 1 "%c00036"
37` [0 - 1] Marco Di Vaio
71` [1 - 1] Jaroslav Plašil (į savo vartus)
80` [2 - 1] Herve Tum

"%c00026" 1 - 3 "%c00055"
62` [0 - 1] Juninho
77` [0 - 2] Fred
83` [1 - 2] Waldir Lucas Pereira
87` [1 - 3] Karim Benzema

"%c00090" 0 - 0 "%c00093"

"%c00023" 0 - 0 "%c00071"

"%c00255" 1 - 1 "%c00025"
39` [1 - 0] Georges Ba
62` [1 - 1] Thomas Kahlenberg