33 turas: "Lyon" artėja prie penktojo čempionų titulo © Eurofootball.lt
Šeštadienį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse buvo sužaisti septyneri 33-ojo turo susitikimai. Iki čempionato pabaigos likus vos penkiems turams svarų žingsnį jau penktojo iš eilės "Ligue 1" čempionų titulo link žengė dar vieną pergalę iškovojęs "Lyon" kluas.

Čemponato lyderiai šiame ture gan nelengvai palaužė dėl išlikimo "Ligue 1" kovojantį "Troyes" klubą. Vienintelį rungtynių įvartį 76-ąją rungtynių minutę pelnė legionierius iš Portugalijos Tiago. Po šios pergalės "Lyon" bent laikinai padidino savo pranašumą prieš antroje vietoje žengiantį "Bordeaux" klubą iki 12 taškų. Tiesa pastarojo klubo sekmadienį dar laukia sunkus mačas su "P.S.G".

Centrinė turo dvikova šeštadienį vyko Lilio Stade Grimonprez Jooris stadione, kur dvikovoje dėl trečiosios turnyrinės lentelės vietos susitiko "Lille" ir "Auxerre" klubai. Pirmieji į priekį šiame mače išsiveržė šeimininkai, kai 22-ąją minutę įvartį pelnė Peteris Odemwingie. Vistik jau po 6 minučių "Auxerre" sugebėjo išlyginti rezultatą - 28-ąją minutę pasižymėjo Pegguy Luyindula. Mačas taip ir baigėsi lygiosiomis 1-1. kas reiškia, kad "Lille" išlako trečiąją poziciją, o "Auxerre" iš ketvirtosios nukrito į 5-ąją.

Į 4-ąją vietą pasinaudojęs dviem "Auxerre" prarastais takais pakilo "Lens" klubas, išvykoje gan nelengvai rezultatu 0-1 palaužęs autsaiderį "Metz". Vienintelį rungtynių įvartį 26-ąją minutę nuo 11-os metrų žymos pelnė Pirre-Alain Frau.

Taškais su "Lens" bei "Auxerre" po šio savaitgalio dvikovos susilygino bei į kovą dėl vietų kito sezono UEFA varžybose įsijungė ir "Marseille" klubas. Marselio futbolininkai šeštadienį išvykoje nepaliko vilčių "Nantes" ekpai, įveikdami šią 1-3. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Mamadou Niangas, o vieną pridėjo Toufilou Maoulida.

Vis mažiau šansų patekti į kito sezono UEFA turnyrus turi ypač nesėkmingą sezną išgyvenantis "Monaco" klubas, šeštadienį sužaidęs lygiosiomis 1-1 su "Saint-Etienne" ekipa ir praradęs dar du taškus. Verta paminėti, jog įvartį "Monaco" gretose pelnė rezultatyviai pastaruoju metu žaidžiantis Javieras Chevantonas. Po šių lygiųjų "Monaco" dvidešimties komandų turnyre užima vos 11-ąją vietą.

Svarbią pergalę iškovojo ir nuo turnyrinės lentelės dugne esančių komandų šiek tiek atitolo 16-oje vietoje žengiantis "Sochaux" klubas. Sošo ekipa namuose 3-1 įveikė autsaiderį "Ajaccio" ir dabar turi 9 taškų pranašumą prieš 18-oje vietoje žengiantį "Strasbourg", kuris tokiu pat rezultatu šiame ture pralaimėjo "Nice" ekipai.

33-ojo turo rezultatai:

"%c00094" 1 - 1 "%c00025"
22` [1 - 0] Peter Odemwingie
28` [1 - 1] Pegguy Luyindula

"%c00255" 0 - 1 "%c00055"
76` [0 - 1] Tiago

"%c00096" 0 - 1 "%c00093"
26` [0 - 1] Pierre-Alain Frau (iš 11m.)

65` Benoit Assou-Ekotto ("Lens") pašalintas iš aikštės

"%c00066" 1 - 3 "%c00071"
22` [0 - 1] Mamadou Niang
52` [0 - 2] Toifilou Maoulida
53` [1 - 2] Oliech
72` [1 - 3] Mamadou Niang

"%c00090" 3 - 1 "%c00034"
61` [1 - 0] Floraint Jarjat
62` [2 - 0] Mamadou Bagayoko
73` [2 - 1] Pascal Johansen (iš 11m.)
90` [3 - 1] Sammy Traore

"%c00065" 3 - 1 "%c00026"
17` [1 - 0] Guirane N`Daw
27` [2 - 0] Moumouni Dagano
63` [2 - 1] De Faria Edson
90` [3 - 1] Weldon

"%c00146" 1 - 1 "%c00036"
56` [0 - 1] Ernesto Javier Chevanton
82` [1 - 1] Bafetibis Gomis