37 turas: "Juventus" žengė didelį žingsnį čempionų titulo link © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate buvo sužaisti visi 37-ojo turo susitikimai. Pergales iškovojo čempionato lyderiai "Juventus" ir "Milan". Tris taškus į savo saskaitą taip pat įsirašė "Fiorentina", "Roma" ir "Lazio", tuo tarpu "Inter" ir "Chievo" nesugebėjo įveikti čempionato autsaiderių.

Labai svarbų žingsnį kovoje dėl čempionų titulo žengė "Juventus" klubas, pilname "Delle Alpi" stadione 2-1 įveikęs "Palermo" klubą.

Turino ekipa į priekį išsiveržė 31-ają minutę. Mauro Camoranesi skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur pasinaudojęs svečių gynėjų klaida čekas Pavelas Nedvedas stipriu smūgiu pelnė pirmajį savo komandos įvarti.

Antrasis įvartis buvo įmuštas praėjus šešerioms minutėms nuo antrojo kėlinio pabaigos. Zlatanas Ibrahimovičius kontraatakos metu atsidūrė vienas prieš vartininką ir pasiuntė kamuolį šiam tarp kojų į vartus.

Visgi "Palermo" nepasidavė ir praėjus dešimčiai minučių sušvelnino skirtumą, kuomet Denisas Godeas apsivarė šeimininkų gynėją Federico Balzarettį ir pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Po šio įvarčio "Juventus" žaidėjai sutriko ir svečiai pradėjo varžovų vartų šturmą. 78 minutę "Palermo" beveik išlygino rezultatą, tačiau Stepheno Makinwos smūgis skriejo kelis sprindžius šalia vartų.

Tačiau "Juventus" gynyba atsilaikė ir Turino klubas šventė itin svarbią pergalę. "Juventus" ekipai, norint užsitikrinti čempionų titulą paskutiniame ture užtenka sužaisti ir lygiosiomis, kadangi nuo antroje vietoje esančio "Milan" išlieka trijų taškų pranašumas.

Tuo tarpu "Milan" išvykoje rezultatu 3-2 įveikė "Parma" klubą, taip vis dar sau palikdamas menkas viltis laimėti "Serie A".

Jau pirmajame kėlinyje svečiai parodė, kad jie šiose rungtynėse labai rimtai nusiteikę. Kaka įvartis nuo 11 metrų žymos bei kito brazilo Cafu taiklus smūgis į vartus leido "Milan" žaidėjams išeiti į rungtynių pertrauką turint dviejų įvarčių pranašumą.

Visgi prasidėjus antrajam kėliniui "Parma" parodė kad jie nežada lengvai pasiduoti tituluotam klubui iš Milano. Bernardo Corradi, įveikęs dirbtinę nuošalę, nuginklavo svečių vartininką Dida ir rezultatas tapo 2-1.

Tačiau vos po dviejų minučių "Milan" saugas Clarence`as Seedorf`as puikiu baudos smūgiu iš 30-ies metrų pelnė trečiajį savo komandos įvartį. "Parma" likus dvejoms minutėms iki rungtynių pabaigos dar sušvelnino skirtumą po taiklaus Bernardo Corradi smūgio galva, tačiau šis įvartis rungtynių baigčiai didelės įtakos neturėjo.

Tuo tarpu kitas Milano klubas "Inter" dar kartą nuvylė savo sirgalius, namuose lygiosiomis 1-1 sužaidęs su autsaideriais "Siena".

"Inter" pirmavo nuo 60-os minutės po argentiniečio Julio Ricardo Cruzo įvarčio, tačiau baigiantis rungtynėms išleido pergalę iš rankų po to kai raudoną kortelę gavo ekipos gynėjas Nicolas Burdisso ir "Siena" gynėjas Daniele Gastaldello kampinio metu išlygino rezultatą.

Neįtikėtinoje įvarčių fiestoje "Fiorentina" namuose 5-2 įveikė "Reggina" ekipą ir išlaikė dviejų taškų pranašumą prieš su ja dėl ketvirtosios vietos kovojančia "Roma" ekipa.

Du įvarčius Florensijos klubo gretose pelnė Luca Toni, kuris šiame sezone jau yra pasižymėjęs net 30 kartų. Visgi italas rungtynių pabaigoje susižeidė ir nušlubuodamas link rūbinės sukėlė daug nerimo "Fiorentina" ir Italijos nacionalinės rinktinės gerbėjams.

Vilčių kitais metais žaisti Čempionų lygoje dar neprarado "Roma" klubas, namuose minimaliu rezultatu 1-0 įveikęs paskutinioje vietoje esantį "Treviso" klubą. Pergalę lėmė pirmajame kėlinyje Damiano Tommasi pelnytas įvartis. Italas pasižymėjo baudos smūgio metu, nukreipęs Stefano Okakos skersuotą kamuolį į svečių vartus.

Įspudingą pergalę iškovojo kitas sostinės klubas "Lazio", išvykoje 4-1 įveikęs "Ascoli" ekipą. Jau per pirmasias 20 rungtynių minučių Romos komandai pavyko įmušti tris įvarčius, kurie palaidojo šeimininkų viltis rungtynėse kovoti dėl pergalės ar bent lygiųjų. Šis laimėjimas "Lazio" klubui turnyrinėje lentelėje užtikrino 6-ają vietą.

"Chievo" taip pat turi priežastį džiaugtis - po nulinių lygiųjų prieš "Lecce" Veronos klubas užsitikrino sau vietą kitų metų UEFA taurėje. "Chievo" šiose rungtynėse visą antrajį kėlinį turėjo rungtyniauti dešimtyje, kadangi 44 minutę iš aikštės buvo pašalintas ekipos gynėjas Giuseppe Scurto.

Rungtynėse tarp "Livorno" ir "Sampdoria" taip pat užfiksuotos lygiosios 0-0. Šiose rungtynės nepasižymėjo progų įmušti gausa ir tai įrodo kad abiejų komandų žaidėjai stokoja motyvacijos po itin nesėkmingų sezonų abiejoms šioms ekipoms.

Tuo tarpu du Nicola Pozzi įvarčiai leido "Empoli" svečiuose rezultatu 2-1 įveikti kitąmet "Serie B" rungtyniausiančią "Messina" ekipą. Pastaroji paskutines dešimt rungtynių minučių dar ir turėjo žaisti dešimtyje, kadangi iš aikštės buvo pašalintas Antonio Nocerino.

"Udinese" klubas namuose įveikė "Cagliari" ekipą rezultatu 2-0 ir tai leido šiam klubui turnyrinėje lentelėje aplenkti net trejus varžovus ir pakilti į dvyliktają vietą.

37 turo rezultatai:

"%c00038" 2 - 1 "%c00200"
31` [1 - 0] Pavel Nedved
51` [2 - 0] Zlatan Ibrahimovic
62` [2 - 1] Denis Godeas

"%c00029" 1 - 3 "%c00062"
29` [0 - 1] Kaka (11m.)
43` [0 - 2] Cafu
54` [1 - 2] Bernardo Corradi
56` [1 - 3] Clarence Seedorf
88` [2 - 3] Bernardo Corradi

"%c00037" 1 - 1 "%c00080"
60` [1 - 0] Julio Ricardo Cruz
90` [1 - 1] Daniele Gastaldello

90` iš aikštės pašalintas Nicolas Burdisso ("Inter")

"%c00143" 5 - 2 "%c00081"
25` [1 - 0] Stefano Fiore
27` [2 - 0] Luca Toni
34` [3 - 0] Martin Jorgensen
64` [4 - 0] Luca Toni
65` [5 - 0] Valeri Bojinov
81` [5 - 1] Nicola Amoruso
84` [5 - 2] Nicola Amoruso

"%c00028" 1 - 0 "%c00263"
36` [1 - 0] Damiano Tommasi

"%c00262" 1 - 4 "%c00019"
6` [0 - 1] Guglielmo Stendardo
11` [0 - 2] Massimo Oddo (11m)
20` [0 - 3] Goran Pandev
30` [1 - 3] Marco Ferrante
57` [1 - 4] Tommaso Rocchi

"%c00061" 0 - 0 "%c00068"
44` iš aikštės pašalintas Giuseppe Scurto ("Chievo")

"%c00213" 0 - 0 "%c00070"

"%c00214" 1 - 2 "%c00085"
3` [0 - 1] Nicola Pozzi
70` [0 - 2] Nicola Pozzi
89` [1 - 2] Antonio Nocerino

81` iš aikštės pašalintas Filippo Cristante ("Messina")

"%c00063" 2 - 0 "%c00216"
15` [1 - 0] Vincenzo Iaquinta
68` [2 - 0] Paulo Barreto