37 turas: "Marseille" laivas grimzta vis gylyn © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo sužaisti priešpaskutiniojo šio sezono Prancūzijos "Ligue 1" čempionato turo susitikimai. Ir toliau arši kova vyksta dėl kelialapių į UEFA Taurės turnyrą bei dėl išlikomo lygoje.

Centrinė turo dvikova vyko Marselyje, kur vietos "Marseille", šiuo metu išgyvenantis krizę, priėmė čempionų titulą jau prieš du turus užsitikrinusius "Lyon" futbolininkus. Nepaisant to, kad "Lyon" šios rungtynės nieko nebelėmė, o "Marseille" žūb būt reikėjo nugalėti, visgi mačą 0-1 laimėjo svečiai.

"Marseille" ekipa pastaruoju metu niekaip negali išbristi iš gylios krizės, barstydama taškus jau ne pirmose rungtynėse. Marselio klubas po žiemos pertraukos demonstravo puikų futbolą, tačiau vėliau pradėjo klupčioti ir netik pasitraukė iš kovos dėl čempionų titulo, tačiau gali prarasti netgi vietą UEFA turnyruose.

Šiuo "Marseille" kluptelėjimu pasinaudojo puikią pergalę rezultatu 4-0 prieš "Strasbourg" iškovojęs "Rennes" klubas. "Rennes" dabar savo saskaitoje turi 55 taškus ir lenkia į penktąją poziciją nukritusį "Marseille" turintį 54 taškus.

Į šeštąją poziciją pakilo ir iš kovos dėl kelialapio į UEFA Taurės turnyrą dar nesitraukia "Saint-Etienne" klubas, namuose 2-0 įveikęs lygą turėsiančius palikti "Istres" futbolininkus.

Svarbią pergalę kovoje dėl išlikimo iškovojo Edgaro Jankausko "Nice" klubas, minimaliu rezultatu 1-0 įveikęs į septintąją poziciją nukritusią Prancūzijos taurės finalininkę "Auxerre" ekipą. Edgaras Jankauskas kaip jau tapo įprasta rungtynėms registruotas nebuvo.

Dar vieną puikią pergalę iškovojo "Caen" klubas, regis nusprendęs žūt būt išlikti aukščiausiame Prancūzijos futbolo divizione. "Caen" po dramatiškos kovos išvykoje 3-2 palaužė "Toulouse" ir sustiprino savo pozicijas kovoje dėl išlikimo.

Tačiau pergales turnyrinės lentelės apačioje iškovojo ne tik "Caen" bet ir "Bastia" bei "Ajaccio", taip į priešpaskutinę turnyrinės lentelės vietą nustumdamos 1-0 "Sochaux" pralaimėjusį "Nantes" klubą.

Turnyrinė lentelė

Visi 37-ojo turo rezultatai:

"%c00031" 3 - 1 "%c00093"
14' [1 - 0] Youssouf Hadji
20' [1 - 1] Daniel Cousin (iš 11m.)
36' [2 - 1] Youssouf Hadji
56' [3 - 1] Pascal Chimbonda

90' Romain Rochi ("Bastia") ir Mounir Diane ("Lens") pašalinti iš aikštės

"%c00064" 1 - 1"%c00036"
79' [1 - 0] Marouane Chamakh
90' [1 - 1] Sebastien Squillaci

"%c00094" 0 - 2 "%c00026"
11' [0 - 1] Abdelnasser Ouadah
71' [0 - 2] Martial Robin

"%c00071" 0 - 1 "%c00055"
54' [0 - 1] Juninho

"%c00096" 3 - 2 "%c00023"
8' [1 - 0] Franck Signorino
27' [2 - 0] Ludovic Obraniak
51' [2 - 1] Jose Pierre-Fanfan
57' [2 - 2] Mario Yepes
73' [3 - 2] Herve Tum

"%c00090" 1 - 0 "%c00025"
29' [1 - 0] Victor Agali

"%c00067" 4 - 0 "%c00034"
43' [1 - 0] Toifilou Maoulida
59' [2 - 0] Etienne Didot
60' [3 - 0] Alexander Frei
85' [4 - 0] Kim Kallstrom

79' Mickael Pagis ("Strasbourg") pašalintas iš aikštės

"%c00065" 1 - 0 "%c00066"
11' [1 - 0] Alexis Thebaux (į savo vartus)

58' Wilson Oruma ("Sochaux") pašalintas iš aikštės
82' Milos Dimitrijavic ("Nantes") pašalintas iš aikštės

"%c00146" 2 - 0 "%c00207"
69' [1 - 0] Frederick Piquionne
73' [2 - 0] Pascal Feindouno

51' Abdoulaye Diagne-Faye ("Istres") pašalintas iš aikštės

"%c00092" 2 - 3 "%c00206"
37' [1 - 0] Daniel Moreira
58' [2 - 0] Daniel Moreira
71' [2 - 1] Sebastien Mazure
79' [2 - 2] Aziz Ben Askar
82' [2 - 3] Cedric Hengbart