Bene daugiausiai gandų šį sausį sukosi aplink „Manchester United“ klubą, kuris buvo siejamas tiek su aktyvia žaidėjų medžiokle, tiek su galimybe pakeisti komandos trenerį. Tačiau atėjo vasaris, o „Manchester United“ nepadarė jokių pokyčių ir nesiėmė jokių veiksmų tam, jog pakeistų dabar susidariusią situaciją. „Eurofootball.lt“ pateikia penkis klausimus, kurie kyla pažiūrėjus į „United“ ekipos veiksmus sausį.
Kodėl komanda šio transferų lango metu nesustiprėjo?
Jamesas Rodriguezas, Felipe Andersonas, Sadio Mane, Moussa Dembele, Renato Sanchesas, Edinsonas Cavani, Islamas Slimani ar Ryanas Bertrandas. Visi šie žaidėjai žiniasklaidoje buvo ne kartą paminėti, kaip žaidėjai, už kuriuos „United“ pateikė ar svarsto galimybę pateikti pasiūlymus. Kiek žaidėjų šį sausį papildė ekipą? Nė vieno.
Be jokios abejonės, spaudoje visada atsiranda sunkiai tikėtinų gandų, kurie skelbia apie „United“ pasiūlymus už tokius žaidėjus kaip Neymarą ar Garethą Bale`ą, apie kurių įsigyjimą galvoti galėjo tik naiviausi klubo gerbėjai. Visgi, nereikia net abejoti, jog bent keletą iš prieš tai išvardintų žaidėjų „United“ tikrai bandė įsigyti. Louisas van Gaalas ne kartą minėjo, jog yra ieškoma papildymo puolimo grandyje, o sausiui artėjant prie pabaigos ir traumą patyrus Ashley Youngui, ekipa tiesiog privalėjo ieškoti krašto gynėjo. Tačiau nė viena iš šių pozicijų papildyta nebuvo.
Kodėl komandai nepavyko įsigyti nė vieno žaidėjo? Tam gali būti dvi esminės priežastys. Visų pirma, treniruojant Van Gaalui, „United“ spėjo susikurti už žaidėjus permokančios ekipos reputaciją. Treniruojant olandui, „raudonieji velniai“ ne kartą išleido trišdešimties milijonų eurų ar dar didesnes sumas už tokius žaidėjus, kaip Anderį Herrerą, Memphį Depay`ų ar Anthony Martialį, todėl naivu tikėtis, jog komandos, su kuriomis „United“ bandė dėrėtis, į tai neatkreipė dėmesio ir nepabandė dirbtinai išpūsti savo ekipos žaidėjų kainos. Ar Mančesterio ekipa turi pakankamai finansų tam, kad galėtų ir toliau mesti didžiules sumas įsigydama trenerio norimus žaidėjus? Tikrai taip. Tačiau kita priežastis, dėl kurios „Manchester United“ galėjo neįsigyti jokių naujokų - komandos vadovų nepasitenkinimas didelius pinigus kainavusių žaidėjų išnaudojimu. 27,5 milijono eurų kainavęs Depay`us pastaruoju metu daug dažniau laiką leidžia ant atsarginių suolo, nei aikštėje, o pernai 36 milijonus eurų kainavęs Herrera į startinę sudėtį pateko rečiau nei kas antrose „Premier“ lygos rungtynėse. Jei komandos vadovai nusprendė nebesišvaistyti didžiulėmis sumomis už savo vertės dar neįrodžiusius žaidėjus – toks žingsnis tikrai nėra nesuprantamas.
Kaip ekipa yra pasiryžusi išspręsti atakuojančių žaidėjų problemą?
Reikia atkreipti dėmesį, jog šiokių tokių pokyčių „Manchester United“ ekipos puolimo grandyje buvo. Komanda iš „Championsip“ pirmenybių susigrąžino Willą Keaną, o į antrąjį pagal pajėgumą Anglijos divizioną nuomos pagrindais išsiuntė Nicką Powellą. Beje, tą patį Nicką Powellą, kuris buvo mestas į aikštę vietoje Juano Matos likus 21 minutei iki rungtynių su „Wolfsburg“ pabaigos, gelbėti „Manchester United“ sezono Čempionų lygoje.
Ką reikia žinoti apie Keaną? Tai, kad jis yra sužaidęs penkias minutes „Premier“ lygoje, o šiemet per 20 susitikimų atstovaujant „Preston North End“ puolėjas pelnė vieną įvartį. Tai, jog nuo sugrįžimo į „United“ jis dar nė karto nebuvo registruotas rungtynėms ir laiką leido atstovaudamas jaunimo iki 21-erių metų komandai taip pat daug ką pasako.
Beje, sausį „Manchester United“ puolimas nebuvo toks blogas – per penkis susitikimus „Premier“ lygoje jie pelnė devynis įvarčius. Iki naujųjų metų per rungtynes jie pasižymėdavo vos po 1,16 karto per susitikimą, tad beveik du įvarčiai per mačą yra ryškus postūmis žingsnis į priekį. Per šią atkarpą Wayne`as Rooney pasižymėjo penkis kartus – 2,5 karto daugiau nei per pirmus devynioliką turų „Premier“ lygoje. Tačiau tikėtis, kad 30-metis anglas taip rezultatyviai žais viso likusio sezono metu yra naivoka, o kiti du įvarčius per šį laikotarpį pelnę žaidėjai - Jesse Lingardas ir Anthony Martialis, dar neatrodo pakankamai stabilūs, kad sugebėtų kiekvienose rungtynėse kelti grėsmę prie varžovų vartų.
Ar kas nors be klubo vadovybės vis dar tiki Louisu van Gaalu?
Žurnalistai jau tris kartus jį buvo atleidę. Ne kartą buvo pasirodę gandai, jog klubo žaidėjai nebetiki jo, kaip trenerio sugebėjimais. Komandos gerbėjai per rungtynes skandavo Jose Mourinho vardą, o ir pats Louisas van Gaalas buvo užsiminęs apie tai, jog jis yra nusivylęs savo ekipos rezultatais. Tačiau komandos vadovybė, panašu, jog vis dar turi rimtą trenerio užnugarį.
Fiasko Čempionų lygoje, pralaimėjimas „Championship“ ekipai lygos taurės varžybose, šešių iš eilės nelaimėtų rungtynių serija „Premier“ lygoje bei prasčiausia sezono pradžia nuo 1986 metų – nepaisant visų šių rezultatų, treneris vis dar savo poste. Kuo toliau, tuo labiau viskas krypsta link to, jog sezoną trenerio poste pabaigs būtent Van Gaalas. Tačiau jei ekipa drastiškai nepakeis savo žaidimo ir rezultatų per likusią sezono dalį, sunku įsivaizduoti, olandą liekantį trenerio poste ir ateinančiam sezonui.
Kaip jaunimo komandos žaidėjai pakeis traumuotus krašto gynėjus?
Pagrindinis kairysis gynėjas - Luke`as Shaw, dar sezono pradžioje ilgam iškrito iš rikiuotės, o į krašto gynėjo poziciją statyti Antonio Valencia ir Ashley Youngas taip pat gavo sunkias traumas ir turės praleisti nemažai laiko be futbolo. Netekusi trijų krašto gynėjo pozicijoje žaidusių futbolininkų, „United“ savo pagrindinėje ekipoje šiuo metu turi vienintelį šios pozicijos žaidėją – Matteo Darmianą.
Po Youngo traumos į kairiojo gynėjo poziciją buvo metamas žaidėjas iš jaunimo ekipos - devyniolikmetis Cameronas Borthwickas-Jacksonas, tačiau jokios praktikos vyrų futbole iki šio sezono neturėjęs žaidėjas tikrai nėra tas futbolininkas, kuriuo būtų norima pasitikėti visose svarbiausiose likusio sezono rungtynėse. Taip pat du kartus į šią poziciją buvo leidžiamas ir kitas žaidėjas iš jaunimo ekipos - Guillermo Varela, o neįsigijus šios pozicijos pastiprinimo komandos treneris ir toliau neturės jokio kito pasirinkimo, kaip tik verstis žaidėjais, kurie dar nebuvo rungtyniavę panašaus lygio pirmenybėse. Borthwickas-Jacksonas keletoje rungtynių jau įrodė galintis susitvarkyti su jam skirtomis užduotimis, bet patirties trūkumas leidžia dvejoti dėl jo galimybių jau dabar stabiliai rungtyniauti aukščiausio lygio varžybose.
Ar „United“ vadovybę tikrai tenkina tokie rezultatai?
Komanda neįvykdė savo tikslų Europoje ir iškrito iš Čempionų lygos, nors turėjo vieną lengviausių grupių šiose pirmenybės. Ekipa pralaimėjo lygos taurės varžybas antro diviziono klubui, o „Premier“ lygoje iškrito iš pirmojo ketverto, nuo lyderių atsilikdami jau dviženkliu taškų skirtumu. Ar tai tikrai yra rezultatai, kurie tenkina 250 milijonų svarų per pastaruosius porą sezonų išleidusius komandos vadovus?
Pirmausiai savo nepasitenkinimą rezultatais demonstruoja komandos gerbėjai. Susidomėjimas artėjančioms Europos lygos varžybomis yra toks mažas, jog „United“ šių rungtynių metu planuoja uždaryti 26000 vietų talpinančią tribūną. Žiūrovų į Europos lygos varžybas mažiau susirinko ir 2012 metais, tačiau tada komandai iki pilno stadiono trūko tik dešimties tūkstančių sirgalių.
Tai, jog vadovybė nesiėmė jokių veiksmų sausio mėnesį, tikrai nesustiprino gerbėjų pasitikėjimo komandos vadovybe, o klubo vadovai artimiausiu metu privalės jiems įrodyti, jog „United“ yra pasiryžusi padaryti viską, kad sugrąžintų pergales į trofėjais išlepintų gerbėjų namus. Komandai nesugrįžus į rimtą kovą dėl trofėjų, klubui grėstų prarasti nekantriausius iš tų milijonų gerbėjų visame pasaulyje, kurie pirkdami ekipos atributiką ženkliai papildo komandos biudžetą. Ko jau ko, bet to „Manchester United“ vadovybė tikrai nenori.
Kai kuriuos iš šių klausimų „Manchester United“ ekipa gali atsakyti jau šį sezoną, tačiau norėdama sugrįžti į futbolo elitą, komanda ir jos vadovybė ilgam atidėlioti kylančų problemų sprendimų tiesiog nebegali.
Tautvydas Sakalauskas
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą