6 turas: Rusijoje - rezultatyvių lygiųjų diena © Eurofootball.lt
Rusijos čempionate sekmadienis buvo rezultatyvių lygiųjų diena. Atkaklumu išsiskyrė du mačai Maskvoje, pasibaigę lygiosiomis su net 14 pelnytų įvarčių, vienose rungtynėse buvo įmušti du, kitose pasižymėta nebuvo, o vienintelę pergalę dienos minimalia persvara iškovojo "Krylja Sovetov".

Sekmadienio rungtynės prasidėjo derbiu tarp dviejų Maskvos komandų – "Spartak" bei "Moskva". Paskutiniai "Spartak" sunkumai (D.Aleničevo konfliktas, pralaimėjimas Kazanėje) rodė, jog klubui ir vyriausiajam treneriui A.Starkovui reikalinga tik pergalė.

"Spartak" ėmėsi reikalo iš karto. 9-ąją rungtynių minute buvo skirtas 11 m. baudinys į "Moskva" vartus, kurį realizavo Mozartas. 15-ąją minutę vėl buvo paskirtas 11 m. baudinys į "Moskva" vartus, tačiau šį kartą Mozartas nesugebėjo pergudrauti "Moskva" vartininko Jurijaus Ževnovo. Nepaisant to 20 minutę Nikita Baženovas padvigubino rezultatą, o 39-ąją minutę trečiąjį įvartį pridėjo Jegoras Titovas rezultatas tapo jau 3-0 "Spartak" naudai.

Prasidedant antram kėliniui atrodė, kad "Spartak" pelnys tris taškus, tačiau "Moskva" šiame sezone parodė, jog pirmiausia praleidžia, o tik po to pradeda vytis. Antrajame kėlinyje scenarijus prasidėjo kartotis ir vaizdas aikštėje pasikeitė - 61-ąją minutę rezultatą sušvelnino 11 m. baudinį į "Spartak" vartus įmušęs Dmitrijus Kiričenka , po dviejų minučių S.Semakas pelnė antrąjį "Moskva" įvartį, o likus aštuonioms minutėms iki mačo pabaigos rezultatą išlygino "Moskva" čekas Tomašas Čižekas. Daugiau pasižymėti nei vienai komandai nepavyko, tad permainingas, kovingas ir rezultatyvus "trileris" baigėsi lygiosiomis 3-3.

Tačiau dar didesnis įvarčių "lietus" ir "trileris" vyko kitame Rusijos sostinės stadione, kur susitiko Maskvos "Lokomotiv" bei Kazanės "Rubin". Pirmosios trisdešimt minučių nieko įdomaus nežadėjo, bet po to pasipylė vaikiškos gynėjų klaidos, o tuo pačiu ir įvarčiai.

Pirmąjį įvartį Kazanės "Rubin" ekipai po "Lokomotiv" gynėjo klaidos pelnė Džambulatas Bazajevas, bet po minutės "Lokomotiv" kapitonas D.Loskovas išlygino rezultatą, o besibaigiant pirmajam kėliniui tas pats D.Loskovas galva pelnė antrąjį įvartį ir išvedė šeimininkus į priekį.

57 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs jaunasis "Lokomotiv" saugas Ivanas Starkovas pridėjo dar vieną įvartį, tačiau "Rubin" nesiruošė lengvai pasiduoti ir po penkių minučių Alejandro Dominguezas sušvelnino skirtumo iki minimumo. Po septynių minučių buvo paskirtas 11 m baudinys į "Lokomotiv" vartus, kurį realizavo tas pats A.Dominguezas - rezultatas tapo lygus.

Argentinietis tęsė savo šou ir 73-ąją minutę po jo trečio įvarčio per trylika minučių "Rubin" įsiveržė į priekį. Visgi ir tai dar buvo ne pabaiga - tokia įvykių eiga nepalaužė "Lokomotiv" ekipos, jai pavyko uždirbti dar 11 m. baudinį ir jį realizavęs D.Loskovas taip pat į savo sąskaitą įsirašė "hat-tricką". Mačas baigėsi įspūdingu rezultatu 4-4.

Rostove susitiko vietos "Rostov" bei Jaroslavlio "Shinnik". Rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis, o šeimininkai "Rostov" futbolininkai per visą rungtynių laiką taip ir nesugebėjo smūgiuoti į vartų stačiakampį.

Ir toliau nesėkmės persekioja Maskvo "Dinamo" ekipą. Šį kartą "milicininkai" išvykoje susitiko su "Krylja Sovetov" ir turėjo Samaros ekipos pranšumą rezultatu 1-0. Vienintelį mačo įvartį 21 minutę įmušė Aleksejus Medvedevas. Po jau ketvirtojo pralaimėjimo šį sezoną "Dinamo" nusirito į turnyrinės lentelės dugną.

Paskutiniame dienos susitikime Nalčike debiutantą "Spartak" egzaminavo Sankt Peterburgo "Zenit". Bet čempionatas parodė, jog Nalčiko "Spartak" ne tik egzaminuojamas, bet ir pats egzaminuoja lygos senbuvius. Tiesa, pirmieji pasižymėjo "Zenit" futbolininkai - antrojo kėlinio viduryje įmušė Aleksandras Keržakovas, bet šeimininkai nepasimetė ir 83 minutę Aleksejus Porošinas rezultatą išlygino bei padėjo savo komandai iškovoti dar vieną tašką.

6 turo statistika

"%c00114" 3 – 3 "%c00118"
8` [1 - 0] Mozart (11 m)
20` [2 - 0] Nikta Bazhenov
39` [3 - 0] Jegor Titov
61` [3 - 1] Dmitriy Kirichenko (11 m)
63` [3 - 2] Sergey Semak
82` [3 - 3] Tomash Chizhek

I.Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00075" 4 – 4 "%c00074"
33` [0 - 1] Dzhambulat Bazajev
34` [1 - 1] Dmitriy Loskov
45` [2 - 1] Dmitriy Loskov
57` [3 - 1] Ivan Starkov
61` [3 - 2] Alejandro Dominguez
68` [3 - 3] Alejandro Dominguez (11 m.)
74` [3 - 4] Alejandro Dominguez
81` [4 - 4] Dmitriy Loskov (11 m.)

"%c00115" 0 – 0 "%c00076"

"%c00113" 1 – 0 "%c00110"
21` [1 - 0] Aleksey Medvedev

E.Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo, Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00286" 1 – 1 "%c00073"
63` [0 - 1] Aleksandr Kerzhakov
82` [1 - 1] Andrey Poroshin

R.Poškus ("Zenit") aikštėje pasirodė 90-ąją minutę, o E.Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.