9 turas: Rusijoje vėl pirmauja “Moskva” © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Rusijoje įvyko eiliniai čempionato susitikimai. Pirmasis 9-ojo turo mačas įvyko Jaroslavlyje. Susitiko vietos “Shinnik” bei Sankt Peterburgo “Zenit”. “Zenit” viso susitikimo metu turėjęs persvarą aikštę paliko pralaimėjęs minimaliu rezultatu 1-0 dėl savo vartininko klaidos.

Tuo pačiu metu, kaip ir Jaroslavlyje, santykius aiškinosi Kazanės “Rubin” ir Grozno “Terek”. Jau ketvirtąją rungtynių minutę pirmavo “Rubin” ir antrojo kėlinio pradžioje 11 m baudinio pagalba galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau “Terek” vartininkas išgelbėjo komandą. Ir likus žaisti 12-ą minučių “Terek” rezultatą išlygino.

Ir toliau savo gerbėjus džiugina “Moskva” klubas. Šį kartą rezultatu 4-1 nugalėjęs Tomsko “Tom” komandą. Šių rungtynių metu “Moskva” puolėjas D. Kirichenko atliko “hat-trick’ą”, o taip pat visas rungtynes žaidė Lietuvos rinktinės gynėjas R. Džiaukštas. Po šios pergalės “Moskva” sugrįžo į pirmąją turnyrinės lentelės poziciją.

Atsistatydinus Maskvos “Dinamo” treneriui O.Romantsevui “Dinamo” pagaliau, nutraukė nesėkmių seriją - "milicininkai" išvykoje žaidė su absoliučiu lygos autsaideriu “Rostov” ir nugalėjo rezultatu 3-0.

Kitos ketverios turo rungtynės vyko sekmadienį. Maskvos “Torpedo” susitiko su Maskvos “Lokomotiv”. “Torpedo” neišnaudoję begalę progų minimaliu rezultatu turėjo pripažinti “Lokomotiv” pranašumą, kuris M.Izmailovo įvarčio dėka džiaugėsi iškovotais trejais taškais. Tuo tarpu Permės “Amkar” ir Vladikaukazo “Alania” taikiai sužaidė nulinėmis lygiosiomis.

Ramenskojės “Saturn” savo aikštėje susitiko su Samaros “Krylja Sovetov”. Pirmi pasižymėjo “Saturn” futbolininkai, tačiau rungtynių eiga parodė, kad tokiu rezultatu rungtynės nesibaigs. Turėjo galimybių pasižymėti ir vienos, ir kitos komandos žaidėjai, bet rungtynių pabaigoje sėkmė nusišypsojo “Krylja Sovetov” futbolininkams, kurie ir išlygino rezultatą.

Centrinės turo rungtynės vyko Maskvoje tarp “Spartak” ir “CSKA”. Susitiko vienas iš pirmenybių lyderių ir UEFA taurės savininkas. Šis susitikimas buvo įdomus ne tik priešininkų vardais, bet ir tuo, jog šio susitikimo teisėjų brigada buvo iš Vokietijos, kuriai vadovavo F.Mayeris. Rungtynių pradžioje aktyviau pradėjo žaisti “Spartak” ir 28-ąją rungtynių minutę pasižymėjo D.Bojarintsevas. Daugiau įvarčių pirmajame kėlinyje nebuvo.

Po pertraukos komandos aikštėje pasirodė su nepakitusiomis sudėtimis, bet antrajame kėlinyje jau “CSKA” ėmėsi “Spartak” vartų šturmo. Praėjus šešioms minutėms nuo antrojo kėlinio pradžios “CSKA” futbolininkai efektyviai išnaudoję standartinę padėtį išlygino rezultatą, įvartį pelno E.Aldoninas. Praėjus aštuonioms minutėms vėl pasižymi “CSKA”, šį kartą įvartį įmušė V.Berezutskis. Po antrojo praleisto įvarčio “Spartak” bandė atakuoti “CSKA” vartus, bet besibaigiant rungtynėms įvartį pelnė I. Oličius ir rezultatu 1-3 Maskvos derbyje triumfavo “CSKA”.

9 turo statistika

“%c00076” 1 – 0 “%c00073”
69’ [1 - 0] Emir Spahic

E.Majus (“Zenit”) mačui registruotas nebuvo.

“%c00074” 1 – 1 “%c00152”
4’ [1 - 0] Tomas Cizek
78’ [1 - 1] Andrey Fedkov

58’ Santos Roni (“Rubin”) nerealizavo 11 m baudinio.

O.Buitkus (“Rubin”) aikštėje nepasirodė.

“%c00118” 4 – 1 “%c00221”
16’ [1 - 0] Hector Brakamonte
18’ [2 - 0] Dmytriy Kirichenko
42’ [3 - 0] Dmytriy Kirichenko (11 m.)
51’ [4 - 0] Dmytriy Kirichenko (11 m.)
79’ [4 - 1] Valeriy Klimov

R. Džiaukštas (“Moskva”) žaidė visas rungtynes ir už grubų žaidimą buvo įspėtas.

“%c00115” 0 – 3 “%c00110”
38’ [0 - 1] Semedo Ciceiro
67’ [0 - 2] Derlei
76’ [0 - 3] Derlei (11 m.)

Ž. Karčemarskas (“Dinamo”) aikštėje nepasirodė.

“%c00112” 0 – 1 “%c00075”
13’ [0 - 1] Marat Izmailov

M.Samusiovas (“Torpedo”) žaidė visas rungtynes.

“%c00111” 1 – 1 “%c00113”
30’ [1 - 0] Roman Shirokov
84’ [1 - 1] Anton Bobior

R.Poškus (“Krylja Sovetov”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00120” 0 – 0 “%c00117”

A.Jankauskas (“Amkar”) rungtynėms registruotas nebuvo. D.Žutautas (“Alania”) žaidė visas rungtynes, o N.Barasa (“Alania”) dėl diskvalifikacijos rungtynes praleido.

“%c00114” 1 – 3 “%c00072”
28’ [1 - 0] Denis Bojarintsev
51’ [1 - 1] Evgeniy Aldonin
59’ [1 - 2] Vasiliy Berezutskij
83’ [1 - 3] Ivica Olic

I.Dedura (“Spartak”) aikštėje nepasirodė, o D. Šemberas (“CSKA”) žaidė visas rungtynes.