A.Buinickis: "Futbolininko atlyginimas Islandijoje – daug didesnis negu Lietuvoje"

Dvejus metus Islandijoje praleidęs "Utenio" naujokas Arsenijus Buinickis: "Lyginant su Lietuva, futbole Islandija yra pažengusi labai toli."

30 metų Arsenijus Buinickis šiemet atstovaus „Utenio“ komandai. Po dvejų metų, praleistų Islandijoje, puolėjas grįžta į A lygą, kurioje anksčiau pasižymėjo rezultatyvumu.

A. Buinickis iki 25 metų nesiekė profesionalaus futbolininko karjeros ir žaidė savo malonumui mėgėjų lygoje. Tik 2011-aisiais  jis pasirašė sutartį su Alytaus „Dainava“, kuri buvo pirmasis Arsenijaus klubas profesionalų lygoje. Dvejus metus praleidęs šiame klube, dar du sezonus A. Buinickis žaidė Panevėžio „Ekrane“, iš kurio 2014 metais patraukė į Estiją. Tačiau Talino „Levadia“ du mėnesius pažaidęs A. Buinickis išvyko į Islandiją.

Iš pradžių legionierius iš Lietuvos rungtyniavo pirmojoje lygoje („Akureyri“) klube, vėliau perskėlė į „Akranes“ komandą, su kuria 2015-ųjų metų sezone užėmė šeštąją vietą Islandijos aukščiausioje lygoje.

Kaip atsidūrėte „Utenyje“? – paklausėme futbolininko.
Treneris Mindaugas Čepas man paskambino ir pasiūlė prisijungti prie komandos. Sutikau nedvejodamas.

Neturėjote kitų pasiūlymų?
Kažkokių konkrečių pasiūlymų nebuvo, buvo laukimas. Islandai man dar nieko negalėjo pasakyti, mat jų čempionatas prasideda kur kas vėliau negu Lietuvos. O laukti tikrai nesinorėjo, norėjosi apsispręsti, prisijungti prie kokios nors komandos ir pradėti pasiruošimą sezonui.

Pati legionieriaus duona nepabodo?
Suprantama, kad buvo momentų, kai ilgėjausi namų. Ypač pirmais metais. Juo labiau, kad išvažiavau taip toli. Bet šiaip manau, kad tas laikas prabėgo greitai. Buvo Islandijoje ką nuveikti ir be futbolo. Pavažinėti, šalį apžiūrėti. Juolab, abejus metus gyvenau skirtingose vietose. Pirmą sezoną praleidau šalies šiaurėje, antrą – pietvakariuose.

Klimatas Islandijos šiaurėje skiriasi nuo daugiausiai apgyvendinto pietvakarių regiono?
Žinoma. Ypač žiemą. Akureiryje žiemą yra gerokai šalčiau, būna daug sniego. Tiesa, tai žinau iš pasakojimų, nes tarpsezonius, žiemas leidau Lietuvoje. Pietuose būna ir sniego, bet daugiausia lyja lietūs, pučia vėjai. O vasarą – viskas atvirkščiai. Vasara Akureiryje šiek tiek šiltesnė ir malonesnė negu Akranese. Toks jau paradoksas.

Yra Islandijoje profesionalių futbolo klubų?
Pirmais metais, kai žaidžiau pirmojoje Islandijos lygoje, nė vienas legionierius nedirbo kito darbo. Nebent keletas vietinių futbolininkų veteranų, kurių karjera ėjo į pabaigą, derino futbolą su darbu. Ir aukščiausioje lygoje yra tokių futbolininkų, kurie derina darbą su žaidimu. O profesionalių tikrai yra. Stipriausiose komandose profesionalai – visi futbolininkai.

Atlyginimai tenai didesni nei Lietuvoje?
Aš negaliu pasakyti, yra įvairių klubų, įvairių žaidėjų, kurie gauna įvairaus dydžio atlyginimus. Bet manau, kad vidutinis futbolininko atlyginimas Islandijoje – daug didesnis negu Lietuvoje. Turbūt net ir pirmojoje lygoje.

Koks futbolo populiarumas toje šalyje?
Ten visi pamišę dėl futbolo vasarą, o žiemą – dėl rankinio. Tai yra dvi pagrindinės Islandijos sporto šakos. Šalyje yra penkios futbolo lygos, o gyventojų Islandijoje - apie 300 tūkst. Ir šalis futbole, palyginus su Lietuva, yra pažengusi labai toli. Ir struktūra, ir organizacija, ir žiniasklaidos, žiūrovų požiūris į futbolą yra aukšto lygio.

Žiūrovų renkasi daug?
Tai jau priklauso, koks klubas kiek gerbėjų turi. Pačiame Reykjavike yra šeši aukščiausios lygos klubai. Nežinau, kaip jie ten žmonėmis pasidalina, bet visus juos lanko panašus skaičius žiūrovų.  Akranese gyvena apie 6-7 tūkstančius žmonių, tai į rungtynes rinkdavos gal tūkstantis.

Kaip komandos keliauja per Islandiją? Autobusu tuo keliu, kuris driekiasi aplink salą pakrantėmis?
Dažniausiai keliavom autobusu. Bet pamenu teko keltis į Vestmanaejarą, 200 kilometru keltu į nedidelę salelę. O pirmus metus mes labai daug skraidėme lėktuvu. Nes dauguma komandų įsikūrę Reikjavike ar prie jo. O juo labiau, jei tekdavo nuvykti į rytus, kur su mašina vykti būtų kone visa diena. Islandijoje tokius nuotolius visi skrenda lėktuvais.

Palyginkite Lietuvos ir Islandijos klubinio futbolo lygį.
Bendrai paėmus, Islandijos lyga yra stipresnė. Aišku, stipriausi Lietuvos klubai Islandijoje tikrai neprapultų ir tikrai kovotų dėl aukščiausių vietų. Bet Islandijoje nėra lyderiams lengvai įveikiamų komandų. Islandijos lyga yra daug tvarkingesnė ir vienodesnio pajėgumo nei Lietuvos. Toks būtų esminis skirtumas.

I.Butautas, sportas.info

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...