"Ajaccio", "Strasbourg" ir "Metz" atsisveikino su "Ligue 1" © Eurofootball.lt
Savaitgalį buvo sužaistos aštuonerios Prancūzijos futbolo pirmenybių "Ligue 1" 36-ojo turo rungtynės, po kurių paaiškėjo, kad aukščiausiame Prancūzijos futbolo divizione kitamet nerungtyniaus "Ajaccio", "Metz" ir "Strasbourg" vienuolikės.

Visos trys ekipos savaitgalio rungtynėse patyrė nesėkmes ir prarado visus šansus pasivyti 17-oje vietoje esančią ir tik šį sezoną į "Ligue 1" sugrįžusią "Toyes" vienuolikę. Be šio klubo vietą stipriausiame Prancūzijos futbolo divizione išsaugojo ir kitos dvi naujokės "Le Mans" bei "Nancy".

Po šio turo antrąją vietą čempionate beveik užsitikrino "Bordeaux" klubas. Sekmadienį "Bordeaux" sužaidė lygiosiomos 2-2 su "Le Mans" ekipa ir dabar vienintelis klubas dar galintis aplenkti Bordo futbolininkus yra 9 taškais atsiliekantis "Rennes", tačiau norint tai padayti jam reikia laimėti likusias tris rungtynes labai dideliu įvarčių skirtmų ir tikėtis, kad "Bordeaux" likusiuose dvejuose mačuose neiškovos nei taško.

Iki savaitgalio rungtynių realiausias pretendentas pasivyti "Bordeaux" buvo "Lille" klubas, tačiau penktadienį šis kiek netikėtai pralaimėjo "Lens" vienuolikei rezultatu 4-1 ir pasitraukė iš kovos dėl antros vietos. Negana to "Rennes" pergalės atveju "Lille" turės šiai ekipai užleisti ir dabar užimamą trečiąją poziciją.

Ispūdingą pergalę savaitgalį iškovojo čempionų titulą apginęs "Lyon", namuose net 4-0 sutriuškinęs nesėkmingai antroje sezono pusėje žaidžiantį "Saint-Etienne" klubą. Tai buvo jau 24-oji Lijono klubo pergalė per 36-erias rungtynes.

36-ojo turo rezultatai:

"%c00093" 4 - 2 "%c00094"
9` [1 - 0] Olivier Thomert
40` [2 - 0] Daniel Cousin (iš 11m.)
43` [3 - 0] Seydou Keita
51` [3 - 1] Peter Odemwingie
53` [4 - 1] Pierre-Alain Frau
70` [4 - 2] Kader Keita

90` Yohan Demont ("Lens") ir Kevin Mirallas ("Lille") pašalinti iš aikštės

"%c00255" 3 - 1 "%c00092"
4` [0 - 1] Laurent Batlles
48` [1 - 1] Sebastien Dallet
79` [2 - 1] Sebastien Grax
81` [3 - 1] Ziad Jaziri

"%c00034" 1 - 3 "%c00254"
16` [1 - 0] Amare Diane
20` [1 - 1] Elie Kroupi
24` [1 - 2] Elie Kroupi
32` [1 - 3] Elie Kroupi (iš 11m.)

"%c00036" 1 - 1 "%c00066"
27` [0 - 1] Aurelien Capoue
90` [1 - 1] Ernesto Chevanton

"%c00026" 0 - 3 "%c00090"
3` [0 - 1] David Bellion
32` [0 - 2] Bakary Kone
76` [0 - 3] Bakary Kone

"%c00064" 2 - 2 "%c00098"
19` [0 - 1] Ismael Bangoura
38` [1 - 1] Marouane Chamakh (iš 11m.)
52` [2 - 1] Jean-Claude Darcheville
80` [2 - 2] Grafite

"%c00096" 0 - 1 "%c00065"
57` [0 - 1] Mickael Isabey

"%c00055" 4 - 0 "%c00146"
9` [1 - 0] David Hellebuyck (į savo vartus)
39` [2 - 0] Fred
56` [3 - 0] Juninho (iš 11m.)
81` [4 - 0] Benoit Pedretti