1872 metais įvyko pirmosios tarptautinės rinktinių varžybos, kuriuose Anglija žaidė su Škotija. Rungtynės baigėsi lygiosimis 0-0 ir nuo to laiko buvo pradėta skaičiuoti anglų futbolo istorija. Tad Anglijos rinktinė yra viena iš dvejų seniausių nacionalinių futbolo komandų. Per visą Anglijos rinktinės laikotarpį jie buvo dažni Pasaulio ir Europos pirmenybių dalyviai, tačiau savo gebėjus jie nuvilia jau devynias pirmenybes iš eilės.
Pirmajame savo tarptautiniame turnyre Trijų liūtų komanda debiutavo 1950 metais Brazilijoje vykusiame Pasaulio futbolo čempionate. Pirmasis blynas prisvilo ir anglai savo pasirodymą baigė grupių etape. Nepasiekę įspūdingų rezultatų dar trijuose pirmenybėse iš eilės, Anglija gavo teisę organizuoti 1966 metų Pasaulio čempionatą ir tikėjosi, kad žaisdami namuose jie sugebės varžytis su geriausiomis planetos komandomis.
Puikią gynybą demonstravę šeimininkai grupių etape užėmė pirmąją vietą ir ketvirfinalyje 1-0 palaužė Argentinos rinktinę. Tačiau pusfinalyje Ūkanotojo Albiono atstovų laukė Portugalija ir tiesiog nuostabiai tas pirmenybes žaidęs Eusebio. Nors portugalas tapo pirmuoju pralaužiusiu Anglijos gynybą, tačiau to nepakako įveikti Bobbio Charltono vedamų anglų, ir šeimininkai žengė į finalą, kur jų laukė Vakarų Vokietijos komanda. 96924 sirgalių akivaizdoje anglai pirmieji praleido įvartį, tačiau Hursto ir Peterso įvarčiai išvedė juos į priekį ir leido komandai pirmauti iki pat 89-tosios rungtynių minutės, kai rezultatą išlygino Weberis. Komandoms teko žaisti pratęsimą ir ten labiausiai spindėjo Geoffas Hurstas – įmušęs dar du įvarčius, jis pelnė hattricką ir padovanojo Anglijai auksą.
Nors anglai tikėjosi, kad ši pergalė pradės jų dominavimą tarptautinėje arenoje, tačiau po aukso namuose, Anglija viso labo iškovojo ketvirtąją vietą 1990 metų planetos pirmenybėse ir pasiekė pusfinalį namuose vykusiame 1996 metų Europos čempionate.
Per pastaruosius devynis Pasaulio ir Europos čempionatus Anglija taip ir neperžengė ketvirfinalio barjero, o atrankoje į 2008 Europos čempionatą patyrė visišką fiasko ir į priekį praleidę Kroatijos ir Rusijos rinktines liko už pirmenybių borto.
Itin prastai anglams sekėse ir 2014 Pasaulio pirmenybėse Brazilijoje. Po pralaimėjimų Italijai ir Urugvajui, bei lygiųjų su Kosta Rika, Trijų liūtų komanda užėmė paskutinę vietą grupėje.
Iš viso Anglijos rinktinė Pasaulio čempionatuose dalyvavo 14 kartų, o Europos pirmenybėse 8 kartus;
Europos pirmenybėse aukščiausia anglų užimta vieta – 3. Tiesa 1968 metais, kai anglai liko treti, turnyre dalyvavo vos keturios rinktinės;
Net šešiuose pirmenybėse Anglija iš turnyro pasitraukė po 11 metrų baudinių serijos. Vienintelę pergalę baudinių serijoje anglai iškovojo 1996 metų Europos čempionate prieš Ispaniją. Tiesa, jau kitame etape jie tokiu pat būdu pralaimėjo Vokietijai ir nuo to laiko jie nelaimėjo jau penkių baudinių serijos iš eilės;
9 iš eilės pergalių oficialiuose rungynėse serija, kurią šiuo metu turi Anglija, yra ilgiausia visoje anglų rinktinės istorijoje;
Iki šiol paskutinėse atrankos ciklo rungtynėse Anglija 8 kartus šventė pergales, 7 kartus varžybas baigė lygiosiomis ir sykį pralaimėjo. Kai paskutinės rungtynės Ūkanotojo Albiono atstovams nebelemia patekimo į pirmenybes - iškovota penkios pergalės ir triskart sužaista lygiosiomis.