"Arsenal" įrodė, kad Europos lygoje atsidūrė ne dėl atsitiktinumo (komentaras)

Vakar Londono "Arsenal" rezultatu 4-0 beviltiškai pralaimėjo "Liverpool", o vaizdas aikštėje buvo toks, lyg UEFA Čempionų lygos dalyvis FA taurėje žaistų prieš žemesnio diviziono klubą. Šis teiginys yra dalinai teisingas - "Liverpool" savaitės viduryje iš tiesų pateko į stipriausią Senojo žemyno turnyrą, tačiau "Arsenal" jame taip pat žaidė net du dešimtmečius.

Ironiška, bet visišką "kanonierių" krizę tenka aptarinėti būtent tą dieną, kai lygiai prieš šešerius metus "Manchester United" komandai jie pralaimėjo 8-2 ir panašu, jog nuo to laiko pasikeitė mažai kas. Užtenka vien pažvelgti į komandos sudėtį.

Vidutiniokų rinkinys

Rungtynes "Sky Sports" televizijoje komentavęs Gary Neville'as abejojo, ar iš jų tyčiotis leidę "Arsenal" žaidėjai galėtų susirasti stipresnį klubą, ir jis buvo visiškai teisus. Dabartinė ekipa yra ne vieną ir ne du transferų langus lipdytas vidutiniokų kratinys, kuriam apsimesti top klubu leidžia tik Alexis Sanchezas ar kartais sublizgantis Mesutas Ozilas.

Po pralaimėjimo prieš "Stoke City" Wengeras sakė, kad šiuo metu klube esantys 33 žaidėjai yra per daug, todėl prieš perkant pastiprinimą reikia šį skaičių sumažinti. Būtent ties čia privaloma sustoti ir užduoti klausimą, kodėl "kanonierių" sudėtis apskritai tapo tokia didelė. Atsakymas paprastas - beveik visi pastarųjų metų pirkiniai buvo panic buys (paskutinės minutės pirkiniai, skirti užkamšyti skyles). Kitais žodžiais, vietoje to, jog būtų įsigyjamas vienas aukščiausios klasės futbolininkas, buvo perkama po kelis pigesnius vidutiniokus, o kai kurių trenerio numylėtinių vieta - nepajudinama.

Ar "Arsenal" sudėtyje vis dar esantys Joelas Campbellas, Mathieu Debuchy, Kieranas Gibssas, Lucasas Perezas, Francisas Coquelinas bei Theo Walcottas atitinka dėl "Premier" lygos titulo norinčios kovoti ekipos lygį? Sunku įsivaizduoti juos atstovaujant netgi Liverpulio "Everton", o čia dar nebuvo paminėti amžinai traumuotas Jackas Wilshere'as, varžovams kamuolius Konfederacijų taurėje dalinęs Shkodranas Mustafi ar kamuolio į kitą aikštės pusę persivaryti nesugebanti vidurio saugų pora Granitas Xhaka bei Aaronas Ramsey.

Skaičiuojant nuo 2010-2011 metų sezono, 50 mln. svarų sterlingų kartu buvo sumokėta už Sebastieną Squillaci, Kyle'ą Ebecillo, Thomasą Eisfeldą, Andre Santosą, Park Chu-Youngą, Joelą Campbellą, Mathieu Debuchy, Takuma Asano bei Lucasą Perezą. Palyginimui, Ozilas "kanonieriams" kainavo 42,5 mln. svarų, o Sanchezas - 35 mln. svarų, kuomet visi minėti futbolininkai prie ekipos pergalių praktiškai neprisidėjo arba netgi buvo džiaugsmas varžovams.

Pažvelgus vien į problemines vidurio saugo ar vidurio gynėjo pozicijas, "Arsenal" šią vasarą už 50 mln. galėjo įsigyti vieną iš tokių futbolininkų kaip Corentinas Tolisso, Blaise'as Matuidi, Nemanja Matičius, Tiemoue Bakayoko, Leonardo Bonucci, Victoras Lindelofas, Antonio Rudigeris ir Mateo Musacchio. Už visus juos sumokėti mažesni pinigai. 

Sudėties pasirinkimas rungtynėms

Problemos ties pačia komandos sudėtimi tik prasideda, nes iš minėto kiekio futbolininkų dar reikia pasirinkti tuos, kurie bus aikštėje, bei kaip jie tenai išsidėstys. Wengeras būdavo nuolat kritikuojamas dėl savo konservatyvumo žaidžiant 4-2-3-1 formacija ir nederinant rungtynių plano prie varžovų, tačiau pernai perėjus prie trijų vidurio gynėjų sistemos pagaliau atsirado vilties, kai sezoną pavyko užbaigti septyniomis pergalėmis iš aštuonių.

Tai paskatino Wengerą toliau kopijuoti Antonio Conte, bet mažai kas atkreipia dėmesį į tokį faktą, jog "Arsenal" per minėtą laikotarpį sužaidė tik su vienu klubu iš stipriausiųjų šešeto ir tai buvo vienintelė nesėkmė. Bėda ta, kad norint pasiekti tokių pačių rezultatų kaip "Chelsea", reikia pasiekti tokį patį organizuotumą tiek ginantis, tiek puolant, o ne vien gražų išsidėstymą ant žaliosios vejos.

Kalbant apie pastarąjį, užtenka paminėti vos kelis dalykus apie šio sezono pradžią:
   - iš trijų prieš "Leicester City" žaidusių vidurio gynėjų dviejų įprasta pozicija yra kairiajame krašte, o kairiajame krašte gintis liepta vidurio saugo pozicijoje trokštančiam rungtyniauti Alexui Oxlade'ui-Chamberlainui;
   - prieš "Stoke City" vidurio gynėjų situacija buvo ta pati, o vietomis dar buvo sukeisti Chamberlainas ir Hectoras Bellerinas, nors pastarasis visiškai nesiorientavo erdvėje;
   - į kovą su "Liverpool" jau stojo net du vidurio gynėjai, tačiau Bellerinas liko kairėje, kuomet šios pozicijos žaidėjas Seadas Kolašinacas buvo paliktas ant suolo, o paties Bellerino vietą toliau užėmė Chamberlainas.

Ir visa tai teko matyti stebint komandos, kurios pagrindinė problema jau ne pirmus metus yra prasta gynyba, žaidimą. Nenuostabu, jog per šiuos tris susitikimus "kanonieriai" į savo vartus praleido aštuonis įvarčius. Na, šįkart visa tai bent jau nenutiko per vieną popietę, kaip prieš šešerius metus.

Neaiškumas

"Mano asmeninė situacija tikrai prisidėjo prie to (nepatekimo į UEFA Čempionų lygą - red. past.), bet mano profesionalumo ir atsidavimo kvestionuoti neverta", - Wengeras kalbėjo po paskutiniųjų praėjusio sezono rungtynių. Čia jis sakė, kad neaiškumas dėl to, ar jis liks prie komandos vairo, turėjo neigiamos įtakos "Arsenal" rezultatams.

Tuo tarpu vakar treneris kalbėdamas su "SFR Sport" ištarė tokius žodžius: "Komandoje yra labai daug neaiškumo". Kai ką primena, tiesa?

Šiuo atveju Wengeras turėjo omenyje tai, kad  naujų kontraktų su klubu nėra pasirašę ne tik Sanchezas su Ozilu, bet ir Oxlade'as-Chamberlainas. Nė vienas iš jų nėra tikras, ar "Arsenal" marškinėlius tebevilkės ketvirtajame "Premier" lygos ture. 

Tokia situacija kartojasi metai iš metų - klubas nesugeba sutarčių su svarbiausiais savo žaidėjais pratęsti anksčiau, o aplink juos aplipdyti vidutiniokai tikrai nesuteikia motyvacijos likti Londone. Visa tai ir atspindi liūdniausią šių dienų tiesą - "Arsenal" yra UEFA Europos lygos klubas. Būtent tokios komandos nuolat atsisveikina su dėl trofėjų norinčiomis kovoti žvaigždėmis bei mėgina jas pakeisti pigesniais futbolininkais, kurie galbūt vieną dieną sublizgės.

Nepaisant įspūdingos serijos Anglijos stipriausiųjų ketverte, visi ženklai rodo, jog be rimtų pokyčių su Čempionų lyga teks atsisveikinti ilgesniam laikui. "Kanonierių" sirgaliams belieka tikėtis, kad perėjimų lango pabaigą bei rinktinių pertrauką ekipos trenerių štabas išnaudos tinkamai.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...