Atkrintamosiose varžybose nugalėjo favoritai © Eurofootball.lt
2006 metų Pasaulio čempionato atrankos varžybose šeštadienį Europos ir kitų žemynų rinktinės žaidė atkrintamąsias rungtynės. Pergales iškovojo ir svarbius žingsnius link kitais metais Vokietijoje vyksiančių pirmenybių žengė Čekijos, Šveicarijos, Ispanijos ir Urugvajaus rinktinės, o Trinidado ir Tobago bei Bahreino mačas baigėsi lygiosiomis.

Pirmosiose Europos zonos dienos rungtynėse Norvegija namuose itin prastoje būklėje esančioje Oslo stadiono aikštėje susitiko su Čekijos ekipą, į kurios sudėtį grįžo sprendimą baigti karjerą rinktinėje pakeitęs vienas komandos lyderių saugas Pavelas Nedvedas.

Svečiai pradėjo rungtynes sėkmingiau ir po poros netikslių smūgių 32 minutę gavęs K.Poborskio perdavimą galva netrukdomas tiksliai smūgiavo ir savo komandą į priekį išvedė V.Šmiceras. Vėliau abi ekipos dar turėjo po vieną geresnę progą pasižymėti, bet jomis nepasinaudojo, tad čekai prieš atsakomąsias rungtynes įgavo svarbų pergalės išvykoje pranašumą.

Palaikomai savų žiūrovų geriau sekėsi Šveicarijai, kuri nors ir nebuvo pasiekusi tokių pergalių kaip Turkija, tačiau atrodė pakankamai pajėgi nugalėti namuose. Šveicarai dominavo rungtynėse ir išsiveržė į priekį pirmojo kėlinio pabaigoje, kai po L.Magnino baudos smūgio galva kamuolį į vartus nukreipė gynėjas P.Senderosas.

Antrajame kėlinyje puikios progos įmušti neišnaudojo vienas prieš svečių vartininką Volkaną atsidūręs M.Strelleris, o rungtynių pabaigoje turkams sutelkus pajėgas į puolimą jie buvo nubausti - vos prieš tris minutes į aikštę po keitimo išbėgęs V.Behrami gavo A.Frejaus iš krašto siųstą kamuolį ir griūdamas tiksliu smūgiu padvigubino rezultatą. Šeimininkai nugalėjo ir dabar galės į Turkiją važiuoti turėdami dviejų įvarčių persvarą.

Trečiose ir vėliausiose Europos zonos rungtynėse Ispanija Madride rungtyniavo prieš Slovakiją. 10 minutę pakėlus kampinį gražiu smūgiu galva ispanus į priekį išvedė L.Garcia, kuris dar po aštuonių minučių dar padvigubino rezultatą, kai gavęs Xavi perdavimą susistabdė kamuolį krūtine ir pasiuntė jį į vartų kampą.

Po pertraukos tas pats L.Garcia grubiai suklydo ir suteikė progą slovakams - "Liverpool" saugas tiesiog padovanojo kamuolį svečių ekipos puolėjui S.Nemethui, ir šis pasinaudojęs tokia galimybe nuginklavo I.Casillasą. Visgi ispanams pavyko atstatyti dviejų įvarčių persvarą 65-ąją minutę, kai už žaidimą ranka baudos aikštelėje teisėjas nusprendė skirti 11 metrų baudinį, kurį realizavo F.Torresas. Slovakai protestavo teigdami, kad ranka buvo sužaista netyčia, tačiau mačo arbitras nepakeitė savo sprendimo ir dar už ginčus pašalino iš aikštės M.Hadą.

Įgiję kiekybinę persvarą ispanai pradėjo varžovus triuškinti - 74 minutę L.Garcia smūgiu iš arti įmušė savo trečiąjį įvartį, o "hat-tricko" autorių pakeitęs F.Morientesas tiksliai mušė galva ir užtvirtino triuškinamą rezultatą, reiškiantį, jog L.Aragoneso auklėtiniai jau beveik užsitikrino vietą Pasaulio čempionate.

Be varžybų Senajame žemyne šeštadienį dar vyko dvejos atkrintamosios rungtynės. Pietų Amerikos ir Okeanijos rinktinių dvikovą laimėjo namuose žaidęs Urugvajus, nugalėjęs Australiją vienintelio D.Rodriguezo įvarčio galva dėka, o Azijos bei Amerikos ir Karibų komandų susitikime Bahreinas išvykoje po H.Salmano įvarčio pirmavo prieš Trinidadą ir Tobagą, tačiau C.Birchallas puikiu smūgiu rezultatą išlygino.

Visos atsakomosios atkrintamųjų porų rungtynės bus žaidžiamos ateinantį trečiadienį - tuomet galutinai paaiškės likusieji penki 2006 metų Vokietijoje vyksiančio Pasaulio čempionato finalinio turnyro dalyviai, kurių iš viso bus 32.

Šeštadienio atkrintamųjų varžybų rezultatai

Norvegija 0 - 1 Čekija
32` [1 - 0] Vladimir Smicer

Šveicarija 2 - 0 Turkija
41` [1 - 0] Philippe Senderos
86` [2 - 0] Valon Behrami

Ispanija 5 - 1 Slovakija
10` [1 - 0] Luis Garcia
18` [2 - 0] Luis Garcia
48` [2 - 1] Szilard Nemeth
65` [3 - 1] Fernando Torres (11m.)
74` [4 - 1] Luis Garcia
79` [5 - 1] Fernando Morientes

64` Marian Had (Slovakija) pašalintas iš aikštės

Urugvajus 1 - 0 Australija
37` [1 - 0] Dario Rodriguez

Trinidadas ir Tobagas 1 - 1 Bahreinas
72` [0 - 1] Husein Salman
77` [1 - 1] Christopher Birchall