"Atletico" triumfas "Nou Camp" stadione © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijos čempionato 22-o turo rungtynėse netikėtą pergalę Barselonos "Nou Camp" stadione iškovojo Madrido "Atletico", 3-1 įveikę praretėjusį čempionato lyderį "Barcelona" klubą ir nutraukę Katalonijos klubo 14 laimėtų Ispanijos čempionato rungtynių iš eilės seriją.

Be diskvalifikuoto komandos lyderio Ronaldinho bei iš Afrikos Nacijų taurės dar negrįžusio rezultatyviausio Ispanijos čempionato žaidėjo Samuelio Eto`o žaidę šeimininkai, kaip jau tapo įprasta, sugebėjo išsikovoti teritorinę persvarą (neoficialia statistika: 63-37), tačiau tai nepadėjo prieš pakiliai žaidusius neseniai trenerį pakeitusius Madrido "Atletico" futbolininkus.

Svečiai į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje, kai baudos aikštelės viduryje kamuolį gavęs Ispanijos rinktinės puolėjas Fernando Torresas kairės kojos smūgiu nuginklavo "Barcelona" vartų sargą Victorą Valdesą. Pasibaigus pirmajam kėliniui šeimininkų strategas Frankas Rijkaardas atliko keitimą: vietoj jaunojo Lionelio Messi aikštėje pasirodė patyręs Santiago Ezquerro, o sužaidus porą antrojo kėlinio minučių vietoj gynybinio plano saugo Marko van Bommelio į aikštę išbėgo atakuojantis saugas Ludovicas Giuly.

Būtent susilpnėjusia "Barcelona" gynyba pasinaudoję svečiai antrojo kėlinio pradžioje greitos kontraatakos metus padvigubino rezultatą, kai iš labai arti pasižymėjo Argentinos rinktinės saugas Maxi Rodriguezas.

Nors antrojo kėlinio viduryje "Barcelona" sušvelino rezultatą, kai po Andreso Iniestos perdavimo iš baudos aikštelės centro pasižymėjo švedas Henrikas Larssonas, 75 minutę F.Torresas padėjo tašką šiose rungtynėse - gavęs perdavimą galva iš M.Rodriguezo jis taikliu smūgiu užtvirtino "Atletico" pergalę 3-1. Verta paminėti, kad vienas geriausių rungtynių žaidėjų buvo "Atletico" vartininkas Leo Franco, puikiu žaidimu ne kartą gelbėjęs svečių vartus.

Keturi įvarčiai per 12 pirmojo kėlinio minučių pasirodė per skaudus smūgis Sevilijos "Betis" futbolininkams. Nors svečių puolėjas Dani ir sugebėjo įmušti tris įvarčius, tikras trileris Saragosoje baigėsi "Zaragoza" pergale 4-3.

"Šoko terapija" prasidėjo ir rungtynės "El Sardinero" stadione, kur "Cadiz" jau per pirmą rungtynių ataką išsiveržė į priekį rungtynėse su "Villarreal". Sutrikę šeimininkai pirmajame kėlinyje sukūrė vos vieną realią progą įvarčiui, tačiau Gonzalo smūgiavo netiksliai. Vis tik antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo "Villarreal" ir įpusėjus kėliniui rezultatą išlygino Javier Calleja, sužaidęs "žirklėmis" su Diego Forlanu ir pasiuntęs kamuolį į vartus. Nors prieš pat rungtynių pabaigą skelbiantį teisėjo švilpuką Alexanderis Medina įmušė pergalingu galėjusį tapti įvartį, tačiau teisėjas nusprendė jo neįskaityti, įžvelgdamas žaidimą ranka.

Pergalę sekmadienį namuose iškovojo "Real Sociedad", 2-1 įveikę "Mallorca" futbolininkus, o abu įvarčius San Sebastiano ekipai pelnė klubo naujokai: pirmąjį įmušė danas Mortenas Skoubo, o pergalingą - čilietis Markas Gonzalezas.

Dramatišką pergalę iškovojo Vigo "Celta", svečiuose jau per pridėtinį laiką iškovojusi pergalę prieš Santandero "Racing". Pergalingą įvartį po Nestoro Fabiano Canobbio perdavimo įmušė Jesusas Perera.

Svarbią pergalę sekmadienį svečiuose iškovojo pirmajame rate visus stebinusi Pamplonos "Osasuna", minimaliu rezultatu įveikusi "Sevilla" ekipą. Vienintelį rungtynių įvartį 61 minutę įmušė po traumos atsigavęs serbas Savo Miloševičius.

Sekmadienio statistika

"%c00006" 1 - 3 Madrido "%c00017"
33` [0 - 1] Fernando Torres
47` [0 - 2] Maxi Rodriguez
65` [1 - 2] Henrik Larsson
76` [1 - 3] Fernando Torres

Madrido "%c00212" 2 - 2 Vitorijos "%c00252"
4` [1 - 0] Mariano Pernia (11 m.)
12` [1 - 1] John Aloisi
75` [1 - 2] Rodolfo Bodipo
90` [2 - 2] Daniel Gueiza

San Sebastiano "%c00091" 2 - 1 "%c00021"
13` [1 - 0] Morten Skoubo
34` [1 - 1] Piscu
84` [2 - 1] Mark Gonzalez

"%c00005" 0 - 1 Vigo "%c00020"
90` [0 - 1] Jesus Perera

"%c00086" 1 - 1 "%c00253"
1` [0 - 1] Alexander Medina
62` [1 - 1] Javier Calleja

81` iš aikštės pašalintas Juan Manuel Pena ("Villarreal")

"%c00108" 4 - 3 Sevilijos "%c00097"
11` [1 - 0] Diego Milito
13` [2 - 0] Oscar
16` [3 - 0] Sergio Garcia
23` [4 - 0] Diego Milito
24` [4 - 1] Dani
50` [4 - 2] Dani
61` [4 - 3] Dani

81` iš aikštės pašalintas Chus Herrero ("Zaragoza")
90` iš aikštės pašalintas Fernando Varela ("Betis")

"%c00107" 0 - 1 Pamplonos "%c00018"
61` [0 - 1] Savo Milosevic

94` iš aikštės pašalintas David ("Sevilla")