Azijos Taurė: Australija netikėtai nusileido Irakui © Eurofootball.lt
Penktadienį Azijos Taurės (Asian Cup) turnyre buvo sužaistos dar vienerios A ir B grupės varžybos. Viena čempionato favoričių Australija kiek netikėtai rezultatu 1-3 turėjo pripažinti Irako pranašumą, o Japonija lengvai įveikė Jungtinių Arabų Emyratų ekipą.

A grupės rungtynėse Australija, kuri pirmose rungtynės sugebėjo išsigelbėti nuo pralaimėjimo Omano rinktinei, šiandien į kovą stojo su Iraku, atidarymo rungtynėse 1-1 išsiskyrusiu su Tailandu.

Bangoke vykusiame mače pirmieji sužaidus kiek daugiau nei 20 minučių netikėtai išsiveržė Irako futbolininkai. Po Nashato Akramo atlikto baudos smūgio kamuolys skriejo tiesiai į australų vartininko Marko Schwarzerio rankas, tačiau kažkokiu būdu kamuolys peršokęs jį įkrito į vartus.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui Australija netrukus išlygino rezultatą, kai po Bretto Emertono perdavimo komandos kapitonas Markas Viduka pasinaudojęs varžovų gynėjų klaida tiksliai smūgiavo į vartus.

Vis dėlto 58-ąją minutę Irakas vėl atstatė savo pranašumą, kai pasižymėjo Hawaras Mulla Mohammedas, o iki mačo pabaigos likus penkioms minutėms Irako pergalę įtvirtino po keitimo pasirodęs Karraras Jassimas Mohammedas.

90-ąją minutę nervai neišlaikė Australijos rinktinės gynėjui Lucasui Neilui, kuris už antrąją geltoną kortelę buvo išvarytas iš aikštės ir praleis kitą mačą su Tailandu.

Po šio pralaimėjimo Australija kiek susikomplikavo savo padėtį turnyrinėje lentelėje, tačiau vis dar nepraranda galimybių patekti į ketvirtfinalį, o Irakas sensacingai laimėjęs šias rungtynes tapo grupės lyderiu.

B grupės mače Hanojuje susitiko čempionų titulą ginanti Japonija, kuri pirmajame mače su Kataru sužaidė 1-1, susikovė su Jungtinių Arabų Emyratų ekipa, nusileidusia vienai iš turnyro organizatorei Vietnamo rinktinei.

Favoritais laikomi japonai į priekį išsiveržė 22-ąją minutę, kai stipriu smūgiu galva kamuolį į vartus nukreipė Frankfurto „Eintracht“ klubo puolėjas Naohiro Takahara. Po penkių minučių tas pats N.Takahara padvigubino komandos pranašumą, iš maždaug 20 metrų pasiųsdamas kamuolį į tinklą.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos Škotijos Glazgo „Celtic“ klubo saugas Shunsuke Nakamura sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį. Nuaidėjus teisėjo švilpukui abidvi komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant jau 3-0.

Antrajame kėlinyje sužaidus vos 8 minutes JAE rinktinė patyrė netektį, nes už grubią pražangą prieš Keita Suzuki iš aikštės buvo pašalintas Basheeras Saeedas. Nepaisant to, JAE kovojo ir 66-ąją minutę įmušė paguodos įvartį, kurį pelnė Saeedas Al Kaasas.

Po šio pralaimėjimo JAE rinktinė tapo pirmąja komanda, nebeturinčia nė menkiausių galimybių patekti į kitą etapą, kadangi po dviejų sužaistų rungtynių ji nesurinko nei vieno taško. Jai rungtynės su Kataru bus tik garbės reikalas.