Baigėsi antras UEFA Taurės kvalifikacinis etapas © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį išaiškėjo visi klubai, kurie rungtyniaus pirmajame UEFA Taurės etape. Netikėtai į turnyrą prasibrovė savo gretose keletą lietuvių turintis Talino „Levadia“ klubas, kuris sensacingai rezultatu 1-0 įveikė Olandijos „Twente“ vienuolikę ir bendru rezultatu 2-1 žengė toliau. Tuo tarpu Berlyno „Hertha“ ekipai teko paplušėti, kad taip pat išsikovotų teisę rungtyniauti UEFA Taurės varžybose.

Berlyno „Hertha“ ne be problemų prasimušė į kitą UEFA Taurės varžybų etapą. Svečiuose lygiosios su Gruzijos „Ameri“ klubu rezultatu 2-2 ir tik iškovota minimali pergalė namuose 1-0 padėjo vokiečiams pagal dviejų rungtynių bendrą rezultatą priversti Tbilisio futbolininkus pasitraukti iš tolimesnės kovos. Berlyno ekipa visą mačą atsilikinėjo. Jau 19-ąją susitikimo minutę Giorgis Davitnidze išvedė savo ekipą į priekį. „Hertha“ puolė lyginti rezultato ir 35-tą minutę tikslo pasiekė Srdjano Lakičiaus smūgis. Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui gruzinai išsiveržė į priekį, o įvartį pelnė Suliko Davitashvili. Mačui artėjant į pabaigą, 83-iąją minutę kamuolį į tinklą pasiuntė Marco Pantelicius, kuris sudaužė visas viltis Tbilisio ekipai prasimušti į UEFA Taurės varžybas.

Kiek netikėtai pasirodė anglų „Newcastle“ klubas, kuris savo „St James Park“ stadione visų sirgalių akivaizdoje sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Latvijos „Ventspils“ klubu. Į kitą etapą žengė anglai, kadangi pirmose rungtynėse įveikė latvius rezultatu 1-0.

Šveicarijos daugkartinis čempionas „Basel“ tik dėka išvykoje pelnyto įvarčio pateko į UEFA Taurės turnyrą. Svečiuose šveicarai netikėtai nusileido Lichtenšteino „Vaduz“ ekipai rezultatu 2-1. Pirmieji įvartį pelnė išsišokėliai iš Lichtenšteino. 49-tą minutę pasižymėjo J.Sara Po 7 minučių „Basel“ klubui rezultatą pavyko išlyginti. Tai padarė Z.Kuzmanovicius. Pergalę „Vaduz“ ekipai padovanojo taiklus M.Ritzbergerio smūgis 63-iąją rungtynių minutę.

Prancūzijos „Auxerre“ klubas vedamas į priekį komandos lyderio Luigi Pieroni sutrypė Belgrado „OFK“ ekipą 5-1, ir bendru rezultatu 5-2 iškopė į kitą varžybų etapą. Pirmasis įvartis lėkė į Belgrado vartus jau 23-iąją minutę, kai pasižymėjo J.Mignotas. Tačiau prancūzai džiaugėsi neilgai. 31-ą minutę rezultatą išlygino S.Pilipovičius, bet pirmojo kėlinuko pabaigoje vėl persvarą savo ekipos naudai atstatė Ireneuczas Jelenas. Antrasis kėlinys priklausė vienam žmogui – Luigi Pieroniui. Šis likus iki mačo pabaigos 8 minutėms sugebėjo įmušti 3 įvarčius ir atlikti „hat-tricką“, kuris padėjo „Auxerre“ žengti toliau. Tiesa, Belgrado futbolininkai rezultatui esant 4-1 privalėjo rungtynes baigti mažumoje. Iš aikštės 85-tą minutę dėl antros geltonos kortelės buvo pašalintas N.Todorovicas.

„Derry City“ taip pat pateko į tolimesnes varžybas ir nors mače su „Gretna“ nugalėtojas neapaaiškėjo, bendras rezultatas 7-3 padėjo ekipai keliauti toliau. Jau 18-ąją mačo minutę kamuolį „Derry City“ vartininką nuginklavo D.Grahamas. tačiau vėliau sekė du įvarčiai be atsako iš „City“ ekipos. 37-tą minutę rezultatą išlygino Markas Farrena, o 69-ąją minutę savo ekipos naudai jį persvėrė Kenas Omanas. Vis dėlto „Gretna“ pavyko išsigelbėti nuo pralaimėjimo, kai 77-tą minutę lygiąsias išplėšė Ryanas Baldaccino. Pergalė svečiuose 5-1 „Derry City“ leido iškovoti kelialapį i kitą varžybų etapą.

Deja ir Lietuvos klubai baigė savo pasirodymus Europos turnyruose. „FBK“ Kaunas nugalėjo Danijos „Randers“ futbolininkus 1-0, tačiau to nepakako, kadangi išvykoje buvo nusileista 1-3. Įvartį 72-ąją mačo minutę nuo 11 metrų žymos pelnė Gvidas Juška.

Marijampolės „Sūduva“ taip pat turėjo pripažinti varžovų iš Belgijos „Brugge“ pranašumą. Šį kartą lietuvius belgai tiesiog sutrypė rezultatu 5-2. Pirmos rungtynės Marijampolėje buvo taip pat pralaimėtos 0-2. Įvarčius 10, 58 ir 67 minutėmis belgų klubui atitinkamai mušė K.Roelandtsas, I.Gvozdenovicius ir G.Duferas, o 40-tą ir 69-tą minutę pasižymėjo Bosko Balabanas. Marijampoliečiams 53-ią mačo minutę įvartį pelnė brazilas Ottavio Braga ir 57-ąją legionierius iš Gruzijos Davitas Cigladze, kuris įmušė 11m. baudinį.

Buvę UEFA Taurės finalininkai Olandijos „Twente“ klubas netikėtai 1-0 nusileido Estijos Talino „Levadia“ klubui ir taip iškrito iš tolimesnių varžybų. Vienintelį rungtynių įvartį 36-ąją rungtynių minutę pelnė K.Nahkas.

„Marseille“ klubą taip pat išgelbėjo svečiuose pelnytų įvarčių kiekis. Savo stadione klubas sužaidė lygiosiomis 0-0 su „Young Boys“ iš Šveicarijos. Kadangi prancūzai išvykoje sužaidė 3-3, jie žengia toliau.

Įdomiausias mačas vyko Droghedoje, kur vietos „United“ klubas sugebėjo įveikti 1-0 Kristianstado „Start“ vienuolikę ir jai nusileido tik po 11 metrų baudinių serijos rezultatu 11-10. Mače 84-ąją minutę pasižymėjo S.Barrettas.

Į kitą UEFA Taurės varžybų etapą žengė ir Bukarešto „Dinamo“, kuriam pakako lygiųjų mače su Izraelio Jeruzalės „Beitar“ ekipa. Mačas vyko Sofijoje, kadangi žydai negali rungtyniauti savo stadionuose dėl nestabilios situacijos Artimuosiuose Rytuose. „Beitar“ pirmieji išsiveržė į priekį, kai 4-ą minutę pasižymėjo B.Yitzhakis. 25-tą minutę C.I.Niculescu sugebėjo išlyginti rezultatą. Bendras dviejų rungtynių rezultatas buvo 2-1 „Dinamo“ ekipos naudai.

Velso „Llanelli“ klubo svajonė prasimušti į kitą etapą neišsipildė. Ekipą sutriuškino danų „Odense“ rezultatu 5-1. Nors velsiečių klubą jau 10-ąją mačo minutę į priekį išvedė Antonio Corbisierso, vėliau „Llaneli“ kubas nieko negalėjo padaryti prieš įsibėgėjusį „Odense“. 15-tą minutę buvęs „Man Utd“ žaidėjas Tadsas Timmas rezultatą išlygino, o jau 32-ą minutę E.Hansenas persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Antrojo kėlinio viduryje krito dar du varčiai į Velso klubo vartus. 59-tą ir 65-tą minutėmis atitinkamai pasižymėjo A.M.Christensenas ir J.T.Ophaugas. Vinį į „Llaneli“ vartus įkalė 90-tą mačo minutę B.Oliveiros pelnytas įvartis.

Turkijos „Trabzonspor“ klubas įveikė 1-0 Apeolio „Nicosia“, kai 87-tą minutę vienintelį rungtynių įvartį įmušė O.Riza. Tuo tarpu „Brondby“ sutriuškino Talino „Flora“ rezultatu 4-0. Danai pradėjo triuškinimą tik 49-ąją minutę, kai pasižymėjo M.Jensenas. 64-tą minutę rezultatą padvigubino N.Aggeras. 78-ąją rungtynių minutę K.Lorentzenas įmušė trečiąjį komandos įvartį, o 87-ąją minutę tas pats N.Aggeras padėjo tašką šiose varžybose. Estų nervai neišlaikė ir jie privalėjo baigti rungtynes devyniese, kai iš aikštės buvo pašalinti gavę antras geltonas korteles K.Palatu ir E.Jaageras.

Statistika
Paryškinti klubai žengė toliau

"Auxerre" 5 - 1 "OFK" (Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 2-5)
"Litex" 2 - 1 "Omonia" (0-0, 2-1)
"Newcastle" 0 - 0 "Ventspils" (1-0, 1-0)
"Club Brugge" 5 - 2 "Sūduva" (2-0, 7-2)
"Beitar" 1 - 1 "Dinamo Bucuresti"(1-0, 2-1)
"Wisla" 1 - 0 "Mattersburg" (1-1, 2-1)
"Domzale" 0 - 3 "Hapoel Tel-Aviv" (2-1, 4-2)
"Sion" 1 - 0 "Ried" (0-0, 1-0)
"Vaduz" 2 - 1 "Basel" (0-1, 2-2, "Basel" žengė toliau dėl svečiuose įmušto įvarčio)
"Loko Sofia" 4 - 0 "Bnei Yehuda" (2-0, 6-0)
"Brondby" 4 - 0 Talino "Flora" (0-0, 4-0)
Talino "Levadia" 1 - 0 "Twente" (1-1, 2-1)
"Trabzonspor" 1 - 0 "APOEL" (1-1, 2-1)
"Zaporizhya" 3 - 0 "Zimbru" (0-0, 3-0)
"Marseille" 0 - 0 "Young Boys" (3-3, 3-3, "Marseille" žengė toliau dėl svečiuose įmuštų įvarčių)
"Plock" 1 - 1 "Chernomorets" (0-0, 1-1, "Chernomorets" žengė toliau dėl svečiuose įmušto įvarčio)
Minsko "Dinamo" 2 - 3 "Artmedia" (2-1, 5-3)
Rygos "Skonto" 1 - 2 "Molde" (0-0, 1-2)
"Achnas" 5 - 0 "Roeselare" (1-2, 2-6)
"Rapid Bucuresti" 2 - 0 "Sarajevo" (0-1, 2-1)
"FBK Kaunas" 1 - 0 "Randers" (1-3, 2-3)
"BATE" 0 - 2 "Rubin" (0-3, 0-5)
"Slavia" 0 - 0 "Karvan" (2-0, 2-0)
"Derry" 2 - 2 "Gretna" (5-1, 7-3)
"Atvidaberg" 1 - 1 "Brann" (3-3, 4-4, "Atvidaberg" žengė toliau dėl svečiuose įmuštų įvarčių)
"Kayserispor" 3 - 1 "Tirana" (2-0, 5-1)
"Llaneli" 1 - 5 "OB" (0-1, 1-6)
"Maribor" 1 - 1 "Partizan" (1-2, 2-3)
"Kula" 1 - 1 Sofijos "CSKA" (0-0, 1-1, "CSKA" žengė toliau dėl svečiuose įmušto įvarčio)
"Ameri" 2 - 2 "Hertha" (0-1, 2-3)
"Grasshoppers" 2 - 0 "Fehervar" (1-1, 3-1)
"Drogheda" 1 - 0 Kristianstado "Start" (0-1, 1-1, "Start" laimėjo po 11 metrų baudinių serijos)