Baigėsi Prancūzijos pirmenybės © Eurofootball.lt
Šeštadienį sužaidus paskutiniojo turo susitikimus pasibaigė šio sezono "Ligue 1" pirmenybės. Kaip jau buvo aišku anksčiau, čempionų titulą penktus metus iš eilės iškovojo "Lyon" klubas. Tuo tarpu antrąją ir trečiąją vietas užėmusios "Bordeaux" ir "Lille" ekipos gavo teisę kitą sezoną žaisti UEFA Čempionų Lygoje. UEFA Taurės turnyre kitamet Prancūzijos garbę gins "Lens", "Marseille", "AUxerre" bei "P.S.G" klubai.

Kelialapį į UEFA Taurę galėjo iškovoti ir "Rennes" klubas, tačiau netgi teorinių vilčių žaisti UEFA Čempionų lygoje prieš šį turą turėjusi ekipa nesugebėjo įveikti "Lille" klubo ir liko vos 7-oje vietoje. "Rennes" po dviejų Alexanderio Frejaus įvarčių pirmavo iki 79-osios minutės, tačiau po to Nicolas Fauvergue atliko du tikslius smūgius ir išlygino rezultatą bei padėjo savo ekipai iškovoti tašką, garantavusį vietą Čempionų lygoje.

Tikrą įvarčių fiestą paskutinėse sezono rungtynėse savo žiūrovams padovanojo "Lyon", namuose net 8-1 nušlavęs "Le Mans". Tris įvarčius Lijono klubui pelnė brazilas Fredas, po vieną pridėjo jo tautiečiai Crisas bei Juninho, prancūzai Wiltordas bei Govou ir portugalas Tiago. Ši pergalė vainikavo dar vieną puikų ekipos sezoną ir patvirtino, kad bent jau Prancūzijoje kolkas nėra pakankamos jėgos, galinčios sustabdyti darniai veikiančią "Lyon" mašiną.

Aukštai pakelta galva šio sezono varžybas baigė bei bent sezonui su "Ligue atsisveikino į žemesnį divizioną iškritę "Ajaccio" bei "Metz" klubai. Pirmasis savo aikštėje rezultatau 3-1 įveikė vieną tituluočiausių Prancūzijos ekipų "Saint-Etienne", o tuo tarpu antrasis taip pat namuose minimaliu rezultatau 1-0 palaužė šio sezono Prancūzijos taurės laimėtoją "P.S.G".

38-ojo turo rezultatai:

"%c00026" 3 - 1 "%c00146"
21` [1 - 0] Djamel Abdoun
23` [2 - 0] Mathieu Scarpelli
26` [3 - 0] Mathieu Scarpelli
64` [3 - 1] Julien Sable

43` Bafetibis Gomis ("Saint-Etienne") pašalintas iš aikštės

"%c00055" 8 - 1 "%c00098"
14` [0 - 1] Grafite
18` [1 - 1] Fred
26` [2 - 1] Cris
29` [3 - 1] Sylvain Wiltord
38` [4 - 1] Fred
42` [5 - 1] Juninho
77` [6 - 1] Fred
88` [7 - 1] Sidney Govou
89` [8 - 1] Tiago

"%c00255" 1 - 2 "%c00090"
18` [0 - 1] Marama Wahirua
66` [1 - 1] Ziad Jaziri
86` [1 - 2] Ederson

"%c00093" 3 - 1 "%c00066"
8` [0 - 1] Emerse Fae
19` [1 - 1] Jussie
21` [2 - 1] Aruna Dindane
85` [3 - 1] Adama Coulibaly

"%c00064" 1 - 1 "%c00071"
76` [0 - 1] Toifilou Maoulida
87` [1 - 1] Fernando

68` Abdoulaye Meite ("Marseille") pašalintas iš aikštės

"%c00036" 2 - 2 "%c00254"
7` [0 - 1] Gael Givet (į savo vartus)
63` [1 - 1] Ernesto Chevanton
67` [2 - 1] Francois Modesto
77` [2 - 2] Andre Luiz

"%c00067" 2 - 2 "%c00094"
35` [1 - 0] Alexander Frei
64` [2 - 0] Alexander Frei
79` [2 - 1] Nicolas Fayvergue
85` [2 - 2] Nicolas Fauvergue

"%c00092" 1 - 2 "%c00065"
7` [1 - 0] Laurent Batlles
79` [1 - 1] Weldon
89` [1 - 2] Erding Mevlut

"%c00096" 1 - 0 "%c00023"
87` [1 - 0] Szabolcs Huszti

"%c00025" 4 - 0 "%c00034"
19` [1 - 0] Thomas Kahlenberg
43` [2 - 0] Luigi Pieroni
47` [3 - 0] Luigi Pieroni
84` [4 - 0] Lionel Mathis

UEFA Čempionų Lygoje žais: Lyon, Bordeaux, Lille.
UEFA Taurėje žais: Lens, Marseille, Auxerre, P.S.G (pateko laimėję Prancūzijos taurę).
Į "Ligue 2" iškrito: Metz, Ajaccio, Strasbourg.
Iš "Ligue 2" atėjo: Valenciennes, Sedan, Lorient.