Baltijos taurę po baudinių laimėjo Latvijos jaunimas © Eurofootball.lt
Pirmosios principinės kaimynų rungtynės Baltijos taurės turnyre mūsiškiams susiklostė nesėkmingai - Lietuvos jaunimo rinktinė "Vėtros" stadione po 11 metrų baudinių serijos turėjo pripažinti Latvijos ekipos, kuriai ir atiteko taurė, pranašumą. Šiandien 16:30 už U-21 komandos nesėkmę bandys atsirevanšuoti nacionalinė Lietuvos rinktinė, Kaune žaisianti prieš Latvijos reprezentacinę ekipą.

U-21 Lietuva 1 - 1 Latvija U-21
(po pratęsimo, 11 m. baudiniai 4-5)
4' [0 - 1] Olegs Malašenoks
73' [1 - 1] Donatas Navikas

Lietuvos U-21 rinktinės sudėtis: Malinauskas, Gaurilovas (45' Navikas), Bagužis (75' Kijanskas), Mikuckis, Skroblas; Lukša, Miceika (45' Tamošauskas), Panka, Kalonas (45' Šidlauskas); Rimkevičius, Kavaliauskas (107' Blažys)

Pirmą pavojingesnį išpuolį surengė šeimininkai, bet Rimkevičiaus bandymas pataikė į tinklą iš kitos pusės, o po vienos pirmųjų latvių atakų lietuviai patyrė šaltą dušą - po smūgio iš baudos aikštėlės prieigų kamuolys atšoko nuo gynėjo ir pirmasis prie jo suskubęs O.Malašenoks iš maždaug 10 metrų pasiuntė jį į vartų kampą.

Lietuvių gretose vėl buvo į rinktinę grįžęs M.Kalonas, ir 7 minutę po jo reido kairiu kraštu ir pavojingo perdavimo vienam komandos draugui nedaug trūko iki to, kad pasiektų kamuolį, o dar po keturių minučių lietuviai bandė atakuoti iš toliau, tačiau gynėjams pavyko nukreipti kamuolį į kampinį, po kurio nepavyko įmušti galva.

Nors praleidę apmaudų įvartį šeimininkai iš pradžių buvo perimę iniciatyvą, vėliau svečiai iš Latvijos išsidrąsino ir išlygino žaidimą, bet kadangi daug kovos vyko aikštės viduryje, pavojingesnių momentų per likusį pirmojo kėlinio laiką sukurta nebuvo.

Prasidėjus antrajam kėliniui Lietuvos jaunimo ekipos treneris V.Stankevičius atliko net tris keitimus: į aikštę išbėgo Šidlauskas, Navikas bei Tamošauskas, pakeitę atitinkamai Kaloną, Gaurilovą bei Miceiką, įnešę gyvumo į lietuvių žaidimą, ir kaip vėliau paaiškėjo, labiausiai prisidėję prie bandymo pasukti mačą šeimininkams naudinga linkme.

Pirmąją progą pasižymėti 59 minutę turėjo V.Kavaliauskas - po V.Lukšos perdavimo A.Rimkevičius jam atmetė kamuolį, tačiau "Ekrano" puolėjo bandymą įmušti sustabdė svečių vartininkas P.Šteinborsas. Netrukus galimybę vėl turėjo Kavaliauskas, tik šį kartą nuo jo smūgio-perdavimo atsimušė gynėjai. Tuo tarpu dar po poros minučių T.Tamošauskas po baudos smūgiu pakartotinu bandymu smūgiavo virš vartų.

Lietuvos ekipa kontroliavo žaidimą ir jų pastangos pagaliau atsipirko 73 minutę, kai Tamošauskas atidavė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam Navikui ir šis iš maždaug tos pačios vietos, iš kurios buvo įmuštas pirmas įvartis, stipriu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką.

Rezultatas tapo lygus, o latviai iškart atsakė pavojingu išpuoliu, tačiau kamuolį baudos aikštelėje gavęs svečių ekipos žaidėjas susidūrė su M.Malinausku, ir tada mačo arbitro sprendimu 11 metrų baudinys skirtas nebuvo - lietuvių vartininkas sužaidė kietai, bet pagal taisykles.

Vėliau žaidimas nurimo, ir nors lietuviai dar bandė atakuoti, jų perdavimai užstrigdavo latvių gynyboje, o vienintelį pavojingesnį Tamošausko smūgį iš 16 metrų sugavo vartininkas. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis, tad buvo žaidžiamas pratęsimas.

Pirmame pratęsimo kėlinuke komandos atrodė pavargusios ir mačas klostėsi apylygiai - arčiausiai tikslo įmušti buvo Tamošauskas, kurio iš baudos aikštelės prieigų smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto, netikslus buvo ir M.Pankos bandymas, o latvis J.Sokolovas iš 25 metrų smūgiavo šiek tiek virš vartų skersinio.

Antrajame kėlinuke Lietuvos rinktinė vėl perimė iniciatyvą, ir vienas aktyviausių šeimininkų žaidėjų T.Tamošauskas 108 minutę prasiveržė pro gynėjų užtvaras ir įšoko į baudos aikštelę, tačiau greitai iš vartų išbėgusiam P.Šteinborsui šią ataką pavyko nutraukti.

Dar po keturių minučių suklaidinęs du varžovus iš toliau atakavo Lukša, bet kamuolys nuo gynėjo atšoko rikošetu ir praskriejo šalia vartų, o E.Blažys, aikštėje pasirodęs po keitimo, iš dešinio baudos aikštelės krašto smūgiavo kiek netiksliai.

Lietuvių išpuoliai tęsėsi ir toliau: baudos smūgis iš 22 metrų, ir T.Mikuckio muštas kamuolys nuo sienelės skriejo į kampinį, po šio dar vienas nesėkmingas bandymas, ir žaidimui tęsiantis netrukus pavojingo perdavimo iš krašto vos nepasiekia Blažys. Pratęsimui artėjant į pabaigą galva įvarčio į savo vartus vos neįsimušė latviai, vėliau jų pačių ataką bendromis pastangomis nutraukė mūsiškių gynyba.

Komandoms per pratęsima taip ir nepelnius įvarčių teko mušti 11 metrų baudinius. Abi komandos tiksliai smūgiavo po keturis kartus (Rimkevičius, Sokolovs, Panka, Jemelins, Tamošauskas, Volkovs, Kijanskas, Žigajevs), tačiau Lietuvos jaunimo rinktinės kapitono T.Mikuckio bandymą atrėmė vartininkas, o latvių kapitonas D.Ivanovs baudinį realizavo.

Taigi Baltijos jaunimo (iki 21 metų) taurę iš Vilniaus išsiveža Latvijos rinktinė. Geriausiu žaidėju latvių gretose buvo išrinktas lemiamą baudinį įmušęs D.Ivanovs, o lietuvių ekipoje naudingiausiu nuspręsta pasirinkti M.Panką.