LFF Elitinės U-19 lygos trečiasis ratas startuos kovo 5 dieną, tad komandos jau pradėjo pasiruošimą būsimoms pavasario kovoms. Gargždų „Bangos" vaikinų lauks atsakinga užduotis išlikti aukščiausiame Lietuvos jaunių futbolo divizione.
Pirmoje sezono pusėje portugalo Davido Afonso treniruojama „Bangos" U-19 komanda surinko 11 taškų ir lygoje užima septintą vietą. Žaidėjai teigiamai įvertino naujo trenerio metodiką ir pasiruošę toliau gerinti savo žaidimą.
Šiame interviu D. Afonso papasakojo apie iššūkius ruošiant Gargždų jaunimą bei šansus pagerinti padėtį turnyro lentelėje.
- Nuo kada gyvenate Gargžduose ir treniruojate jaunių komandas?
- Atvažiavau į Gargždus 2012 m. birželį, kad gyvenčiau kartu su savo mergina, dabar esame susituokę. Atvykęs ieškojau darbo ir iš pradžių „Banga" pasiūlė man atvykti liepos mėnesį treniruočių stovyklą. Po stovyklos klubo atstovai pasiūlė man dirbti su keliomis jaunių komandomis, o po dviejų mėnesių jau gavau kitą, 2002 m. gimimo komandą.
- Koks jums yra didžiausias iššūkis trenerio darbe?
- Šiuo metu didžiausias iššūkis yra padėti vaikinams iki 18 m. amžiaus pasiekti profesionalią futbolininko karjerą. Įprastai keli vaikinai ją pasiekia, bet aš noriu, kad kuo didesniam jaunuolių skaičiui pasisektų. Mes turime keletą jaunų talentingų ir sunkiai dirbančių žaidėjų, kuriems reikia kuo daugiau išmokti per trumpą laiko tarpą, jiems reikia galimybių atsiskleisti. Paskiau gyvenime viskas priklausys nuo jų pačių, kiek jie aikštelėje duos ir parodys, ką išmoko.
- Galite įvardyti įsimintiniausias pergales treniruojant jaunius?
- Tai lengvas klausimas, turėjau dvi puikias akimirkas. Kai man buvo 18 metų, aš pradėjau treniruoti U-13 komandą ir laimėjau savo pirmuosius du turnyrus. Antrasis iš jų buvo nuostabus: jis vadinosi „Torneio Rui Costa" ir jame susikovė lygiavertės komandos. Finalinėse rungtynėse žiūrovai skandavo mano ir priešininkų komandos pavadinimus - iš to kylanti motyvacija yra neįtikėtina. Kai mes laimėjome, aš buvau aikštelėje ir negalėjau nustoti šypsotis. Tai patirtas jausmas, kurio negaliu nusakyti, to aš noriu savo gyvenime.
Antroji akimirka įvyko Lietuvoje, 2014 m. birželį. Mano treniruojama 2002 m. gimimo komanda pateko į tos amžiaus grupės finalą. Galėčiau teigti, įvyko tai, kas atrodė „neįmanoma" - mes laimėjome, mes buvome čempionai, tėvai šaukė komandos pavadinimą per tas dvi dienas, taip sukurdami fantastišką atmosferą. Žaidėjai buvo fenomenalūs, jie atidavė viską, ką turėjo ir ko neturėjo. Mes sukūrėme klubo istoriją, nes tapome pirmąja „Bangos" klubo komanda, kuri žaidė finale ir tapo Lietuvos čempione.
-Jūsų mintys apie esamą „Bangos" sezoną LFF Elitinėje U-19 lygoje? Gargždiškiai užima 7 vietą su 7 taškų deficitu nuo čempionų „Šiaulių". Taip pat 7 taškai skiria nuo aštuntos vietos, t. y. iškritimo zonos. Ko prireiks, norint pagerinti komandos pasirodymą pavasarį?
- Kai šiame sezone perėmiau komandos treniravimą, iškeltas tikslas buvo akivaizdus - nebūti paskutiniais, neiškristi iš Elitinės lygos.
Šiuo metu mes esame tikslo rėmuose; kol mums bus nebeįmanoma nukristi į paskutinę vietą, tai neiškristi ir išliks pagrindine užduotimi. Dabar turime 7 taškais daugiau už „Sūduvą" ir mūsų padėtis priklauso nuo mūsų pačių. Taip pat mes žiūrime ir į viršų: mes norime būti konkurencingi ir ambicingi, „Šiauliai" yra toli, bet mes tikime, kad su teisingu nusiteikimu yra įmanoma juos aplenkti.
- Keli jaunieji „Bangos" žaidėjai (Paulius Lotužys, Mantas Lukas ir kiti) 2015 m. žaidė ir vyrų komandoje bei įgijo vertingos patirties. Ką manote apie galimą jaunų žaidėjų įtraukimą pavasarį į vyrų komandą - ar tai pavojus „elitinės" komandos šansams palypėti turnyro lentelėje?
- Pernai keli vaikinai žaidė už pagrindinę „Bangą", Paulius žaidė daugiausiai, o kiti džiaugėsi savo debiutais per paskutines rungtynių minutes. Man kaip treneriui bus džiugu, jei jie žengs dar vieną žingsnį ir žais už „Bangą" profesionaliu futbolo lygmeniu.
Jei keli žaidėjai žais už vyrų „Bangą" ir nežais už „elitinę" komandą, tai pastarajai bus sunkiau pakilti turnyro lentelėje, mūsų jaunimo komanda susilpnės. Yra rizika, jei jaunas žaidėjas žais už abi - vyrų ir „elitinę" - komandas, tai jis neturės tokio pat pasiruošimo rungtynėms kaip kolegos, kurie dirba visą savaitę galvodami apie vieną varžovą ir gerindami komandos žaidimą. Rungtynių planas veikia geriau, kai visi žaidėjai išgyvena jį per treniruočių sesijas.
R.Každanas, lff.lt
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą