"Barcelona" pasiekė revanšą ir žengė į ketvirtfinalį © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygoje antradienį sužaidus atsakomuosius aštuntfinalio susitikimus netikėtumų išvengta ir į ketvirtfinalį žengė namuose žaidę porų favoritai: lygiosiomis įnirtingą mačą baigusi "Barcelona" atsirevanšavo "Chelsea" ekipai už praėjusių metų nesėkmę, "Juventus" klubas kuriozišku įvarčiu išplėšė pergalę prieš "Werder", o "Villarreal" po dar vienų lygiųjų eliminavo "Rangers" komandą.

Pralaimėjęs pirmąjį mačą "Chelsea" klubas turėjo mušti du įvarčius, tačiau įnirtingame pirmajame kėlinyje abiems komandoms sunkiai sekėsi sukurti ką nors pavojingesnio. "Barca" 24 minutę prarado traumą gavusį Lionelį Messi ir savo laimę kelis kartus bandė smūgiais iš toli, tuo tarpu svečių gretose progą smūgiui galva turėjo Didier Drogba ir kontratakos metu iš toli mušęs Arjenas Robbenas, bet jie nesukėlė didesnių problemų Victorui Valdesui, o Joe Cole`o bandymas permesti vartininką buvo kiek netikslus.

Žaidimas kiek suaktyvėjo antrajame kėlinyje kai "Chelsea" treneris Jose Mourinho į aikštę išleido Eidurą Gudjohnseną ir Hernaną Crespo, bet pavojingesnį išpuolį pirmiau sukūrė šeimininkai - Samuelio Eto`o smūgį iš po gynėjo kojų atmušė P.Čechas. Netrukus bene geriausią mačo progą jau turėjo anglų ekipa, tačiau po J.Cole`o perdavimo iš krašto laisvas atsidūręs H.Crespo vienu lietimu nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

Galų gale pirmąjį įvartį 78 minutę įmušė visą mačą varžovų gynybą efektingais perdavimais draskęs Ronaldinho. Brazilas gavo kamuolį iš S.Eto`o ir išvengęs trijų varžovų bei įsiveržęs į baudos aikštelę tiksliu smūgiu nuginklavo P.Čechą. Vėliau rezultatą dar galėjo padvigubinti S.Eto`o, tačiau jo iš kairiojo baudos aikštelės krašto muštas kamuolys pataikė į virpstą.

Rungtynių pabaigoje triumfą katalonų klubui dar kiek apkartino į V.Valdeso vartus skirtas abejotinas 11 metrų baudinys, kurį realizavo ir rezultatą išlygino Frankas Lampardas, tačiau tai jau buvo tik paguodos įvartis - "Barca" eliminavo varžovus ir atsilygino "Chelsea" klubui už tame pačiame etape praėjusį sezoną patirtą pralaimėjimą.

Sensacijos Turine vos nepateikė Brėmeno "Werder" klubas, tik po atkaklios kovos ir apmaudaus įvarčio nusileidęs vietos "Juventus" ekipai. Svečius iš Vokietijos 13 minutę į priekį išvedė vartininką Gianluigi Buffoną permetęs prancūzas Johanas Micoud. Vėliau svečius kelis kartus gelbėjo vartininkas Timas Wiese, tačiau jis niekuo nebegalėjo padėti įpusėjus antrajam kėliniui, kai po kombinacijos su Pavelu Nedvedu rezultatą išlygino Davidas Trezeguet.

Tačiau Turino komandai reikėjo dar vieno įvarčio, ir nors jau atrodė, kad jo pasiekti nepavyks, likus dvejoms minutėms iki mačo pabaigos Fabio Capello auklėtiniai gavo dovanėlę - puikiai visą mačą žaidęs T.Wiese baudos aikštelėje nepavojingoje situacijoje pametė kamuolį tiesiai varžovui Emersonui po kojomis ir šis pasinaudojęs proga įmušė į tuščius vartus. "Juve" nugalėjo ir įveikusi Brėmeno klubą dėl išvykoje įmuštų įvarčių pateko į ketvirtfinalį.

Du įvarčiai varžovų aikštėje kelialapį į kitą etapą lėmė ir "Villarreal" ekipai, kuri namuose susitikime su Glazgo "Rangers" atsigavo po praleisto įvarčio ir sužaidė lygiosiomis. Škotus į priekį rungtynių pradžioje išvedė Peteris Lovenkrandsas, bet ketvirtą antro kėlinio minutę rezultatą išlygino Rodolfo Arruabarrena. Kadangi pirmosios rungtynės Glazge baigėsi lygiosiomis 2-2, poros nugalėtoja tapo Ispanijos komanda.

Trečiadienį vyks keturi aštuntfinalio susitikimai, o paskutinis penktasis bus žaidžiamas kitą antradienį - jame Milano "Inter" namuose priims Amsterdamo "Ajax" klubą.

Antradienio aštuntfinalių rezultatai

"%c00038" 2 - 1 "%c00016"
(Pirmos rungtynės 2-3, bendras rezultatas 4-4)
"Juventus" laimi dėl išvykoje įmuštų įvarčių
13` [0 - 1] Johan Micoud
65` [1 - 1] David Trezeguet
88` [2 - 1] Emerson

"%c00086" 1 - 1 "%c00121"
(Pirmos rungtynės 2-2, bendras rezultatas 3-3)
"Villarreal" laimi dėl išvykoje įmuštų įvarčių
12` [0 - 1] Peter Lovenkrands
49` [1 - 1] Rodolfo Arruabarrena

"%c00006" 1 - 1 "%c00042"
(Pirmos rungtynės 2-1, bendras rezultatas 3-2)
78` [1 - 0] Ronaldinho
90+2` [1 - 1] Frank Lampard (11m.)