Brazilija įveikė Ganą © Eurofootball.lt
Priešpaskutiniajame Pasaulio Čempionato aštuntfinalio mače nugalėtojų titulą ginanti Brazilijos rinktinė rezultatu 3-0 įveikė Ganos futbolininkus ir pirmenybėse iškovoję 11-ąją pergalę iš eilės užsitikrino kelialapį į ketvirtfinalį.

Atkakliose rungtynėse abi komandos sukūrė daug pavojingų išpuolių, tačiau gana ryžtingai žaidę afrikiečiai turėjo pripažinti brazilų meistriškumą. Šiandien, maždaug vidurnaktį Lietuvos laiku, brazilai sužinos savo varžovus ketvirtfinalyje. Jais taps Prancūzijos arba Ispanijos futbolininkai.

Dortmundo Signal Iduna Park stadionas, 65000 žiūrovų
Teisėjas - Lubos Michel (Slovakija)
Brazilija 3 – 0 Gana
5` [1 – 0] Ronaldo
45+1` [2 – 0] Adriano
84` [3 - 0] Ze Roberto

Brazilija: Dida, Cafu, Lucio, Juan, Carlos, Emerson (45` G.Silva), Ze Roberto, Kaka (Ricardinho 83), Ronaldinho, Adriano (61` Juninho), Ronaldo.

Gana: Kingson, Pantsil, Shilla, Mensah, Pappoe, Draman, E.Addo (60` D.Boateng), Appiah, Muntari, Amoah (Tachie-Mensah 69), Gyan.

Rungtynes galingiau pradėjo Brazilijos rinktinė ir jau 5-ąją minutę parodė, kodėl yra laikoma šio Pasaulio Čempionato favorite. Po Kaka perdavimo Ronaldo išbėgo vienas prieš vartininką ir suklaidinęs jį pasiuntė kamuolį į Ganos vartus. Tai buvo 15-asis Ronaldo įvartis Pasaulio čempionatuose ir juo rezultatyviausiųjų saraše brazilas aplenkė vokietį Gerdą Mullerį bei tapo rezultatyviausiu visų laikų planetos pirmenybių žaidėju.

Ankstyvas brazilų įvartis, atrodo, įkvėpė pietų amerikiečius ir 12-ąją minutę puikią progą pasižymėti turėjo Adriano, tačiau dviese su Ronaldo prieš vartininką išbėgę brazilai atakos užbaigti nesugebėjo - Adriano bandymas suklaidinti Kingstoną buvo nesėkmingas, brazilas krito baudos aikštelėje, tačiau teisėjas Lubošas Michelis 11 metrų baudinio neskyrė ir įspėjo puolėją už vaidybą.

Po šios atakos brazilų vienvaldystė baigėsi. Kamuolio kontrolę perėmė Gana ir turėjo pora neblogų progų pasižymėti, tačiau to padaryti nesugebėjo. Atakos užsibaigdavo arba netiksliais perdavimais, arba netaikliais ir silpnais smūgiais.

29-ąją minutę Ronaldinho kairiajame atakos krašte pamatęs atidengtą Kingsono vartų kampą bandė smūgiuoti, tačiau vartininkui pavyko atremti bandymą. Likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos bene realiausią progą pasižymėti turėjo „Juodosios žvaigždės“, kai po kampinio, iš kelių metrų nuo vartų Johno Mensaho galva siųstas kamuolys pataikė į Didos koją.

Vis dėlto visas Ganos pastangas nubraukė dar vienas Brazilijos įvartis. Pirmąją pridėtinio laiko minutę po puikaus Cafu perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į vartus pasiuntė Adriano, ir nors atrodė, kad žaidėjas galėjo būti nuošalėje, šoninis teisėjas vėliavėlės nepakėlė, tad pirmąjį kėlinį brazilai užbaigė turėdami gana solidų pranašumą. Tuo tarpu Ganos žaidėjai aikštę paliko praleidę du įvarčius ir turėdami 4 geltonas korteles.

Antrajame kelinyje kamuolio kontrolę perėmė afrikiečiai. Tačiau jų atakos strikdavo dar nė nepriartėjus prie brazilų vartų. Tuo tarpu Pietų Amerikos atstovai stengėsi išnaudoti šias Ganos klaidas ir paversti jas greitomis atakomis. 56 minutę greitą ataką sukurė brazilai - po Ronaldinho tikslaus perdavimo pavojngą į baudos aikštelę įsiveržusio R.Carloso smūgį teko atremti R.Kingsonui.

69-ąją minutę realią progą pasižymėti turėjo „Juodosios žvaigždės“, kai nuo Asamoah Gyano smūgio apsigynė vartininkas. Po dešimties minučių greitą ataką surengė tas pats Gyanas. Aplenkęs gynėją puolėjas smūgiavo, tačiau jo bandymą gana nesunkiai atrėmė Dida.

81-ąją minutę baudos aikštelėje griuvo aktyvusis Asamoah Gyanas, tačiau šį Ganos puolėjo žingsnį teisėjas traktavo kaip vaidybą ir vienas komandos lyderių buvo įspėtas. Negana to, žaidėjui tai buvo antroji geltona kortelė, todėl „Juodosios žvaigždės“ liko dešimtyje.

Po Gyano pašalinimo iš aikštės iniciatyvą perėmė pasaulio čempionai, ir 84-ąją minutę jie išnaudojo kiekybinę persvarą, kai dar vieną greitą ataką surengę brazilai trečiąjį kartą nuginklavo Ganos vartininką. Po Ricardinho perdavimo eilinį kartą vienas prieš vieną su vartininku išbėgęs brazilas Ze Roberto permetė kamuolį per vartininką Kingstoną ir įmušęs į tuščius vartus užtvirtino Brazilijos pergalę.

Susitikimui artėjant į pabaigą dar vieną pavojingą išpuolį surengė Brazilija. Eilinės, žaibiškos brazilų atakos metu Ronaldo smūgį vėl teko „traukti“ Kingsonui, o minutės Juninho tiksliu perdavimu „išmaudė“ Ganos gynėjus, bet Cafu smūgiavo nestipriai ir nesukėlė didesnių problemų ganiečių vartininkui.

Prasidėjus pridėtiniam laikui dar vieną progą po gražaus Ricardinho perdavimo kulnu pasižymėti turėjo Juanas, bet įveikti vartininko jis nesugebėjo. Brazilija po atkaklios kovos nugalėjo įtikinama persvara ir Gana buvo priversta baigti pasirodymą čempionate.