Čempionų lygos grupių etapas: kaip pasikeitė dalyviai nuo praėjusio sezono (straipsnis)

Vakar, po paskutinių atrankos etapo kovų tapo aiškios visos 32 Čempionų lygos grupių etape kovosiančios ekipos. Prieš 19:00 val. įvyksiančius turnyro burtus Eurofootball.lt nusprendė atidžiau pasižiūrėti į tai, kaip pasikeitė šių metų Čempionų lygos grupių etapo dalyviai, lyginant su praėjusiais metais.


Kas ir toliau žais Čempionų lygoje:

Po praėjusio sezono Čempionų lygoje pasikeitė beveik pusė ekipų – kitą sezoną matysime 18 komandų, kurios grupių etape rungtyniavo ir pernai. Grupių etape ir vėl dalyvaus keturios Ispanijos komandos: „Real“, „Barca“, „Atletico“, „Sevilla“, kurios žaidė ir praėjusį sezoną. Tiesa, tiek praėjusį sezoną, tiek šį sezoną, dėl „Sevilla“ triumfo Europos lygos turnyre, Ispanija Čempionų lygoje turėjo penkis atstovus, tačiau šiemet, viena iš jų – „Villarreal“, suklupo paskutiniame atrankos etape.

 Čempionų lygoje beveik nesikeitė ir Vokietijos sudėtis – į turnyrą grįžta pernai grupių etape kovojusios „Bayern“, „Bayer“ ir „Gladbach“ ekipos. Grupių etape ir toliau matysime „Premier“ lygoje stabiliai į pirmąjį ketvertuką patenkančias „Manchester City“ ir „Arsenal“ ekipas bei Prancūzijos („Paris Saint-Germain“, „Lyon“) ir Portugalijos („Benfica“, „Porto“) grandus.

Čempionų lygos grupių etape ir vėl bus Italijoje dominuojanti „Juventus“ ekipa, Rusijoje stabiliai žaidžianti „CSKA“, Olandijoje triumfavusi PSV, Ukrainos čempionai Kijevo „Dynamo“ ir antrus metus iš eilės ilgą atranką sėkmingai įveikusi Zagrebo „Dinamo“ ekipa.

Kas sugrįžta į Čempionų lygos grupių etapo kovas:

Šį sezoną į grupių etapo kovas po pertraukos sugrįžta 12 ekipų. Penkios iš jų („Borussia“, „Sporting“, „Monaco“, „Basel“, Ludogorets“) sugrįžo pačiu greičiausiu būdu – be Čempionų lygos grupių etapo kovų praleidusios vos metus.

„Copenhagen“, „Celtic“ ir „Napoli“ į Čempionų lygos grupių etapą sugrįžta po dviejų metų pertraukos, o kitoms ekipos prireikė daug ilgesnės pertrauko, kad jos sugįžtų į šią prestižiškiausio Europos turnyro stadiją. „Tottenham Hotspur“ į Čempionų lygą pateko po penkių metų pertraukos, „Besiktas“ prireikė šešių metų, o „Brugge“ Čempionų lygos grupių etape nerungtyniavo pastaruosius dešimt metų.

Visgi, ilgiausiai savo sugrįžimo į Čempionų lygos grupių etapą laukė Lenkijos čempionai „Legia“ futbolininkai. Jie šį etapą pasiekė net po 20 metų pertraukos.

Naujokai:

Šį sezoną Čempionų lygos etape išvysime du naujokus. Abi šios ekipos praėjusį sezoną tapo didžiausiomis savo lygų staigmenomis, nepainant to, jog dar prieš metus vietinėse pirmenybėse buvo likusios vos 14 pozicijoje.

Beabejonės, pernai daugiausiai dėmesio susilaukė puikus „Leicester City“ žygis, kuriame jie iškovojo „Premier“ lygos čempionų titulą ir taip užsitikrino savo vietą kitų metų Čempionų lygoje. Tuo tarpu „Rostov“ žygis Rusijos čempionate buvo panašus, tačiau su ne tokia laiminga pabaiga. Jie neatlaikė „CSKA“ pademonstruoto tempo ir galiausiai liko antroje savo šalies pirmenybių vietoje, kuri reiškė, kad jiems teko kovoti nuo trečiojo Čempionų lygos atrankos etapo.

„Rostov“ sėkmingam šių metų žygiui Europoje padėjo sėkmingi burtai, kurie leido išvengti potencialiai pavojingiausių varžovų ir sėkmingas pasirodymas atsakomosiose rungtynėse. Nors tiek prieš „Anderlecht“, tiek prieš „Ajax“ jie buvo laikomi poros autsaideriais, po pirmųjų lygiosiomis pasibaigusių rungtynių, abu kartus atsakomąjame mače „Rostov“ sugebėdavo užtikrintai įveikti savo varžovus bei pratęsti savo kovą Europoje.

Abiems ekipoms tai bus ketvirtasis bandymas Europoje, o visi prieš tai įvykę mėginimai nebuvo sėkmingi. „Leicester City“ per keturis atrankos susitikimus varžovus įveikė vos kartą, o tai padarė dar 1961-1962 metų sezone, debiutiniame savo sezone Europoje, kai nugalėjo Šiaurės Airijos „Glenavon“ klubą. „Rostov“ buvo įveikusi du varžovus, tačiau tai jie padarė dabar jau išnykusiose Intertoto taurės varžybose, kur buvo nugalėti ne patys garsiausi klubai – „FK Cementarnica“ iš Makedonijos ir „NK Varaždin“ iš Kroatijos. Vienintelis jų bandymas aukštesnio rango turnyre baigėsi nesėkme prieš „Trabzonspor“ iš Turkijos.

Ko šių metų Čempionų lygos grupių etape nebus:

Iš 14 ekipų, kurios pernai žaidė grupių etape, tačiau šiemet nepateko į šį etapą, net 5 pernai prasibrovė ir tarp 16 stipriausių lygos klubų bei žaidė Čempionų lygos atrintamosiose varžybose.

Toliausiai iš jų nuėjusi „Wolfsburg“ ekipa, kuri pasiekė ketvirtfinalį, pernai „Bundesliga“ pirmenybėse nedemonstravo sėkmingų rezultatų ir galiausiai Vokietijos čempionate liko 8, tad šiemet nežais jokiose Europinėse varžybose. Iš kitų keturių ekipų, kurios visos iškrito aštuntfinalio etape, be Europos liko ir „Chelsea“, kuri „Premier“ lygoje liko vos dešimta.

„Roma“ varžėsi Čempionų lygos atrankos varžybose, kur nesugebėjo palaužti „Porto“ klubo ir rungtyniaus Europos lygos grupių etapo kovose, kur taip pat žais ir „Zenit“ klubas. Prie šių dviejų klubų Europos lygos grupių etape gali prisijungti ir „Gent“, kurie sėkmingai tęsia kovą Europos lygos atrankoje ir jau šiandien galės užsitikrinti savo vietą grupių etape.

Kaip keitėsi atstovų iš kiekvienos šalies kiekis Čempionų lygos grupių etape:

Po praėjusio sezono stabilų savo atstovų kiekį Čempionų lygoje išlaikė Anglijos ir Vokietijos (abi po 4 atstovus), Italijos ir Rusijos (abi po 2 atstovus) bei Olandijos, Turkijos, Kroatijos ir Belgijos pirmenybės (visos po 1 atstovą).

Po vieną savo ekipą neteko Ispanija (buvo 5, dabar 4) ir Ukraina (buvo 2, dabar 1), o tuo tarpu Portugalijos ir Prancūzijos lygos turės viena ekipa daugiau ( abi turėjo po 2 atstovus, dabar turės 3).

Vienintelio savo atstovo Čempionų lygoje neteko Graikijos, Baltarusijos, Izraelio, Švedijos ir Kazachstano pirmenybės, kurių klubų šių metų grupių etape neišvysime. Tuo tarpu džiaugtis gali Škotijos, Lenkijos, Bulgarijos, Danijos ir Šveicarijos čempionatai, kurie šiemet, skirtingai nuo praėjusio sezono, turės po vieną atstovą Čempionų lygos grupių etape.