Dramatišką pergalę iškovojusi Anglija eliminavo Švediją (FOTO, VIDEO) © Eurofootball.lt
Pirmąją pergalę Europos čempionate iškovojo Anglijos rinktinė, po permainingos kovos 3-2 įveikusi Švediją ir palaidojusi skandinavų viltis patekti į pirmenybių ketvirtfinalį.

Roy'aus Hodgsono auklėtiniai su 4 taškais pakilo į antrą vietą turnyrinėje lentelėje ir paskutiniame ture turės tik nepralaimėti pirmenybių šeimininkei Ukrainai. Tuo metu taškų neiškovoję švedai, kurių laukia dvikova su Prancūzija, grupėje liks paskutiniai.

<

Carrollo įvartis (AFP)

Ketvirčiu valandos vėliau prasidėjusiame mače Kijeve Anglijos ekipa į priekį išsiveržė 23 minutę, kai po perdavimo iš krašto puikiu smūgiu galva kamuolį į tinklą pasiuntė Andy Carrollas. Tai buvo pirmasis puolėjo pasirodymas rinktinės startinėje sudėtyje šiose pirmenybėse.

Nepaisant to, švedai tuoj po pertraukos ne tik išlygino santykį, bet ir persvėrė rezultatą. Abiejų įvarčių autorius - ypatingai aktyviai puolime rungtyniavęs augalotas gynėjas Olofas Mellbergas.

Puikaus Mellbergo žaidimo švedams nepakako (AFP)

Iš pradžių po jo smūgio kamuolį į savus vartus "įsinešė" gynėjas Glenas Johnsonas, o 59 minutę Mellbergas dar sykį nuginklavo vartininką Joe Hartą tikslių smūgiu galva.

Anglai nesutriko ir, nepaisant nervingo trenerio Hodgsono nagų kramtymo ant atsarginių suolelio, sugebėjo išplėšti pergalę.

64 minutę puikiu smūgiu iš toli vartininkui Andreasui Issaksonui vilčių nepaliko po keitimo aikštėje pasirodęs Theo Walcotto smūgis, o 78 minutę technišku smūgiu kulniuku pergalę anglams nulėmė Danny Welbeckas.

Švedija 2 - 3 Anglija
23' [0 - 1] A.Carroll
49' [1 - 1] G.Johnson (į savus vartus)
59' [2 - 1] P.Mellberg
64' [2 - 2] T.Walcott
78' [2 - 3] D.Welbeck

D grupės turnyrinė lentelė:
(vieta, šalis, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1.Prancūzija2 1 1 0 3-14
2.Anglija21 1 0 4-34
3.Ukraina 21 0 1 2-33
4.Švedija2 0 0 2 3-50