Pasibaigus futbolo organizacijų sertifikavimo procesui praėjusią vasarą, trys ugdymo įstaigos buvo įvertintos keturių žvaigždučių kategorija.
Viena iš šių akademijų – FA „Šiauliai“. Šiauliečiai savo veiklą vysto jau ne vienerius metus ir, kaip teigia akademijos techninis direktorius D. Kančelskis, keičiantis futbolui tenka prisitaikyti ir keisti futbolininkų auginimo principus.
„Šiuolaikiniame futbole viskas vyksta daug greičiau, mažiau laiko priimti sprendimus, svarbu kreipti dėmesį į tam tikras detales, niuansus, pagal pozicijas, žaidimo supratimą, mūsų taktiką ir žaidimo stilių.
Stengiamės tuos dalykus pernešti į treniruočių procesą ir pagerinti žaidėjų individualų meistriškumą.
Talentų ugdymo, vystymo programa yra labai svarbi ir visos Lietuvos mastu, eilę metų bandėme pas save tai daryti ir dabar, kai jauni šiauliečiai žaidžia mūsų komandoje, tai duoda tam tikrą rezultatą, žaidėjai gali atstovauti tiek vyrų, tiek savo amžiaus rinktinėms“, – kalbėjo D. Kančelskis.
Jam antrino akademijos kineziterapeutas Jonas Andriulis, atsakingas už auklėtinių fizinį parengimą.
„Mūsų akademija, pradedant nuo pačių mažiausių iki pirmos komandos, turime vieną filosofiją, jaunesni žaidėjai aikštėje mato vyresnių žaidėjų darbą, tad mūsų sėkmės paslaptis ir yra tas pavyzdys vienas kitam ir tikslingas darbas link pirmos komandos.
Akademijoje turime motyvuoto sportininko programą, nevadiname auklėtinių talentais, jie yra motyvuoti sportininkai. Tai yra tokie, kurie duoda didžiausias pastangas, imasi lyderio vaidmens, be paraginimo galima juos sutikti salėje darant tempimo, mobilumo pratimus. Trumpiau – tai yra sportininkai, kurių tiesiog nereikia raginti“, – apie komandos ruošimą ir principus pasakojo J. Andriulis.
Natūralu, jog geriausiai besitreniruojantys jaunieji futbolininkai gauna galimybę dirbti ir su pagrindine komanda.
„Rotacija yra tam, kad žaidėjai turėtų galimybę pasitreniruoti su pagrindinės komandos žaidėjais, pamatyti, kokie principai diegiami treniruotėje, žaidimo modelį, tai naudinga ir individualaus žaidimo augimui.
Čia jiems sudarytos sąlygos save išbandyti, tie, kurie pasirodo geriausiai, turi šansą ir toliau pasilikti su A komanda ir tobulinti savo meistriškumą“, – mintimis dalinosi D. Kančelskis.
Tuo tarpu J. Andriulis tikina, jog akademija naudojasi naujausiomis technologijomis, kurios leidžia sekti futbolininkų fizinę būklę ir tai padeda pamatyti spragas, kurias dar reikia užpildyti.
„Turime visas priemones tų motyvuotų sportininkų stebėjimui, matome jų darbinį krūvį treniruočių metu, turime įvairius kitus stebėjimo daviklius, kuriais galime stebėti ir lyginti pirmos bei antros komandos sportininkų skaičius ir kiek jiems galbūt trūksta.
Sportininkai yra testuojami, sudaromos atskiros treniruočių programos tam, kad jie būtų pilnai pasiruošę, kai ateis laikas žengti į pirmą komandą“, – pasakojo J. Andriulis.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą