FA taurę po baudinių serijos iškovojo "Arsenal" © Eurofootball.lt
Londono "%c00041" po baudinių serijos nugalėjo savo amžinuosius priešininkus "%c00040" rezultatu 5:4 ir dešimtąjį kartą savo istorijoje iškovojo Anglijos Futbolo Asociacijos taurę. Tai buvo pirmasis finalas nuo 1912 metų, per kurio pagrindinį bei pridėtą laiką nė vienai komandai nepavyko įmušti įvarčio.

Arseno Wengero auklėtiniai per 90 pagrindinio laiko minučių bei per 30 pridėtųjų praktiškai nesukūrė progų įvarčiui, o Mančesterio komanda nuolat kontroliavo kamuolį bei kūrė progas.

Devyni iš dešimties baudinių buvo realizuoti. Vienintelio neįmušto baudinio autoriumi tapo Paulas Scholesas (%p02498), kurio smūgį atrėmė puikiai visas rungtynes žaidęs Londono klubo vartininkas Jensas Lehmannas (%p01551). "Arsenal" kapitonas Patrickas Vieira (%p01553) įmušė paskutinįjį baudinį, nors Roy'us Carrollas (%p01871) ir atspėjo, į kurią pusę skries kamuolys.

Pagrindinio rungtynių laiko metu Mančesterio komanda sukūrė progų tiek, kiek užtektų kelioms rungtynėms, tačiau nesugebėjo jų realizuoti.

Londono klubas, kuriems šį kartą negalėjo padėti rezultatyviausias lygos žaidėjas %p01549, žaidė neįprastai atsargia 4-5-1 taktika su vieninteliu Dennisu Bergkampu (%p01426) puolime.

Pirmąją progą "Man Utd" sukūrė jau šeštąją rungtynių minutę, kai kairiuoju kraštu prasiveržęs %p01877 tiksliai užkėlė kamuolį Paului Scholesui, tačiau šio smūgis galva skriejo virš vartų.

"Arsenal" stengėsi kamuolį ilgiau laikyti aikštelės viduryje, tačiau "United" atrodė vis pavojingiau ir dar iki pertraukos galėjo pirmauti bent 3-0.

Rio Ferdinandas (%p01867) buvo pasiekęs įvartį, kuomet pakartojo W.Rooney smūgį iš už baudos aikštelės ribų, tačiau teisėjas jo neįskaitė, nes "raudonųjų velnių" žaidėjas buvo nuošalėje.

Antrojoje rungtynių pusėje Londono komandą nuo įvarčių du kartus išgelbėjo vartų konstrukcija - iš pradžių po %p02129 smūgio kamuolys nuo vartininko rankų atsimušė į virpstą, o vėliau Ruudo van Nistelrooy (%p01874) smūgį galva į skersinį nukreipė ant vartų linijos stovėjęs Fredrickas Ljunbergas (%p01619).

Pratęsimo metu nesėkmingieji Alekso Fergusono auklėtiniai ne be pagrindo reikalavo 11 metrų baudinio, kai kamuolys du kartus atsitrenkė į "Arsenal" gynėjų rankas. Tačiau rungtynių teisėjas šių dviejų momentų nepastebėjo.

Jose Antonio Reyesas tapo antruoju per visą FA taurės finalų istoriją žaidėju, kuris buvo pašalintas iš aikštės. Ispanas užsidirbo antrąją geltonąją kortelę prieš pat rungtynių pabaigą.

Dar prieš vienuolikos metrų baudinių seriją geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas "Manchester United" puolėjas Wayne'as Rooney.

Rungtynes Kardifo "Millenium" stadione stebėjo daugiau nei 70 tūkstančių žiūrovų.