Favoritų pergalės Italijos čempionate © Eurofootball.lt
Artėjant šventėms Italijos čempionate 17-ojo turo rungtynės buvo žaidžiamos trečiadienį. Dešimtyje susitikimų staigmenų neužfiksuota ir geriau sekėsi šeimininkams, iš kurių septyni iškovojo pergales, du sužaidė lygiosiomis, o nesėkmę namuose patyrė tik "Livorno" ekipa, turėjusi pripažinti triuškinamą "Milan" pranašumą.

Po lygiųjų praėjusiame ture į pergalių taką grįžo pirmenybių lyderis Turino "Juventus", namuose rezultatu 2-0 palaužė "Siena" ekipą ir su 12-os taškų persvara prieš artimiausius persekiotojus laimėjo žiemos čempionų titulą. Vieną įvartį nugalėtojams pelnė galva pasižymėjęs gynėjas Fabio Cannavaro, o antrą pridėjo Davidas Trezeguet, kuris pasižymėjo jau 9-ame mače iš eilės.

Laimėjimų seriją pratęsė Milano "Inter" klubas, savo aikštėje sutriuškinęs "Empoli" ekipą. Šeimininkus į priekį po vartininko klaidos išvedė Adriano, tačiau vėliau susidūręs galvomis su vienu iš varžovų brazilas sunkiai atgavo samonę ir vietoj jo į aikštę išbėgo Julio Cruzas, kuris kėlinio pabaigoje stipriu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų rezultatą padvigubino. Nors antrama kėlinyje atsilikimą puikiu smūgiu buvo sušvelninęs Igli Vannucchi, netrukus persvarą atstatė Luišas Figo, o mačo pabaigoje dar vieną įvartį pridėjo Obafemi Martinsas.

Tašku nuo "Inter" atsilieka "Milan" komanda, intriguojančiose rungtynėse Livorne privertęs penktą poziciją turnyrinėje lentelėje užimantį vietos klubą patirti pirmą nesėkmę savo aikštėje. Du įvarčius svečių gretose įmušė Alberto Gilardino, vieną kartą pasižymėjo komandos draugui iš pradžių asistavęs Andrejus Ševčenko.

Nuo pirmaujančiojo trejeto stengiasi neatsilikti ir "Fiorentina", šį kartą gražaus Martino Jorgenseno įvarčio dėka sugebėjusi palaužti "Palermo" ekipos pasipriešinimą. Siciliečiai dominavo rungtynėse, tačiau įmušti jiems nepavyko, o 40-ą minutę tai padarė svečių saugas M.Jorgensenas, įspūdingu smūgiu pasiuntęs kamuolį į viršutinį tolimąjį vartų kampą.

Prastą seriją nutraukė "Roma" klubas, kuris nepaisant sėkmingo "Chievo" žaidimo sutriuškino varžovus rezultatu 4-0. Du kartus pasižymėjo sostinės ekipos kapitonas Francesco Totti, o po vieną įvartį įmušė buvęs "Chievo" žaidėjas Simone Perrotta ir brazilas Rodrigo Taddei. Vienodai taškų su savo miesto kaimynais turi Romos "Lazio", išvykoje sužaidęs nulinėmis lygiosiomis su "Lecce" komanda.

Itin svarbius laimėjimus iškovojo "Parma" ir "Ascoli" klubai, autsaiderių dvikovose namuose minimalia persvara nugalėję atitinkamai "Cagliari" ir "Treviso" ekipas bei bent šiek tiek atitolę nuo turnyrinės lentelės dugno. Tuo tarpu vadinamasis Stretto derbis tarp "Messina" ir "Reggina" komandų baigėsi lygiosiomis 1-1.

17 turo statistika

"%c00143" 1 - 0 "%c00200"
40` [1 - 0] Martin Jorgensen

"%c00063" 2 - 0 "%c00070"
71` [1 - 0] Cristian Zapata Valencia
80` [2 - 0] Marcello Castellini (į savo vartus)

"%c00037" 4 - 1 "%c00085"
3` [1 - 0] Adriano
45` [2 - 0] Julio Ricardo Cruz
64` [2 - 1] Ighli Vannucchi
66` [3 - 1] Luis Figo
85` [4 - 1] Obafemi Martins

"%c00038" 2 - 0 "%c00080"
13` [1 - 0] Fabio Cannavaro
53` [2 - 0] David Trezeguet

"%c00028" 4 - 0 "%c00068"
32` [1 - 0] Francesco Totti (11m.)
39` [2 - 0] Francesco Totti
65` [3 - 0] Simone Perrotta
85` [4 - 0] Rodrigo Taddei

53` Lorenzo D`Anna ("Chievo") pašalintas iš aikštės

"%c00029" 1 - 0 "%c00216"
23` [1 - 0] Bernardo Corradi

"%c00213" 0 - 3 "%c00062"
23` [0 - 1] Alberto Gilardino
60` [0 - 2] Alberto Gilardino
71` [0 - 3] Andriy Shevchenko

"%c00262" 1 - 0 "%c00263"
10` [1 - 0] Fabio Quagliarella

66` Cristiano Del Grosso ("Ascoli"), Andrea Dossena ("Treviso") pašalinti iš aikštės

"%c00214" 1 - 1 "%c00081"
25` [1 - 0] Arturo Di Napoli
86` [1 - 1] Francesco Cozza

82` Giacomo Tedesco ("Reggina") pašalintas iš aikštės

"%c00061" 0 - 0 "%c00019"

74` Mirko Vucinic ("Lecce") pašalintas iš aikštės