Šaltiniai Tarptautinėje futbolo federacijoje (FIFA) tikina, kad jos vadovybė itin skausmingai reaguoja į daugelio šalių skelbiama informaciją, jog reikėtų boikotuoti 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje, rašoma lrytas.lt.
„FIFA yra panikoje dėl kvietimų boikotuoti planetos futbolo čempionatą Rusijoje. Nors ši organizacija viešai išlieka rami ir neteikia jokių komentarų dėl siūlymų ignoruoti čempionatą Rusijoje, bet po dvigubo agento Sergejaus Skripaliaus nunuodijimo Londone rusiškomis kovinėmis dujomis, FIFA valdininkai neoficialiai svarsto, kad situacija aplink turnyrą pasiekė kritinį tašką“, – rašo ispanų dienraštis AS.
Jau ne vienos šalies futbolo atstovas viešai dėstė mintį, jog po eilinės Rusijos saugumo „mirties akcijos“, reikia pagaliau imtis ryžtingesnių priemonių: kaip atsakas į beatodairišką Rusijos elgesį būtina boikotuoti 2018-siais šioje šalyje vyksiančias planetos pirmenybes.
„Yra žinoma, kad FIFA prezidentui Gianni Infantino tikrai ne tas pats, kas darosi aplink Rusiją po kaltinimų nužudžius žmogų, nors jis tai ir bando slėpti. Ir nėra jokių ženklų, kad spaudimas imtis boikoto mažės, o situacija švelnės. Ir kuo toliau, tuo bus blogiau ir klausimas dėl 2018 pasaulio čempionato vykdymo ir dalyvavimo jame jau bus iškeltas kovo mėnesio pabaigoje“, – konstatuoja ispanų žiniasklaidos priemonė.
Kalbama, kad be Anglijos svarstymų apie galimą pasaulio futbolo čempionato boikotą, savo pritariantį žodį tars Lenkija, Japonija ir Australija. Tiesa, prieš futbolo čempionato boikotą pasisakė Vokietijos futbolo sąjunga. Jos rinktinė turėtų ginti čempionės titulą Rusijoje.
„Mes prieš boikotą – geriau turėti dialogą nei konfrontaciją. Olimpiada Pietų Korėjoje parodė, kad sportas gali vienyti ir mažinti priešpriešą“, – kalbėjo vokiečių futbolo sąjungos vadovas Reinhardas Grindelis.
Kitą vertus, buvęs pasaulinės organizacijos „Gydytojai be sienų“ vadovas Rony Braumannas palaikė boikoto idėją, tikindamas, jog ši iniciatyva turės „gelbėtojišką misiją“, nes privers Rusiją pasitraukti iš Sirijos, kur jos kariškiai sukėlė humanitarinę katastrofą.
„Jei įmanoma kokia nors visuomenės pozicija, tai reikia kalbėti apie pasaulio čempionato boikotą. Mes žinome, kad sporto boikotas turi labai stiprų poveikį. Asmeniškai aš neturiu tiek lėšų, kad pradėčiau tokią kampaniją, bet palaikau tuos, kas pradeda apie tai kalbėti. Šis boikotas turėtų gelbėtojišką misiją, nes spaudimas tikrai priverstų Rusiją mąstyti blaiviau“, – prancūzų spaudai kalbėjo buvęs „Gydytojai be sienų“ vadovas.
lrytas.lt
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą