Finišavo Bundesligos pirmenybės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Bundesligos pirmenybėse buvo sužaisti visi devyni paskutiniojo turo susitikimai, kurie ir užbaigė 2005-2006 metų Bundesligos futbolo pirmenybes. Kaip jau anksčiau paaiškėjo, 20-ąjį čempionų titulą per klubo istoriją iškovojo Miuncheno "Bayern" ekipa bei pakartojo praėjusių metų dublį, kartu laimėdami ir Vokietijos futbolo taurę.

Nieko nebelemiančias paskutines sezono varžybas prieš "Borussia" ekipą, "Bayern" sužaidė lygiosiomis 3-3. Šis mačas "Bayern" ekipos gretose turbūt buvo paskutinis ekipos lyderiui M.Ballackui, kuris vasarą greičiausiai paliks klubą. Nepaisant to, jog paskutiniame savo mače vokietis pelnė įvartį, dalis stadione susirinkusių žiūrovų nušvilpė ilgametį savo herojų. Kartu tai buvo paskutiniosios varžybos ir vokiečiui J.Jeremiesui bei prancūzui B.Lizarazu.

Daug svarbesnis mačas vyko Hamburge, kur kovoje dėl antrosios vietos susitiko "Hamburger" bei "Werder" klubai. Mačą šeimininkai pralaimėjo rezultatu 1-2 ir taip šiek tiek sugadino savo sezono pasirodymą – visą sezoną "Bayern" ekipai grėsmę kėlęs "Hamburger" klubas netik nesugebėjo iškovoti titulo, bet galutinėje rikiuotėje liko tik trečias, užleisdamas antrąją vietą "Werder" ekipai. Vienintelė paguoda uostamiesčio futbolininkams yra ta, jog jie turės šansą žaisti UEFA Čempionų lygoje, tačiau visų pirma ekipai teks įveikti kvalifikacinį etapą.

Teisę kitamet rungtyniauti UEFA taurės turnyre iškovojo "Schalke", "Bayer" bei "Eintracht" ekipos. Nors pastarajam klubui Bundesligos sezonas tikrai nebuvo sėkmingas, galimybę dalyvauti UEFA taurės varžybose "Eintracht" gavo už tai, jog Vokietijos taurės turnyre sugebėjo pasiekti finalą.

Dar viena itin svarbi kova vyko Wolfsburge, kur dėl išlikimo Bundesligoje susigrūmė vietos "Wolfsburg" bei "Kaiserslautern" ekipos. Po permainingos kovos mačas baigėsi "Wolfsburg" ekipai palankiu rezultatu – lygiosiomis 2-2.

Mačą sėkmingiau pradėjo "Kaiserslautern" ekipa, kuriai pergalė buvo būtina. Sužaidus apie dvidešimt minučių rezultatyviausias svečių žaidėjas H.Altintopas išvedė savo komandą į priekį, o teigiamą rezultatą "Kaiserslautern" sugebėjo išlaikyti iki kėlinio pabaigos. Po pertraukos "Wolfsburg" sužaidė labai sėkmingą atkarpą, per kurią pelnė du įvarčius ir žengė labai didelį žingsnį link išlikimo. Per likusį mačo laiką svečiai dar sugebėjo išlyginti santykį, tačiau būtinos pergalės pasiekti nepajėgė.

Lygiosios reiškia, jog kitamet "Kaiserslautern" ekipos aukščiausioje Vokietijos futbolo lygoje nebematysime. Šiek tiek anksčiau paaiškėjo, kad į žemesnį divizioną taip pat iškrito "Koln" bei "Duisburg" klubai. Jau aiškūs du klubai, kurie užims laisvas vietas – tai "Bochum" bei "Alemannia".

Statistika

"%c00088" 2 – 2 "%c00008"
47 387 žiūrovų,
14` [1 – 0] Per Mertesacker
16` [1 – 1] Simon Rolfes
39` [1 – 2] Dimitar Berbatov
52` [2 – 2] Chavdar Yankov

"%c00256" 4 – 2 "%c00210"
49 000 žiūrvoų,
44` [1 – 0] Lukas Podolski
46` [1 – 1] David Kobylik
56` [2 – 1] Matthias Scherz
70` [2 – 2] Radomir Dalovic
85` [3 – 2] Lukas Podolski
86` [4 – 2] Lukas Podolski

"%c00257" 0 – 2 "%c00103"
49 500 žiūrovų,
56` [0 – 1] Oliver Neuville
90` [0 – 2] Nando Rafael

"%c00258" 0 – 0 "%c00209"
27 113 žiūrovų,

"%c00001" 3 – 3 "%c00100"
69 000 žiūrovų,
2` [0 – 1] Jan Koller
6` [1 – 1] Roy Makaay
48` [2 – 1] Bastian Schweinsteiger
50` [3 – 1] Michael Ballack
64` [3 – 2] Philipp Degen
76` [3 – 3] Jan Koller

"%c00015" 3 – 2 "%c00027"
61 524 žiūrovų,
33` [0 – 1] Thomas Hitzlsperger
53` [1 – 1] Ebbe San
71` [1 – 2] Cacau
80` [2 – 2] Marcelo Jose Bordon
83` [3 – 2] Tomasz Waldoch

"%c00208" 2 – 1 "%c00105"
45 817 žiūrovų,
30` [1 – 0] Robert Vittek
41` [1 – 1] Pal Dardai
86` [2 – 1] Ivan Saenko

38` Josip Simunic ("Hertha") ir 63` Jan Polak ("Nurnberg") pašalinti iš aikštės

"%c00024" 1 – 2 "%c00016"
57 000 žiūrovų,
27` [0 – 1] Ivan Klasnic
59` [1 – 1] Sergej Barbarez
72` [1 – 2] Miroslav Klose

"%c00011" 2 – 2 "%c00014"
30 000 žiūrovų,
20` [0 – 1] Halil Altintop
66` [1 – 1] Cedrick Makiadi
69` [2 – 1] Diego Klimowicz
86` [2 – 2] Marcel Ziemer