2016 metų gruodžio 7-oji įrašyta į Lietuvos futbolo istoriją didžiosiomis raidėmis. Vienas geriausių šalies arbitrų Gediminas Mažeika tapo pirmuoju lietuviu, kuris teisėjavo UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynėse.
38 metų kaunietis buvo paskirtas teisėjauti E grupės susitikimui tarp Lėverkuzeno „Bayer“ ir „Monaco“ klubų. Arbitrui talkino šoniniai teisėjai Vytautas Šimkus ir Vytenis Kazlauskas, papildomi padėjėjai Sergejus Slyva ir Donatas Rumšas bei rezervinis teisėjas Dovydas Sužiedėlis.
Nors dvikova nieko nelėmė, rungtynėse netrūko kontaktinio futbolo ir G.Mažeika išdalijo keturias geltonas kortelės bei iš viso užfiksavo 29 pražangas. Taip pat buvo užfiksuotos penkios nuošalės, o 81 minutę mūsų teisėjai nusprendė paskirti vienuolikos metrų baudinį į „Monaco“ vartus po to, kai Prancūzijos komandos narys Abdou Diallo prasižengė prieš oponentą baudos aikštelėje. Lietuvių sprendimai didesnių ginčų nesukėlė.
Šiais metais UEFA Europos lygos rungtynėse ne kartą dirbęs G.Mažeika kiek ankščiau buvo teigęs, kad dirbti Čempionų lygos pagrindinio etapo rungtynėse yra didžiausia jo svajonė ir dabar džiaugėsi pavykusiu debiutu.
„Jausmas geras. Iš pradžių buvo sunkoka, tačiau prasidėjus rungtynėms, įsivažiavome ir pamatėme, kad nieko tokio baisaus čia nėra. Galbūt dėl to, kad komandoms šios rungtynės per daug nieko nelėmė ir jos stengėsi viena kitą saugoti, tad tai nebuvo pačios sunkiausios rungtynės teisėjavimui“, – tikino arbitras.
„Didelio jaudulio prieš rungtynes nebuvo. Daugiau jaudulys buvo dėl to, kad šis sezonas buvo tikrai neprastas ir visos rungtynės pasisekė neblogai, tad nesinorėjo to susigadinti paskutinėse šių metų rungtynėse. Dabar laukia kitas laiptelis. Čempionų lygoje durys prasidarė, mes įkišome koją, kad jos neužsidarytų ir nuo mūsų priklausys, ar mes jas pilnai atidarysime“, - kalbėjo G. Mažeika.
G.Mažeika po dvikovos taip pat tikino, kad teisėjavimas Čempionų lygos susitikimui yra kur kas labiau reikalaujantis nei žemesnio rango turnyrai: „Aišku, kad lygis nuo A lygos varžybų skiriasi. Manau, kad žaidimas yra greitesnis, o didžiausias skirtumas yra tai, kad mažame plote žaidėjai sugeba sužaisti labai tiksliai ir greitai pereiti iš gynybos į ataką“.
„Numatyti žaidimą nebuvo sunku, nes žaidėjai sužaidžia ganėtinai logiškai, bet sunkiau buvo sekti žaidimą, kurio intensyvumas ir greitis reikalauja iš tavęs daugiau fizinių jėgų, todėl turi būti greitas. Tokio lygio rungtynėms kartais pritrūksta kassavaitinio teisėjavimo, – dėstė G.Mažeika. - Didelio skirtumo tarp organizacijos Čempionų lygoje ir Europos lygoje nėra, abi yra aukšto lygio varžybos, bet Čempionų lygoje yra daugiau už organizavimą atsakingų žmonių. Taip pat šiokia tokia naujovė buvo ir vartų linijos technologija („Goal Line Technology“), kuri padeda teisėjauti.“
Istorinį pasiekimą sau įsirašę lietuviai socialiniuose tinkluose sulaukė didelio palaikymo iš futbolą sekančių tautiečių, kurių nemaža dalis sekė dvikovą Lėverkuzene. Paklaustas, ką galvoja apie tokį palaikymą, G.Mažeika tikino, jog tai jam buvo staigmena ir nepraleido galimybės padėkoti žmonėms: „Iš tiesų, nustebino toks didžiulis ažiotažas tiek draugų, pažįstamų rate, tiek spaudoje. Tai buvo didelis skirtumas nuo to, kai teisėjavome Europos lygoje ir tokios reakcijos nebuvo, o dabar reakcija yra didžiulė ir sulaukėme daug sveikinimų. Pasinaudodamas proga, norėčiau padėkoti už palaikymą ir visas žinutes.“
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą