2015-ieji artėja į pabaigą, todėl lankomiausias šalies futbolo naujienų portalas „Eurofootball.lt“ siūlo prisiminti didžiausius šių metų futbolo įvykius.
Šiais metais trenerio darbo garsiose komandose neteko daug futbolo specialistų, o labiausiai šurmulio sukėlė Jose Mourinho atleidimas. Buvo tikimasi, kad šiais metais kris ir Louiso van Gaalo galva, tačiau panašu, kad olandui pavyks „Manchester United“ gretose išbūti bent iki kitų metų pradžios.
Jose Mourinho („Chelsea“, 2013-15)
Ar nors vienas futbolo sirgalius galėjo įsivaizduoti, kad po puikaus praėjusio sezono Jose Mourinho vadovaujama Londono „Chelsea“ įkris į didžiulę duobę ir naujajame sezone bus tarp autsaiderių? Turbūt, kad ne. Vis dėlto tai įvyko ir portugalas, kuris ne kartą yra minėjęs, jog „mėlynųjų“ ekipoje liktų iki pat karjeros pabaigos, buvo atleistas gruodžio 17-ąją dieną.
Brendanas Rodgersas („Liverpool“, 2012-15)
2012-ųjų vasarą už „Liverpool“ vairo su didžiuliais lūkesčiais stojęs Brendanas Rodgersas dar 2014-ųjų gegužę pasirašė naują ketverių metų kontraktą su klubu. Deja, bet dėl itin prastų rezultatų „raudonųjų“ vadovai turėjo priimti sirgalių lauktą verdiktą – šio sezono pradžioje, spalio 4-ąją dieną, B. Rodgersas buvo atleistas iš vyriausiojo trenerio pareigų.
Carlo Ancelotti (Madrido „Real“, 2013-15)
56-erių metų futbolo specialistas už Madrido „Real“ vairo stojo 2013 metų vasarą. Pirmasis sezonas italui susiklostė pasakiškai – iškovota ilgai laukta „La Decima“ ir Karaliaus taurės trofėjus. Vis dėlto 2014-15 metų sezonas nesusiklostė sėkmingai ir „baltieji“ liko be svarbiausių trofėjų, todėl buvo nuspręsta šių metų gegužę atsisakyti italo paslaugų, kuris išėjo į užtarnautą poilsį, nors ir visai neseniai sudarė sutartį su „Bayern“.
Roberto Di Matteo („Schalke“, 2014-15)
Londono „Chelsea“ į sėkmę 2012 metais atvedęs Roberto Di Matteo 2014 spalį stojo prie Gelzenkircheno „Schalke“ vairo, kai buvo atleistas Jensas Kelleris. Specialistas iš Italijos neblizgėjo Vokietijos ekipoje, tačiau UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje sugebėjo rezultatu 4-3 patiesti Madrido „Real“, nors iki tolimesnio etapo pritrūko įvarčio. Galiausiai pasibaigus sezonui R. Di Matteo atsistatydino.
Timas Sherwoodas („Aston Villa“, 2015)
Anglijoje liūdnai pagarsėjęs Timas Sherwoodas 2015-ųjų metų vasarį sulaukė kvietimo treniruoti „Aston Villa“ klubą. Jau sykį atleidimo skonį pajutęs T. Sherwoodas „Aston Villa“ ekipoje sulaukė tokio pačio scenarijaus – dėl itin prastų rezultatų šio sezono spalio 25-ąją dieną anglas neteko darbo.
Nuno („Valencia“, 2014-15)
Strategas iš Portugalijos „Valencia“ vairą perėmė 2014 metų vasarą. Pirmasis sezonas „šikšnosparnių“ vienuolikėje susiklostė sėkmingai – iškovotas kelialapis į UEFA Čempionų lygą. Vis dėlto prastas šio sezono startas privertė klubo savininkų imtis ryžtingų sprendimų – Nuno lapkričio 29-ąją dieną atleistas iš „Valencia“ kubo trenerio pareigų.
Davidas Moyesas („Real Sociedad“, 2014-15)
Savo reputaciją „Manchester United“ klube susigadinęs Davidas Moyesas 2014 metų lapkritį nusprendė karjerą gaivinti San Sebastiano „Real Sociedad“ klube. Baskų klubo vadovai jautė pasitikėjimą strategu ir tikėjo, kad jis gali sugrąžinti ekipą į didįjį ketvertą. Deja, bet beveik lygiai po metų – 2015-ųjų lapkričio 9 dieną – D. Moyesas buvo atleistas.
Miguelis Herrera (Meksikos rinktinė, 2013-15)
Savo emocionalumu pasižymintis Miguelis Herrera 2013 metų spalį stojo už vyriausiojo Meksikos rinktinės trenerio vairo. Buvusiam ir šios rinktinės futbolininkui treniruoti sekėsi puikiai – praėjusią vasarą Meksikos vienuolikė triumfavo Šiaurės ir Centrinės Amerikos futbolo čempionate. Vis dėlto liepos 26-ąją dieną M. Herrera įsivėlė ir skandalą, kai trenkė jį kritikavusiam žurnalistui. Meksikos futbolo federacijai neliko nieko kito kaip tik atleisti strategą.
Marcelo Bielsa („Marseille“, 2014-15)
Išskirtiniu futbolo supratimu žinomas Marcelo Bielsa „Marseille“ treniruoti pradėjo 2014 metų gegužę. Argentinietis sutiko dėl laikino kontrakto iki sezono pabaigos, tačiau po sezono jis pasirašė naują dviejų metų kontraktą. Šis sezonas M. Bielsos vadovaujamam „Marseille“ klubui prasidėjo patirtu pralaimėjimu pirmose rungtynėse. Vis dėlto pagrindinė pasitraukimo priežastis buvo nesantaika su vadovybe.
Fabio Capello (Rusijos rinktinė, 2012-2015)
Buvęs Madrido „Real“ treneris Fabio Capello Rusijos rinktinės vairą perėmė po to, kai iš šių pareigų 2012 metais buvo atleistas Dickas Adovacaatas. Patyrusiam strategui buvo iškelti aukščiausiai tiksliai, tačiau ne be reikalo – jis tapo geriausiai apmokamu treneriu. Rusija dalyvavo 2014 metų pasaulio čempionate, tačiau Rusijos futbolo federacijos netenkino stratego atliekamas darbas 2016 metų Europos čempionato atrankoje ir vasarą buvo atsisakyta jo paslaugų.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą