"Hearts" ir "Celtic" pergalės Škotijos čempionate © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo sužaistos penkios Škotijos "Premier" lygos rungtynės. Pergales iškovojo ir bent iki sekmadienio pirmąja turnyrinės lentelės vieta dalinasi Glazgo "Celtic" ir Edinburgo "Hearts".

"Lietuviškasis" Edinburgo klubas namuose iškovojo įtikinamą pergalę 4-1 prieš "Inverness CT". Valdo Ivanausko auklėtiniai, žaidę be kelių komandos lyderių, į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje, kai pasižymėjo komandos naujokas čilietis Mauricio Pinilla. Nors po dešimties minučių rezultatą buvo išlyginęs Grahamas Bayne, "Hearts" gretose be atsako pasižymėjo jaunasis Jamie Mole`as, Andry Driveris ir portugalas Bruno Aguiaras, ir Edinburgo klubas šventė pergalę.

Škotijos sostinės klubo gretose šiose rungtynėse debiutavo visas rungtynes žaidęs komandos naujokas lietuvis Marius Žaliūkas. Taip pat visas rungtynes žaidė kitas lietuvis Saulius Mikoliūnas, atlikęs rezultatyvų perdavimą trečiajam įvarčiui. Dėl traumų žaisti negalėjo Lietuvos rinktinės žaidėjai Edgaras Jankauskas, Nerijus Barasa ir Deividas Česnauskis.

Fantastiškai Glazgo "Celtic" gretose debiutavo Olandijos rinktinės puolėjas Janas Vennegooras of Hesselinkas, įmušęs pergalingą įvartį įnirtingose rungtynėse su Edinburgo "Hibernian". Škotijos sostinės klubas Glazge pelnytai pirmavo po Scotto Browno įvarčio, tačiau "Celtic" išlygino rezultatą, kai po naujoko Lee Nayloro perdavimo iš krašto pasižymėjo Lenkijos rinktinės puolėjas Maciejus Zurawskis.

Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje pasirodęs J.V.of Hesselinkas įpusėjus kėliniui įmušė pergalingą įvartį, kai pirmas suskubo prie nuo virpsto atšokusio kamuolio.

Puikią pergalę svečiuose prieš "St Mirren" iškovojo "Dundee United", kurių gretose du įvarčius įmušė kapitonas Barry Robsonas, bet rungtynių pabaigoje gavo raudoną kortelę.

Minimalias pergales šeštadienį iškovojo "Motherwell" ir "Aberdeen", įveikę atitinkamai "Falkirk" ir "Dunfermline".

Paskutinės turo rungtynės vyks sekmadienį - Glazgo "Rangers" bandys susigrąžinti lyderių poziciją dvikovoje su "Kilmarnock".

Statistika

Edinburgo "Hearts" 4 - 1 "Inverness CT"
20` [1 - 0] Mauricio Pinilla
31` [1 - 1] Graham Bayne
42` [2 - 1] Jamie Mole
80` [3 - 1] Andy Driver
90` [4 - 1] Bruno Aguiar

Glazgo "Celtic" 2 - 1 Edinburgo "Hibernian"
8` [0 - 1] Scott Brown
62` [1 - 1] Maciej Zurawski
66` [2 - 1] Jan Vennegoor of Hesselink

"St Mirren" 1 - 3 "Dundee Utd"
12` [0 - 1] Barry Robson
34` [0 - 2] Stuart Duff
48` [1 - 2] Garry Brady
53` [1 - 3] Barry Robson

84` iš aikštės pašalintas Barry Robson ("Dundee Utd")

"Falkirk" 0 - 1 "Motherwell"
58` [0 - 1] Scott McDonald

72` iš aikštės pašalintas Steven Thomson ("Falkirk")

"Aberdeen" 1 - 0 "Dunfermline"
68` [1 - 0] Scott Severin