"Hearts" išplėšė pergalę išvykoje © Eurofootball.lt
Vienintelėse Škotijos čempionato 28-ojo turo rungtynėse sekmadienį Edinburgo "Hearts" klubas po permainingos ir sunkios kovos svečiuose mačo pabaigoje palaužė pirmenybių autsaiderį "Livingston" ir išlaikė aštuonių taškų persvarą prieš trečioje vietoje esantį Glazgo "Rangers". Prie savo komandos pergalės prisidėjo ir Lietuvos rinktinės puolėjas Edgaras Jankauskas, kuris pelnė ketvirtą savo įvartį per tris susitikimus.

"%c00229" 2 - 3 "%c00219"
17` [0 - 1] Bruno Aguiar
59` [1 - 1] Richard Brittain
72` [1 - 2] Edgaras Jankauskas
77` [2 - 2] David Mackay
87` [2 - 3] Roman Bednar

"Hearts" ekipai negalėjo padėti komandos kapitonas Stevenas Pressley ir diskvalifikuoti saugai Julienas Brellier bei Paulas Hartley. Juos pakeitė jaunasis Christophe`as Berra ir naujieji ekipos pirkiniai Martinas Petrašas ir Bruno Aguiaras, tuo tarpu startinėje sudėtyje vėl buvo Deividas Česnauskis ir Edgaras Jankauskas. Traumuotas Nerijus Barasa ir Saulius Mikoliūnas mačui registruoti nebuvo.

Nepaisant savo prastos padėties turnyrinėje lentelėje naujo trenerio Johno Robertsono vadovaujami "Livingston" futbolininkai pradėjo mačą agresyviai ir kelis kartus grasino varžovų vartams, tačiau į priekį išsiveržė svečiai - po sumaišties baudos aikštelėje B.Aguiaro muštas kamuolys keista trajektorija įskriejo į vartus per vartininką Roddy McKenzie.

Aikštės viduryje įsivyravus kietai kovai abiems komandoms sunkiai sekėsi priartėti prie varžovų vartų, ir kai tai pavyko "Livingston" ekipai, Allano Walkerio smūgį atmušė vartininkas Craigas Gordonas. Darbo kitoje aikštės pusėje turėjo ir R.McKenzie, kuriam teko atmušti tolimą M.Petrašo bandymą. Įnirtingas pirmasis kėlinys baigėsi svečiams pirmaujant rezultatu 1-0.

Antrąjį kėlinį vėl aktyviau pradėjo šeimininkai, ir 59 minutę jiems pavyko išlyginti rezultatą - Richardo Brittaino baudos smūgis praskriejo pro visus žaidėjus ir atsidūrė "Hearts" ginamų vartų tinkle. Edinburgo ekipa kiek sutriko ir netrukus C.Gordonui jau teko gelbėti savo komandą nuo dar vieno A.Walkerio smūgio iš arti.

72 minutę po gražios komandinės kombinacijos į priekį vėl išsiveržė "Hearts": Robbie Neilsonas išvedė į laisvą poziciją D.Česnauskį ir po šio puikaus perdavimo iš krašto E.Jankauskas galva nukreipė kamuolį į vartus. Po poros minučių gavęs E.Jankausko perdavimą šimtaprocentinės galimybės neišnaudojo Rudi Škacelis, kurio bandymas suklaidinti vartininką buvo nesėkmingas.

Tai buvo paskutinis lietuvio atliktas veiksmas aikštėje - jį pakeitė čekas Romanas Bednaras, o 77 minutę "Livingston" ekipai dar kartą pavyko išlyginti rezultatą, kai įvartį idealiu smūgiu nestabdant kamuolio į tolimąjį vartų kampą iš baudos aikštelės krašto įmušė Davidas Mackay.

"Hearts" treneris Grahamas Rixas į aikštę vietoje pavargusio R.Škacelio metė Chrisą Hackettą, tuo tarpu traumą gavusį D.Česnauskį pakeitė Mirsadas Bešlija. Vos išbėgęs žaisti C.Hackettas uždirbo baudos smūgį ir po jo labai arti įvarčio buvo M.Petrašas, tačiau jo iš kelių metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Visgi "Hearts" spaudimas galų gale atsipirko, ir pasinaudojęs neužtikrinta gynybą pergalę tiksliu smūgiu nuginklavęs varžovų vartininką savo komandai išplėšė R.Bednaras. Besibaigiant rungtynėms po jo perdavimo dar vos nepasižymėjo C.Hackettas, bet tai dideles reikšmės nebeturėjo, nes Edinburgo klubas vis tiek iškovojo tris taškus.