"Hearts" laimėjo ir prieš "Rangers" © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje šeštadienį buvo sužaistos visos šešerios aštuntojo turo rungtynės. Toliau nesustabdomai rungtyniauja čempionato lyderis Edinburgo "Hearts", namuose nervingame mače įveikęs nugalėtojų titulą ginantį Glazgo "Rangers" ir padidinęs prieš jį persvarą iki 11-os taškų.

Kaip ir įprasta šį sezoną, komandos startinėje sudėtyje į aikštę išbėgo lietuvis E.Jankauskas, D.Česnauskis liko tarp atsarginių, o ne pačioje geriausioje formoje esantis S.Mikoliūnas "lietuviško" klubo rungtynėms vėl nebuvo registruotas.

Pirmą progą įmušti turėjo svečiai, bet O.Bernardas po D.Pršo perdavimo prie tolimojo virpsto nesugebėjo sėkmingai pataikyti į kamuolį galva. "Hearts" netrukus atsakė savo išpuoliu, ir gavęs R.Škacelio perdavimą pavojingai galva smūgiavo E.Jankauskas, bet jo muštą kamuolį atmušė vartininkas R.Waterreusas, o bandant smūgį pakartoti gynėjas sugebėjo pasiųsti kamuolį už galinės linijos.

Toliau sekė kampinis, po kurio šeimininkai ir išsiveržė į priekį - P.Hartley pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, ir ten R.Bednaras aplenkęs jį dengusį M.Andrewsą galva smūgiavo tiksliai į vartų kampą. Vėliau tas pats R.Bednaras neišnaudojo dar vienos galimybės ir patyręs traumą buvo pakeistas, o D.Pršo smūgį atrėmė "Hearts" vartininkas C.Gordonas.

Antrajame kėlinyje nei viena komanda praktiškai nesukūrė itin pavojingų progų pasižymėti, ir tik rungtynėms baigiantis "Rangers" surengė Edinburgo ekipos vartų šturmą. Jau per pridėtą laiką F.Jefferso smūgiuotas kamuolys pataikė gynėjui R.Neilsonui į ranką, bet teisėjas, tarsi prisiminęs labai abejotiną baudinį skirtą paskutinę minutę į "Hearts" vartus praėjusiais metais, nesiryžo nubausti šeimininkų.

"Hearts" atsilaikė ir iškovojęs aštuntą pergalę iš eilės lygoje pakartojo 1914-15 metų sezone klubo pasiektą rekordą. Tiesa, tuo pačiu nepavyko pasiekti kito rekordo - iki šiol per kiekvienas septynerias rungtynes mušęs įvarčius R.Škacelis šį kartą nepasižymėjo ir jo serija nutrūko.

Po šio svarbaus laimėjimo "Hearts" turnyrinėje lentelėje prieš "Rangers" turi jau 11-os taškų pranašumą, tačiau tik 5-iais pirmauja prieš kitą Glazgo komandą "Celtic", atsigavusią po praleisto įvarčio prieš "Inverness" ir nugalėjusią rezultatu 2-1.

Į trečią vietą pakilo Edinburgo "Hibernian", išvykoje nesunkiai įveikęs "Motherwell" ir aplenkęs "Kilmarnock", savo aikštėje nesugebėjusį laimėti prieš "Falkirk" bei sužaidusį lygiosiomis. Kitose rungtynės autsaideris "Livingston" atsilaikė prie "Aberdeen" ir mačą baigė be įvarčių, o "Dunfermline" laimėjo prieš "Dundee Utd" ir šventė pirmą sezono pergalę.

8 turo rezultatai

"Hearts" 1 - 0 "Rangers"
14` [1 - 0] Roman Bednar

"Celtic" 2 - 1 "Inverness CT"
51` [0 - 1] Dennis Wyness
57` [1 - 1] Craig Beattie
67` [2 - 1] Craig Beattie

"Motherwell" 1 - 3 "Hibernian"
20` [0 - 1] Guillaume Beuzelin
68` [0 - 2] Michael Stewart
80` [0 - 3] Derek Riordan
83` [1 - 3] Richie Foran (11m.)

"Aberdeen" 0 - 0 "Livingston"

"Dunfermline" 2 - 1 "Dundee Utd"
41` [0 - 1] David McCracken
60` [1 - 1] Andy Tod
75` [2 - 1] Greg Ross

"Kilmarnock" 1 - 1 "Falkirk"
10` [0 - 1] Alan Gow
23` [1 - 1] Kris Boyd