Į ketvirtfinalį žengė "Lyon", "Milan", "Benfica" ir "Arsenal" © Eurofootball.lt
Trečiadienį sužaidus ketverias atsakomąsias UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio dvikovas paaiškėjo, kad turnyras turės naują nugalėtoją - iš kovos sensacingai pasitraukė čempionas "Liverpool". Įspūdingą futbolo vakarą milžinų dvikovas laimėjo "Arsenal", po tikro nervų karo palaužęs "Real", ir "Milan", namuose sutriuškinęs "Bayern" ekipą, tuo tarpu "Lyon" su kaupu atsirevanšavo "PSV" ekipai.

Praėjusį sezoną prestižiškiausią Senojo žemyno titulą laimėjęs dabartinis čempionas "Liverpool" namuose prieš "Benfica" turėjo panaikinti vieno įvarčio deficitą, tačiau pirmojo kėlinio viduryje praleido įvartį ir vėliau palūžo psichologiškai - 36 minutę svečius iš Portugalijos į priekį puikiu smūgiu išvedė ne kas kitas, o į anglų ekipą sausį vos neperėjęs Simao Sabrosa.

Arčiausiai įvarčio šeimininkų gretose buvo vartininko nuginkluoti nesugebėję Luisas Garcia bei Peteris Crouchas, ir gynėjas Jamie Carragheris, kurio smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. "Liverpool" įmušti taip ir nesugebėjo ir mačo pabaigoje jiems pralaimėjimą dar labiau apkartino Fabrizio Miccoli - laisvas baudos aikštelėje likęs italas smūgiu per save užtikrino "Benfica" klubui pergalę.

Itin įnirtingos rungtynės vyko Londone, kur pirmąjį mačą laimėjęs vietos "Arsenal" žaidė prieš Madrido "Real". Pirmajame kėlinyje geriausią galimybę įmušti turėjo Anglijos sostinės klubo ispanas Jose Antonio Reyesas, tačiau baudos aikštelėje gavęs perdavimą iš Thierry Henry ir atsidūręs vienas prieš vartininką pataikė į skersinį.

Po pertraukos grėsmingiausią išpuolį jau sukūrė svečiai, tačiau Raulio smūgiuotas kamuolys atšoko nuo virpsto, ir nors antru bandymu "Real" kapitonui beliko pasiųsti kamuolį į pustuščius vartus, paskutinę akimirką griūdamas kamuolį už galinės linijos sugebėjo nukreipti "Arsenal" vartų sargas Jensas Lehmannas.

Ispanų klubui metus visas pajėgas į puolimą progų kontrakuoti gavo ir šeimininkai, bet iš pradžių T.Henry smūgį pirštų galais atmušė "Real" vartininkas Ikeras Casillasas, o vėliau "kanonierių" lyderio bandymas buvo šiek tiek netikslus. Susitikimo pabaigoje "Real" prispaudė varžovus prie vartų, tačiau pralaužti jų gynybos bei užtikrintai žaidusio J.Lehmanno nepavyko - karališkasis klubas iš turnyro buvo priverstas pasitraukti jau aštuntfinalyje.

Visiškai skirtingai klostėsi mačas Milane, kur įvarčiai krito vienas po kito. "Milan" ekipą rungtynėse prieš Miuncheno "Bayern" jau 8-tą minutę į priekį išvedė Filippo Inzaghi ir įpusėjus kėliniui šeimininkų persvarą dar padvigubino Andrejus Ševčenka, tačiau 35 minutę vokiečių viltis atgaivino Valerieno Ismaelio įvartis.

Visgi pačioje antrojo kėlinio pradžioje tas pats F.Inzaghi atstatė dviejų įvarčių "Milan" persvarą, o sužaidus beveik valandą varžovų triuškinimą užbaigė ketvirtą įvartį įmušęs Kaka - šeimininkai triumfavo ir eliminavę "Bayern" komandą užtikrintai žengė į ketvirtfinalį.

Dar įtikinamesnę pergalę pasiekė "Lyon", kuris siekė atsirevanšuoti Eindhoveno "PSV" už praėjusio sezono nesėkmę ir padarė tai įspūdingai - pirmajame kėlinyje du įvarčius pelnė portugalas Tiago, o antrajame po vieną pridėjo Sylvaine`as Wiltordas ir Fredas.

Paskutinis ketvirtfinalio dalyvis paaiškės po Milano "Inter" ir Amsterdamo "Ajax" dvikovos antradienį, o Čempionų lygos burtų traukimo ceremonija, kurios metu bus išaiškintos visos ketvirtfinalio ir būsimos pusfinalio poros, įvyks šį penktadienį.

Trečiadienio rungtynių statistika

"%c00055" 4 - 0 Eindhoveno "%c00128"
(Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 5-0)
26` [1 - 0] Tiago
45` [2 - 0] Tiago
71` [3 - 0] Sylvaine Wiltord
90` [4 - 0] Fred

Londono "%c00041" 0 - 0 Madrido "%c00003"
(Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 1-0)

"%c00045" 0 - 2 Lisabonos "%c00130"
(Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 0-3)
36` [0 - 1] Simao Sabrosa
89` [0 - 2] Fabrizio Miccoli

"%c00062" 4 - 1 Miuncheno "%c00001"
(Pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 5-2)
8` [1 - 0] Filippo Inzaghi
25` [2 - 0] Andriy Shevchenko
35` [2 - 1] Valerien Ismael
47` [3 - 1] Filippo Inzaghi
59` [4 - 1] Kaka