Ispanijos pirmenybių finiše - "Osasuna" triumfas © Eurofootball.lt
Antradienį buvo sužaistos trys iš keturių paskutinių Ispanijos futbolo pirmenybių "La Liga" rungtynių, po kurių paaiškėjo, kad antrąją vietą čempionate nepaisant nesėkmės iškovojo Madrido "Real" futbolininkai, o teisę žaisti kito sezono UEFA Čempionų Lygoje gavo "Valencia" ekipą įveikusi "Osasuna".

Pamplonoje vykusiose rungtynėse nuo pat pirmųjų minučių "Osasuna" pradėjo grasinti Santiago Canizareso vartams, tačiau "Valencia" patikimai gynėsi ir pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą išlygino žaidimą bei turėjo keletą progų pasižymėti. Aktyviausiai pirmoje rungtynių dalyje žaidė "Valencia" atakų lyderis Davidas Villa.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo "Osasuna" šturmu ir tai greitai davė rezultatų - 48-ąją minutę kairiajame gynybos krašte suklydus "Valencia" legionieriui iš Portugalijos Migueliui Savo Miloševičius gavo puikų perdavimą į baudos aikštelę ir puikiu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į patį apatinį vartų kampą.

Po praleisto įvarčio "Valencia" puolė lyginti rezultato ir jau kitos atakos metu puikią proga turėjo Mario Regueiro, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsimušė tiesiai į "Osasuna" vartininką. Čia pasitvirtino nerašyta futbolo taisyklė "neįmuši tu - įmuša tau". 49-ąją minutę apsigynusi nuo Regueiro smūgio "Osasuna" surengė kontrataką ir baudos aikštelėje laisvas paliktas Davidas Lopezas iš dešinio krašto pasiuntė antrą įvartį į S.Canizareso vartus.

Rezultatui tapus 2-0 "Valencia" metė visas pajėgas į puolimą, tačiau svečiams niekaip nepavyko pralaužti "Osasuna" ginybos - M.Regueiro įpusėjus antrajam kėliniui pataikė į virpstą, o Davido Villos smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė "Osasuna" gynėjas.

Vis tik visas rungtynes aktyviai žaidusiam Villai pavyko pasižymėti - paskutinę mačo minutę Ispanijos rinktinės puolėjas puikiu baudos smūgiu sušvelnino skirtumą ir su 25 įvarčiais išsiveržė į priekį rezultatyviausių Ispanijos pirmenybių žaidėjų sąraše. Verta paminėti, kad šios rungtynės buvo paskutinės "Valencia" gynėjui Amedeo Carboni, kuris sulaukęs 41-erių metų nusprendė baigti karjerą.

Visiškai kitaip klostėsi mačas Sevilijoje, kur praėjusią savaitę UEFA Taurę iškovojusiai vietos "Sevilla" ekipai norint užsitikrinti vietą kito sezono UEFA Čempionų Lygoje reikėjo pergalės prieš "Real" bei laukti "Osasuna" nesėkmės arba lygiųjų.

"Sevilla" nuo pat rungtynių pradžios užgulė "Real" vartus, tačiau niekaip nesugebėjo įmušti - Luiso Fabiano smūgis atsimušė į varžovų vartų virpstą, o vėliau įmuštas įvartis nebuvo įskaitytas. Nepaisant "Sevilla" dominavimo pirmieji į priekį šiame mače išsiveržė "Real" futbolininkai, kai 16-ąją minutę Davidas Beckhamas baudos smūgiu įmušė pirmąjį įvartį. Dar po dešimties minučių tas pats Beckhamas gavo perdavimą iš Roberto Carloso ir įmušė antrąjį savo įvartį.

Vis dėlto, kai jau atrodė, kad "Sevilla" situacija galutinai komplikavosi, UEFA Taurės laimėtojai parodė charakterį ir per šešias minutes sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. 28-ąją minutę jaunasis Jesus Navas gavo perdavimą už baudos aikštelės ribų ir preciziškai tiksliu smūgių į vartų kamputį sušvelnino rezulatatą. Dar po dviejų minučių argentinietis Javieras Saviola pasiuntė antrą kamuolį į Ikero Casillaso ginamus vartus ir rezultatą išlygino.

Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 10 minučių tas pats Saviola laiku atsidūrė reikiamoje vietoje ir išvedė savo ekipą į priekį, o paskutinės pirmojo kėlinio atakos metu pagaliau pasižymėti sugebėjo ir Luisas Fabiano, tad ekipos ilsėtis išėjo šeimininkams pirmaujant rezultatu 4-2.

Prasidėjus antrajam kėliniui "Real" žaidėjus pasiekė žinia, kad "Osasuna" išsiveržė į priekį runtynėse su "Valencia" ir tai, atrodo, pridėjo Madrido ekipai pasitikėjimo savimi. Savo paskutines rungtynes "La Ligoje" žaidęs Zinedinas Zidanas po kampinio atkovojo prarastą kamuolį ir pasiuntė jį į Andreso Palopo ginamus vartus, tačiau tai buvo viskas, ką per likusį laiką Madrido klubui pavyko sukurti. "Sevilla" šventė pergalę 4-3, tačiau nepaisant to, liko tik 5-oje vietoje ir kitą sezoną galės bandyti apginti UEFA Taurės laimėtojų vardą.

Antradienio rungtynių rezultatai:

"%c00018" 2 - 1 "%c00004"
48` [1 - 0] Savo Miloševič
49` [2 - 0] David Lopez
90` [2 - 1] David Villa

"%c00107" 4 - 3 "%c00003"
16` [0 - 1] David Beckham
26` [0 - 2] David Beckham
28` [1 - 2] Jesus Navas
30` [2 - 2] Javier Saviola
34` [3 - 2] Javier Saviola
45` [4 - 2] Luis Fabiano
72` [4 - 3] Zinedine Zidane