Italija nugalėjo Ganą © Eurofootball.lt
Pirmadienį paskutiniosiose E grupės rungtynėse rungtynių favoritė Italija rezultatu 2-0 nugalėjo Ganos vienuolikę ir iškovojo pirmąją pergalę. Įvarčius italams pelnė Andrea Pirlo ir Vincenzo Iaquinta.

AWD Arena, Hanoveris, 43000 žiūrovų
Teisėjas: Carlosas Eugenio Simonas
Italija 2 – 0 Gana
40‘ [1 – 0] A.Pirlo
83‘ [2 – 0] V.Iaquinta

Italija: Buffon, Zaccardo, Nesta, Cannavaro, Grosso, Totti (55’ Camoranesi), Perrotta, Pirlo, De Rossi, Toni (81’ Del Piero), Gilardino (63’ Iaquinta)

Gana: Kingston, Pantsil, Kuffour, Mensah, Pappoe (45’ Alhassan Iliasu), Muntari, Essien, Appiah, Eric Addo, Gyan (88’ Tachie-Mensah), Amoah (67’ Pimpong)

Šias rungtynes daug aktyviau pradėjo neabejotini šių rungtynių ir vieno turnyro favoritai italai, kurie šįkart atkakliai neigė savo kaip gynybinio futbolo šalininkų vardą. Ypač aktyvus buvo praėjusio sezono Italijos bei Europos atradimas Luca Toni. „Fiorentina“ puolėjas buvo itin aktyvus visą mačą.

Pirmą progą pasižymėti italai turėjo jau 12 minutę, kuomet neužtikrintai sužaidus Ganos gynėjams, italų pasiųstas kamuolys pataikė į virpstą ir nulėkė už galinės linijos.

Ko gero idealiausią progą praėjusio sezono „Auksinio Batelio“ laimėtojas L.Toni turėjo 27 minutę, kuomet po puikaus Alberto Gilardino perdavimo jo stipriai smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį ir įskriejo atgal į liniją.

Ganos ekipa taip pat stengėsi neatsilikti ir kontratakavo. Pavojingiausias afrikiečių gretose buvo Stephenas Appia, vėliau puikios progos neišnaudojo Addoquaye Pappoe.

Prieš pat pertrauką krito ir pirmasis mačo įvartis – po kampinio kamuolys nusileido A.Pirlo, ir jo stiprus smūgis iš maždaug 30 metrų buvo tikslus.

Po pertraukos Gana ėmė aktyvinti savo žaidimą ir perėmė iniciatyvą, tačiau jų atakos dažniausiai užstrigdavo Italų gynybos gniaužtuose, o italai, turėdami nors ir menkiausią progą, puldavo atakuoti. Pavojingai smūgiavo Simone Perotta. Tačiau užtikrintai sužaidė Ganos vartininkas Richardas Kingstonas, kuris, be jokių abejonių, buvo geriausias savo šalies komandos žaidėjas.

Vėliau į aikštę italų treneris išleido Vicenzo Iaquintą, kuris ir įmušė antrąjį mačo įvartį. Netoli savo baudos aikštelės itin šiurkščiai suklydo vienas labiausiai patyrusių Ganos gynėjų Samuelis Kuffouras, ir kamuolį perėmęs V.Iaquinta, dar apgavęs vartininką, įmušė į tuščius vartus.