Italija taip pat žengė į pusfinalį © Eurofootball.lt
Antraja Pasaulio čempionato pusfinalio dalyve tapo Italijos rinktinė - penktadienį antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse italai po atkaklios kovos rezultatu 3-0 įveikė Ukrainos ekipą ir pateko tarp keturių stipriausių planetos komandų. Pusfinalyje Italija susitiks su turnyro šeimininke Vokietijos rinktine.

Hamburgo AOL Arena, 50000 žiūrovų
Teisėjas - Frank de Bleeckere (Belgija)
Italija 3 - 0 Ukraina
6' [1 - 0] Gianluca Zambrotta
59' [2 - 0] Luca Toni
69' [3 - 0] Luca Toni

Italija: Buffon; Zambrotta, Cannavaro, Barzagli, Grosso; Perrotta, Pirlo (68' Barone), Gattuso (76' Zaccardo), Camoranesi (68' Oddo); Totti; Toni

Ukraina: Shovkovskiy; Nesmachniy, Sviderskiy (20' Vorobey), Rusol (45' Vashchuk), Tymoschuk; Shelayev, Gusev, Gusin, Kalinichenko; Milevskiy (72' Byelik), Shevchenko.

Italai susitikimą pradėjo, kur kas labiau susikaupę ir susikoncentravę, skirtingai nei jų varžovai - Ukrainos futbolininkai. Jau nuo pat pirmųjų susitikimo minučių italai prispaudė ukrainiečius jų aikštės pusėje ir pavojingomis atakomis stengėsi atakuoti priešininkų vartus. Šios pastangos nenuėjo veltui, 6-ąją mačo minutę perėmęs kamuolį įspūdingu tolimu smūgiu įvartį į vartininko Aleksandro Shovkovskyi ginamus vartus įmušė gynėjas Gianluca Zambrotta, italai įsiveržė į priekį rezultatu 1-0.

Kiek vėliau, rungtynių su Australija didvyris Francesco Totti pats pabandė savo sėkmę smūgiuojant baudos smūgį iš maždaug 27 metrų žymos, tačiau smūgis nebuvo vykęs ir jį lengvai atremė Ukrainos vartų sargas.

Pirmojo kėlinio viduryje, Andrėjus Shevchenko netikėtai atsidūręs italų baudos aikštelėje pavojingai galva pabandė atakuoti varžovų vartus, italų laimei, šioje situacijoje užtikrintai sužaidė Gianluigi‘s Buffon‘as, kuriam šis smūgis didesnių rūpesčių nesukėlė.

Kėliniui einant į pabaigą, ukrainiečiai vis dažniau emė atakuoti italų vartus, 41-ąją susitikimo minutę, tas pats A.Shevchenko būdamas kairiąjame krašte dar kartą nusprendė patikrinti G.Buffon‘o ginamus vartus, deja futbolininkui atlikti tikslų smūgį sutrukdė italų gynėjas Fabio Cannavaro.

Per pirmojo kėlinio pratęsimą, 46-ąją minutę traumą patyrė vienas Ukrainos komandos gynėjų Andrėjus Rusolis, ukrainiečių treneriui Olegui Blokhinui teko atlikti priverstinį keitimą ir aikštėje pasirodė kitas gynėjas Vladislavas Vashchukas, tačiau netrukus nuaidėjo teisėjo Franko de Bleeckere švilpukas skelbiantis pirmojo kėlinio pabaigą.

Prasidėjus antrąjam kėliniui, ukrainiečiai dar aktyviau įsitraukė į puolimą, 50-ąją rungtynių minutę baudos aikštelėje atsidūręs, idealios galimybės išlyginti rezultatą neišnaudojo saugas Andrėjus Gusinas, žaidėjo smūgiuotą kamuolį ir vėl užtikrintai atremė italų vartininkas.

Ukrainiečiai ir toliau bandė spausti savo priešininkus, šį kartą dar vienos galimybės neišnaudojo kitas saugas Olegas Gusevas, futbloninkui pavyko prasiveržti pro italų gynėjus, tačiau jo visus šanšus pelnyti įvartį sugriovė puikiai rungtyniavęs G.Buffon‘as.

Netrukus į ukrainiečių atakas, tik, kur kas sėkmingiau atsakė ir italai, 59-ąją minutę Francesco Totti atliko idealų perdavimą tuo metu baudos aikštelėje buvusiam komandos draugui Luca‘i Toni‘ui ir šis lengvu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus, italai dar labiau padidino savo pranašumą.

Praėjus vos trims minutėms po pelnyto antrojo italų įvarčio, rezultatą sušvelninti pabandė ir vėl tas pats A.Gusinas, deja po jo smūgio kamuolys pataikė į viršutinį vartų virpstą.

Ukrainiečių nelaimei, 69-ąją rungtynių minutę, po sėkmingai atlikto G.Zambrotta‘os perdavimo baudos aikštelės link, laiku ir vietoje atsidūręs antrojo įvarčio autorius L.Toni smūgiu koja dar labiau padidino italų pranašumą

Susitikimui artėjant prie pabaigos, pasižymėti dar galėjo vienas Ukrainos komandos lyderių A.Shevchenko, deja puolėjo stiprų ir sudėtingą smūgį ir vėl atremė G.Buffon'as. Nepaisant visų ukrainiečių pastangų bandant pelnyti įvartį, triuškinančią pergalę rezultatu 3-0 išplešė Italijos futbolininkai, kuri jiems garantavo kelialapį į čempionato pusfinalį.