Italijos taurėje įvarčių lietus buvo palankus favoritams © Eurofootball.lt
Italijos taurės varžybose sužaistos šešerios iš aštuonerių atsakomųjų aštuntfinalio varžybų, per kurias buvo pelnytas net 31 įvartis, o kelialapius į sekantį varžybų etapą iškovojo visi savo susitikimus laimėję favoritai.

Po nulinių lygiųjų pirmajame mače tarp "Palermo" ir "Bari", antrajame nedaug kas tikėjosi įdomių rungtynių, tačiau "Barbera" stadione susirinkę žiūrovai pamatė tikrą įvarčių lietų - šeimininkų persvarą svečiams du kartus pavyko panaikinti, tačiau sužaidus valandą jie vieną po kito per šešias minutes pelnė tris įvarčius ir užtikrintai pirmavo.

Vis dėlto tas "Palermo" įtikinamas pranašumas truko vos pora minučių, nes "Bari" netrukus taip pat įmušė du greitus įvarčius ir sumažino deficitą iki vieno. Tačiau "Palermo" sugebėjo atsilaikyti likusias 20 rungtynių minučių ir žengė į kitą etapą.

Gerokai lengviau reikalus sutvarkė šalies čempionas Turino "Juventus", po dviejų Alessandro Del Piero ir vieno Adriano Mutu įvarčių 21-ąją minutę jau turėjęs trijų įvarčių persvarą prieš "Fiorentina" ekipą. Antrajame kėlinyje A.Del Piero smūgiu nuo 11 metrų žymos įtvirtino savo "hat-tricką", o paguodos įvartį svečių gretose įmušė V.Bojinovas.

Tuo tarpu "Juventus" kapitonui A.Del Piero šios rungtynės įsimins ne vien dėl to, kad jis trimis įvarčiais padėjo savo komandai sutriuškinti varžovus ir eliminuoti juos iš taurės, bet ir todėl, kad jis tapo klubo visų laikų rezultatyviausiu žaidėju, aplenkęs 182 įvarčius per savo karjerą pelniusį Giampiero Bonipertį.

Antrą kartą iš eilės po savaitgalį vykusių "Serie A" rungtynių prieš "Parma" rezultatu 4-3 nugalėjo "Milan" klubas, išvykoje įveikęs "Brescia" komandą. Svečiai pasižymėjus Clarence`ui Seedorfui ir Fillipo Inzaghiui dar labiau padidino iš pirmo susitikimo turėtą persvarą, ir nors įvarčiu atsakė Simone Del Nero, po puikaus reido antrojo kėlinio pradžioje pranašumą atstatė Rui Costa.

Nepaisant to, "Brescia" kovojo toliau ir 61 minutę po vartininko pražangos prieš Marių Stankevičių 11 metrų baudinį realizavo Luigi Di Biagio, o 72-ąją rezultatą išlygino Marekas Hamsikas. Tiesa susitikimo pabaigoje svečiai visgi dėka C.Seedorfo įmušto 11m. baudinio ir nugalėjo, tai bendram poros rezultatui didesnės įtakos jau nebeturėjo - "Milan" pateko į ketvirtfinalį.

Dramatišką pergalę išplėšė Genujos "Sampdoria", penktąją pridėtinio laiko minutę savo aikštėje palaužusi "Cagliari" komandą. Šeimininkai pirmavo pagal bendrą dviejų mačų rezultatą, kai 78 minutę įmušė Francesco Flachi, bet rungtynių pabaigoje svečiai po M.Gobbi įvarčio rezultatą išlygino. Vis dėlto "Sampdoria" nesiruošė žaisti pratęsimo ir paskutinėmis pagrindinio laiko akimirkomis tas pats F.Flachi įmušė dar kartą bei išplėšė kelialapį į kitą etapą.

Gerokai pavargti atsakomajame mače turėjo ir "Udinese", kuri turėjo vieno įvarčio deficitą po pirmojo mačo su Bergamo "Atalanta". 17 minutę Stefano Mauri tą atsilikimą buvo panaikinęs, bet likus 20-čiai minučių Luca Ariatti pasižymėjo svečių gretose. Šeimininkams dabar jau reikėjo dviejų įvarčių, tačiau tai nebuvo per sunki užduotis - pergalę ir vietą kitame etape "Udinese" komandai užtikrino Mirko Pieri ir Antonio Di Natale įvarčiai.

Didesnės intrigos nebuvo tik "Roma" ir "Napoli" susitikime, nes sostinės klubas buvo laimėjęs pirmąsias rungtynes rezultatu 3-0. Tuo tarpu antrose, kurios dėl ankstesnėse įvykusių incidentų buvo žaidžiamos be žiūrovų, "Roma" taip pat pasiekė pergalę 2-1 ir užtikrintai žengė tolyn.

Nors du atsakomieji susitikimai bus žaidžiami ketvirtadienį, tose porose, jei neįvyks jokių didelių sensacijų, savo varžovus įveikti turėtų Romos "Lazio" ir Milano "Inter" klubai, kurie ketvirtfinalyje turėtų susitikti tarpusavyje. "Juventus" varžovu bus "Roma", "Milan" rungtyniaus prieš "Palermo", tarpusavyje žais ir "Sampdoria" bei "Udinese".

Italijos taurės aštuntfinalio rezultatai

"%c00200" 5 - 4 "Bari"
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 5-4)
7` [1 - 0] Mariano Nicolas Gonzalez
19` [1 - 1] Daniele Vantaggiato (11m.)
45` [2 - 1] Eugenio Corini (11m.)
54` [2 - 2] Biagio Pagano
60` [3 - 2] Paul Constantin Codrea
63` [4 - 2] Christian Terlizzi
66` [5 - 2] Mariano Nicolas Gonzalez
68` [5 - 3] Vincenzo Santoruvo
70` [5 - 4] Luigi Anaclerio

"%c00038" 4 - 1 "%c00143"
(2-2, 6-3)
9` [1 - 0] Alessandro Del Piero
17` [2 - 0] Alessandro Del Piero
21` [3 - 0] Adrian Mutu
57` [4 - 0] Alessandro Del Piero (11m.)
64` [4 - 1] Valeri Bojinov

"%c00028" 2 - 1 "%c00211"
(3-0, 5-1)
39` [1 - 0] Alberto Aquilani
45` [2 - 0] Alessandro Mancini
90+2` [2 - 1] Nicolas Amodio

"%c00063" 3 - 1 "%c00215"
(0-1, 3-2)
17` [1 - 0] Stefano Mauri
70` [1 - 1] Luca Ariatti
79` [2 - 1] Mirko Pieri
82` [3 - 1] Antonio Di Natale (11m.)

"%c00070" 2 - 1 "%c00216"
(1-1, 3-2)
78` [1 - 0] Francesco Flachi
90+2` [1 - 1] Massimo Gobbi
90+5` [2 - 1] Francesco Flachi

"%c00079" 3 - 4 "%c00062"
(1-3, 4-7)
16` [0 - 1] Clarence Seedorf
31` [0 - 2] Filippo Inzaghi
38` [1 - 2] Simone Del Nero
48` [1 - 3] Rui Costa
61` [2 - 3] Luigi Di Biagio (11m.)
72` [3 - 3] Marek Hamsik
89` [3 - 4] Rui Costa (11m.)