"Juventus" po sunkios kovos įveikė "Fiorentina" klubą © Eurofootball.lt
Šiandien buvo sužaisti likusieji Italijos čempionato 14 turo susitikimai. Itin svarbią pergalę iškovojo pirmenybių lyderis Turino "Juventus", įnirtingoje kovoje nugalėjęs ketvirtoje vietoje esančią "Fiorentina". Pergales taip pat šventė "Lazio", "Reggina", "Sampdoria" ir į penktą poziciją pakilęs "Livorno".

Daugiausiai dėmesio susilaukusiame 14 turo susitikime "Juventus" svečiuose susitiko su "Fiorentina" ekipa, prieš kurią žaidė ir vidury savaitės vykusiose Italijos taurės aštuntfinalio rungtynėse. Tada susitikimas, antrojo kėlinio pradžioje nutrauktas dėl stadione pasklidusių ašarinių dujų, baigėsi lygiosiomis rezultatu 2-2.

Šį kartą praėjus šešioms minutėms po rungtynių pradžios labai arti įvarčio buvo "Fiorentina", bet L.Toni smūgiu galva pataikė į virpstą, o pirmas rungtynių įvartis buvo įmuštas dar po dviejų minučių - po Z.Ibrahimovičiaus perdavimo "Juventus" puolėjas D.Trezeguet pasiuntė kamuolį į vartus ir išvedė savo komandą į priekį.

Tačiau "Fiorentina" pradėjo aktyviai pulti svečių vartus ir nors T.Ujfaluši iš toli smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį, 40 minutę geriau pasisekė po keitimo aikštėje pasirodžiusiam komandos puolėjui G.Pazzini, kuris į varžovų vartus tiksliai smūgiavo galva. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatui esant 1-1.

Po rungtynių pertraukos komandos dar labiau suaktyvino puolimą. 75 minutę vienas prieš vartininką išbėgęs "Fiorentina" atakų lyderis L.Toni smūgiavo kamuolį į tuščius vartus, tačiau fortūna nebuvo Florensijos ekipos pusėje ir kamuolys vėl atsimušė į virpstą. Šeimininkai brangiai sumokėjo už šią nesėkmę, kadangi 88 minutę "Juventus" saugas M.Camoranesi pasinaudojęs varžovų ginybine klaida pelnė savo komandos antrajį įvartį ir išplešė Turino klubui tris taškus.

Kitose rungtynėse Romos "Lazio" pratęsė sėkmingo žaidimo namuose seriją ir iškovojo pergalę namuose rezultatu 3-2 prieš "Siena" klubą .Pirmajame kėlinyje dominavo šeimininkai, ir prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą Romos klubo veteranas P.Di Canio po atšokusio kamuolio išvedė savo komandą į priekį.

Praėjus aštuonioms minutėms po antrojo kėlinio pradžios svečių žaidėjas E.Bogdani galva išlygino rezultatą, tačiau "Lazio" toliau atakavo ir saugas C.Rodriguezas tiksliu smūgiu į tolimą vartų kampą dar sykį išvedė savo komandą į priekį, o 80 minutę suklydus varžovų gynėjams "Lazio" pergalę užtvirtino I.Tare įvartis. Tiesa "Siena" dar sugebėjo sušvelninti skirtumą, kuomet per pridėtinį rungtynių laiką kamuolį į savo vartus pasiuntė šeimininkų vartininkas A.Peruzzi, bet tai jau nieko nebelėmė.

Dėl kelialapio į Europos turnyrą kovojanti Genujos "Sampdoria" pasiekė solidžią pergalę namie rezultatu 2-0 įveikusi "Empoli" ekipą. Šeimininkai visas rungtynes dominavo, tačiau pergalę sugebėjo išplėšti tik rungtynių pabaigoje. 78 minutę pirmajį "Sampdoria" įvartį pelnė M.Borriello. Po aštuonių minučių komandos pergalę užtvirtino F.Flachi įvartis.

Ir toliau visus stebina "Livorno" - Tuskanijos klubas rezultatu 2-0 svečiuose įveikė "Udinese" ekipą. Pirmas įvartis buvo įmuštas dėka kvailos šeimininkų gynėjo C.Obodo klaidos - žaidėjas paslydo bandydamas išmušti kamuolį iš baudos aikštelės ir pasiuntė kamuolį į savo vartus. "Udinese" bandė išlyginti rezultatą, tačiau 73 minutę "Livorno" lyderis C.Lucarelli galva pasiuntė kamuolį į vartus ir įtvirtino dviejų įvarčių persvarą. Rungtynės ir baigėsi rezultatu 2-0.

Į žaidybinę "duobę" įkritęs "Palermo" dar sykį nesugebėjo laimėti prieš turnyrinės lentelės dugne esantį klubą, netikėtai sužaidusi lygiosiomis 2-2 namuose su "Cagliari" klubu. Nors 22 minutę rezultatas buvo 2-0 šeimininkų naudai, "Cagliari" nepasidavė ir antrajame kėlinyje sugebėjo pelnyti du įvarčius bei namo išsivežti vieną tašką.

Eilinę nesėkmę patyrė "Parma" - šį kartą svečiuose teko rezultatu 2-1 pripažinti "Reggina" ekipos pranašumą. Šeimininkus į priekį 9 minutę išvedė F.Cozza įvartis, tačiau po keturių minučių "Parma" išlygino rezultatą - kamuolį į vartus pasiuntė ekipos puolėjas G.Cardone. Visgi "Reggina" dar sykį išsiveržė į priekį 21 minutę pasižymėjus G.De Rosai ir tai jau buvo paskutinis rungtynių įvartis, nulėmęs "Reggina" vienuolikės pergalę.

Tuo tapru autsaiderių dvikovoje tarp "Treviso" ir "Messina" nei viena komanda nepelnė įvarčių ir rungtynės baigėsi švieslentėje degant dviems nuliams.

Paskutinėse turo rungtynėse "Roma" svečiuose sužaidė lygiosiomis rezultatu 2-2 su "Lecce" klubu. Sostinės ekipa per pirmajį kėlinį dėka A.Cassano ir S.Nonda įvarčių sugebėjo susikrauti dviejų įvarčių persvarą, tačiau antrojo kėlinio pradžioje pernelyg atsipalaidavo ir buvo nubausta. Šeimininkai įmušė du įvarčius ir išlygino rezultatą - rungtynės baigėsi "Roma" klubui nepalankiu rezultatu.

Sekmadienio susitikimų statistika:

"%c00143" 1 - 2 "%c00038"
8` [0 - 1] David Trezeguet
40` [1 - 1] Giampaolo Pazzini
88` [1 - 2] Mauro German Camoranesi

"%c00019" 3 - 2 "%c00080"
42` [1 - 0] Paolo Di Canio
52` [1 - 1] Erjon Bogdani
61` [2 - 1] Cesar
80` [3 - 1] Igli Tare
90` [3 - 2] Angelo Peruzzi (į savo vartus)

"%c00070" 2 - 0 "%c00085"
78` [1 - 0] Marco Borriello
86` [2 - 0] Francesco Flachi

"%c00063" 0 - 2 "%c00213"
9` [0 - 1] Christian Obodo (į savo vartus)
73` [0 - 2] Cristiano Lucarelli

"%c00200" 2 - 2 "%c00216"
20` [1 - 0] Andrea Caracciolo
22` [2 - 0] Stephen Ayodele Makinwa
65` [2 - 1] Daniele Conti
88` [2 - 2] Francesco Bega

"%c00081" 2 - 1 "%c00029"
9` [1 - 0] Francesco Cozza
13` [1 - 1] Giuseppe Cardone
21` [2 - 1] Gaetano De Rosa

67` iš aikštės pašalintas Domenico Morfeo ("Parma")

"%c00263" 0 - 0 "%c00214"

84` iš aikštės pašalintas Salvatore Aronica ("Messina")

"%c00061" 2 - 2 "%c00028"
21` [0 - 1] Antonio Cassano
45` [0 - 2] Shabani Nonda
51` [1 - 2] Giuseppe Cozzolino
57` [2 - 2] Mirko Vucinic (11m)