"Juventus" priverstas stabtelti Romoje © Eurofootball.lt
Pergalingas Turino "Juventus" žygis čempionų titulo link šeštadienį buvo kiek pristabdytas - Romos Olimpiniame stadione Italijos "Serie A" lyderis sužaidė lygiosiomis su vietos "Lazio" ekipa. Tuo tarpu antrose šeštadienio rungtynėse autsaiderių dvikovą laimėjo namuose žaidęs "Treviso".

"%c00019" 1 - 1 "%c00038"
16` [1 - 0] Tommaso Rocchi
26` [1 - 1] David Trezeguet

"Juve" šį sezoną iš 15-os mačų buvo praradusi taškus tik viename susitikime, kuriame pralaimėjo prieš "Milan", tačiau po tų rungtynių Turino ekipa atsitiesė šešiomis pergalėmis iš eilės. Visgi šį kartą šalies čempionų laukė išvyka į Italijos sostinę, kur "Lazio" per septynis mačus dar nebuvo nusileidęs niekam.

Tai atsispindėjo ir mačo pradžioje - "Lazio" nuo pat pradžių perimė iniciatyvą ir neleisdami jiems priartėti arčiau vartų patys rengė pavojingus išpuolius. Viename pirmųjų baudos aikštėleje laisvas atsidūrė Tommaso Rocchi, bet jo bandymą perduoti kamuolį į vidurį pavyko nutraukti gynėjams, netrukus panašiame epizode po Luciano Zauri perdavimo kamuolio vos nepasiekė Valonas Behrami, o svečių vienintelėje pavojingesnėje atakoje šalia vartų praskriejuso Gianluca Zambrotta smūgiuotas kamuolys.

"Juve" atrodė kiek sutrikusi, ir nors 16-ą minutę paprastai šaltai ir patikimai žaidžiantį Lilianą Thuramą suklaidinusio Paolo Di Canio bandymą atmušė Mauro Camoranesi, Turino komandos užsižaidęs baudos aikštėleje prarado kamuolį. Šis atsidūrė pas "Lazio" saugą Christianą Manfredinį, kuris tiksliai atliko perdavimą kiek atgal, kur stovėjusiam T.Rocchi beliko įmušti į tuščius vartus.

Vėliau rezultato stipriu smūgiu iš baudos aikštėles prieigų vos nepadidino M.Oddo, kurio bandymas buvo kiek netikslus, tačiau pelnyti antrą mačo įvartį visgi pavyko svečiams. Po baudos smūgio Pavelo Nedvedo galva smūgiuotas kamuolys atšoko nuo žemės ir skriejo link vartų, kur laukusiam Davidui Trezeguet reikėjo tik iš visiškai arti pasiųsti kamuolį į tinklą. Tai buvo jau 14-asis prancūzo įvartis čempionate šį sezoną.

Pirmojo kėlinio pabaigoje įtampa vis augo, vyko daug kietos kovos, ir mačo arbitrui vis sunkiau sekėsi kontroliuoti situaciją. Po Fabio Cannavaro šiurkštaus žaidimo prieš V.Behrami, kovingasis Šveicarijos rinktinės žaidėjas stipriai susižeidė ir buvo išvežtas iš aikštės, o prieš pat pirmojo kėlinio švilpuką dar susigrūmė Fabio Liverani ir P.Nedvedas.

Po pertraukos iniciatyvą jau perėmė svečiai, kurie turėjo gerų progų išsiveržti į priekį - iš pradžių gavęs kamuolį prie tolimojo virpsto pro šalį mušė Z.Ibrahimovičius, o po šio perdavimo kiek vėliau vienas prieš vartininką buvo atsidūręs D.Trezeguet , bet Angelo Peruzzi jo bandymą atmušė.

Rungtynės toliau buvo atviros, ir Z.Ibrahimovičiaus dar vienas smūgis buvo netikslus, D.Trezeguet švedui skirtą pavojingą perdavimą paskutinę akimirką nutraukė M.Oddo, ir pastarasis netrukus jau kitoje aikštės pusėje tiksliai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur laukęs aukštasis Igli Tare galva mušė visiškai šalia virpsto. Netikslus buvo ir C.Manfredini bandymas galva nukreipti kamuolį į vartus.

Likus šešioms minutėms "Juve" užspaudė šeimininkų ekipą, ir "Lazio" pirmiausia šiaip taip sugebėjo apsiginti nuo labai pavojingo M.Zalayeta bandymo perduoti kamuolį komandos draugams, o po to P.Nedvedo galingas smūgis pataikė tiesiai į vartininką A.Peruzzi.

Tačiau ir tuo mačas dar nesibaigė: "Lazio" žaidėjai patys perėjo į puolimą, tačiau L.Zauri baudos aikštėleje nesugebėjo suklaidinti varžovo, kamuolį labai arti vartų gavusio Gorano Pandevo smūgį apsisukus atrėmė Christianas Abbiati, o paskutinėmis akimirkomis F.Liverani bandymą permesti vartininką pavyko nutraukti gynėjams, tad gražiose rungtynėse komandoms teko pasidalinti po tašką.

"%c00263" 2 - 1 "%c00061"
31` [1 - 0] Emanuele Filippini
64` [2 - 0] Andre Pinga
69` [2 - 1] Mirko Vucinic (11m.)

Kitame dienos mače triumfavo "Treviso" - namuose lygos naujokas rezultatu 2-1 dėka Emanuele Filippini ir A.Pinga įvarčių įveikė "Lecce" ekipą, kurios gretose smūgiu nuo 11 metrų žymos pasižymėjo M.Vučiničius. Trevizo komandai tai buvo puikus laimėjimas, nes pirmą kartą klubo istorijoje nugalėti "Serie A" varžybose savo aikštėje.