Po dvejų metų praleistų Vilniaus „Žalgirio“ klube futbolininkas Kipras Kažukolovas nusprendė savo karjerą tęsti užsienyje. Iš Kuršėnų kilęs gynėjas atstovaudamas „Žalgiriui“ viso sužaidė 60 rungtynių, per kurias pasižymėjo keturiais įvar
iais ir vienu rezultatyviu perdavimu.
Prieš išvykdamas į užsienį, jaunasis Lietuvos rinktinės futbolininkas apsilankė tinklalaidėje „padkaStas“, kurioje su laidos vedėjais Arūnu Klimavičiumi, Tadu Salaveičiku ir Jaroslav Michalkevič pakalbėjo apie sukauptą patirtį sostinės klube, prisiminė keistas Vladimiro Čeburino metodikas bei pasidalino savo mintimis apie sportą.
Koks treneris yra Vladimiras Čeburinas?
Aktyvesni lietuviško futbolo sirgaliai puikiai pažįsta Vilniaus „Žalgirio“ strategą iš Kazachstano – V. Čeburinas per savo karjerą Lietuvoje iškovojo penkis A lygos titulus, po du kartus triumfavo LFF supertaurės ir LFF taurės turnyruose. Strategas su sostinės klubu taip pat įsirašė į istoriją – 2022 metais „Žalgiris“ tapo pirmuoju Lietuvos klubu, patekusiu į Europos taurių turnyrų grupių etapą.
Vis dėlto, paskutinius kelis metus įvairių gandų, susijusių su V. Čeburinu netrūko – nuo grubaus bendravimo su žaidėjais iki taikomų metodų aikštėje.
„Juokinga būtų, jei dabar sėdėčiau ir sakyčiau, kad jis prastas treneris, juk jis laimėjo penkis čempionatus. Bet iš žaidėjo perspektyvos aš nepasakyčiau, kad man labai patiko, būdavo ir gerų momentų, bet kartais nesuprasi, ar jis geras žmogus ir ar geras treneris. Buvo labai daug įvairių situacijų, dėl kurių gali suabejoti treneriu, o daugelis žaidėjų nemanau, kad pasakytų geriausią žodį apie jį“, – prisiminęs darbą su V. Čeburinu sakė gynėjas.
K. Kažukolovas taip pat išskyrė kitus veiksnius, kurie galėjo turėti įtakos prastiems praeito sezono rezultatams.
„Ateini į treniruotę, mokaisi taktiką pusantros valandos, vaikštai, tuomet prisideda visi veiksmai už aikštės ribų, visokios istorijos ar sprendimai priimami už nugaros, tuomet tikrai negalvoji, kad „gerbiu šitą trenerį ir atiduosiu viską už jį“.
Gal dėl to praeitą sezoną prastai ir pasirodėme, nes žaidėjai tikrai prarado pasitikėjimą ir pagarbą treneriui, nes buvo toks švelniai tariant žeminimas“, – teigė K. Kažukolovas.
Treneris nubraižo vieną žaidimo planą – žaidėjai atlieka savo
Nors V. Čeburinas pasižymi savo taktiškais gebėjimais, tačiau pokalbio metu K. Kažkukolovas teigė, jog sėkmingam 2022 metų sezonui didžiulę įtaką turėjo pačių žaidėjų priimti veiksmai.
„V. Čeburinas sako – įžaidžiame kamuolį, tuomet aukštesnis perdavimas, vienas puolėjas atšoka, o Mathias Oyewusi bėga „už galvų“. Rungtynių metu aš laikausi plano, išmušinėju perdavimus į priekį, po pirmo kėlinio prie manęs priėjo Renan Oliveira ir sako „ką tu čia darai, ko tu tuos kamuolius mušinėji į priekį – žaisk normaliai“. Ateinam į rūbinę, treneris dėlioja taktiką, atsisuka į mane ir sako „Kiprai, puikius perdavimus atlieki, kodėl niekas nebėga?“ Šitas pavyzdys ir parodo, jog žaidėjai turėjo savo nuomonę“, – teigė gynėjas.
Pasak futbolininko, tai nebuvo vienkartinis atvejis – tai buvo tendencija. „Aš visada žinojau, kad reikia prieš trenerį padaryt bent kelis jo paruoštus derinius, o vėliau gali žaisti kaip tau patogu. Pamenu, buvo treniruotė ir treneris buvo sugalvojęs, kad gynėjas turėdavo aukštą perdavimą saugui atlikti. Aš perdaviau aukštą kamuolį Nicolas Gorobsov, jis atsisuko ir sako „jau nusibodai žinok, ką tu čia darai, žaisk normaliai“, o tuo tarpu V. Čeburinas nuo šoninės linijos ploja, giria.
Ir tokių atvejų daug buvo, kai nori daryti tai, ko treneris reikalauja, bet tuomet žaidėjai sako, kad žaistume paprastai ir neklausytume trenerio“, – šypsojosi nacionalinės rinktinės gynėjas.
Išsamų pokalbį ir dar daugiau įdomių bei negirdėtų istorijų išgirsite tinklalaidėje „padkaStas“.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą